Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Myjka nie ma nic do wytworzonej piany - to pianownica i odpowiednia końcówka musi być dobra. W przypadku pianownicy PA cisnienie chyba regulujesz w pianownicy i mając dobrą aktywną pianę powstaje taka piana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do aktywnej piany warto dodać też trochę APC :wink:

Poza tym rękawica to tylko ta od CarPRO :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktywnej piany warto dodać też trochę APC :wink:

Poza tym rękawica to tylko ta od CarPRO :naughty:

APC można dodać jak chce się wosku pozbyć a nie do regularnego mycia :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktywnej piany warto dodać też trochę APC :wink:

Poza tym rękawica to tylko ta od CarPRO :naughty:

APC można dodać jak chce się wosku pozbyć a nie do regularnego mycia :whistling:

No tak, nie wspomniałem o tym :wink:

APC dodawać przy zaszczurzonym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już było pewnie ze 100 razy :facepalm:

Co byście polecili do skóry perforowanej?

nowe stołki nie zniszczone z 2011 roku ale z małymi dziurkami wentylatorem i z dmuchaniem w pupsko :kox:

Jakiś środek aby w perforacji nie został, matowy i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiosna niebawem,więc wypadałoby zaopatrzyć się w jakieś środki, co by ogarnąć lakier. Co polecicie do czarnego koloru? Chciałbym gruntownie go ogarnąć, więc co polecacie?

W zeszłym sezonie używałem Meguiars NXT Generation Wash and Wax Kit + Meguiar's Quik Clay Detailing, ale efekt był tylko do kilku pierwszych myć, poza tym te środki nie zlikwidowały rysek, przebarwień etc.

Co polecicie, żeby je usunąć? Może jakaś glinka od Meguiars'a? :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka nie usuwa rys, czyści lakier z utlenień i innych smrodów

Polecam Scholl Concepts S17 a do tego jakiś wosk, np. W09, usuwa hologramy i woskuje jednocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka nie usuwa rys, czyści lakier z utlenień i innych smrodów

Polecam Scholl Concepts S17 a do tego jakiś wosk, np. W09, usuwa hologramy i woskuje jednocześnie

Dzięki, więc to co polecasz (Scholl Concepts S17 + wosk W09) pozwoli mi ogarnąć ryski na lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem W09 ( mój pierwszy scholl - na pewno nie ostatni ) i byłem pod wrażeniem ile mikro rysek zeszło ze zderzaka:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W09 jest cool, na FB mam zdjęcia A3ki, niby prawie nowej ale w cholerę porysowaną i zeswirlowaną, w jednym miejscu zrobiłem trochę S17 a resztę W09, efek bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario, a nakładałeś na W09 jakiś wosk już czy zostawiasz samo W09 ?

Wydaje mi się że jako cleaner powinien się spisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko W09, ewentualnie jako cleaner można ale moim zdaniem szkoda bo w praktyce W09 daje super efekty zabezpieczenia, w grudniu robiłem A3kę i klientka do dzisiaj efekt zachwala, nie łapie za dużo syfu a jak pada to ładnie się skrapla

tutaj fotka jak to po deszczu wygląda

IMG_2390.jpg

efekt po aplikacji, bez korekty chociaż niektóre miejsca były kiepskie, auto przebieg 1500 po pierwszym myciu od zakupu

IMG_4031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pod wrażeniem ile mikro rysek zeszło ze zderzaka:kox:

chyba ile ukrył :tongue4:

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 11:19 ----------

Inni zgadzają się z ta propozycją produktów dla mnie a raczej dla mojego auta:grin:?

Jeśli zdecydujesz się na FK1000, to nie bierz CG Pro - nie jest mistrzem łatwego/szbkiego docierania i trochę się marze i cenowo do tego co oferuje nie jest jakąś specjalną okazją. Poza tym carnauba którą zawiera średnio dogada się z FK1000 który jest woskiem syntetycznym nie zawierającym carnauby jak woski naturalne i efekty po psiknięciu QD szybko znikną. Poszukaj QD syntetyka - np slick shine #425 od FK, który jest całkiem ok.

Obecnie jest szał na Sonax'a Xtreme Briliant Shine Detailer, któremu Pro nie dorasta do pięt.

Ja mam i używałem/używam wszystkich powyższych produktów i na dziś moim faworytem jest Sonax - cena, szybkość/łatwość pracy, efekt...

Od biedy możesz go używać po każdym regularnym myciu i zapomnieć w ogóle o woskowaniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto jedzie na przerobionym marolexie jako pianownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jaką procedurę przyjąć do pozbycia się swirli-drobnych rysek metodą ręcznej pracy???, nie liczę że te grubsze zejdą. Chce po prostu troszkę odświerzyć lakier świeżo zakupionego pojazdu od mojego teścia... Cel działań: chce, żeby teść widział jak dbam o jego byłe auto oraz żeby łezka w oku mu się zakręciła że sprzedał mi swoje cacko:)

Pacjent: (bez śmiechu) Fiat Seicento, rocznik 2000, przebieg 41,6 kkm, lakier metalic, kolor taki rudy kameleoniasty:)

Aktualnie autko pokryte przez teścia niezło ilością wosku w stylu K2 lub W5

Cała procedura ma być wykonywana przezemnie osobiście ręcznie...

Jak pozbyć się tego wosku???

Co posiadam w garage:

APC

Cleaner POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH

FK 1000P ew. COLLI 476

IPA

szampon RISE AND SHINE BIG APPLE lub inne szmpony typu: NIGRIN

rękawica CarPro + Fluffy Dryer

2xwiadro :)

Czy coś z tego mogę wykorzystać żeby choć trochę odświerzyć lakier.... i jak się do tego zabrać i w co ewentualnie się jeszcez zaopatrzyć...

Bardzo proszę o poradę.... ew. jakich padów używać i ścier???? (Fibry może nie koniecznie z super wyższej półki-chyba że będzie trzeba) Mam jakieś cobry żółte i CrystalDetail niebieskie, z SCS 360 yellow - ale wolałbym coś dokupić żeby mieć pod ten zestaw do usuwania swirli

Glinkę warto??? ew jaką??? QD Meqsa pod glinkowanie posiadam, bo podobno można tak jechać

temat mycia felg i opon, wnętrza, szyb - nie jest przedmiotem pytania :)

powiem szczerze, że nie wiem czym robił uszczelki gumowe wew. i na zewnątrz auta ale takiego fajnego efektu nie daje żaden środek o kwocie powyżej nawet 50 zł z palety popularnych środków markowych....

Proszę o poradę i wskazanie schematu działania (jeśli ktoś się wstydzi - może być pw)... taki manual bym przygarnął... :) bo wizytacja tuż tuż a autko w garage stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...