Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Cristoforo, dla Ciebie bez zbędnych dodatków:

1. Mycie:

- NXT Generation Car Wash - 35 zł

2. Przygotowanie powierzchni

- Smooth Surface Clay Kit - 160 zł

- SwirlX - 65 zł

3. Polerowanie

- Deep Crystal Step 2 Polish - 60 zł

4. Woskowanie

- NXT Generation Tech Wax 2.0 - 115 zł

4a. Czyszczenie dodatkowe

- NXT Generation Insane Shine Tire Spray - 50 zł - bardzo wydajny do nadania połysk oponom

- NXT Generation Tech Protect (60 zł) lub Natural Shine (50 zł) - czyszczenie deski rozdzielczej, plastików itp

- Quik Out (50 zł) - środek do czyszczenia tapicerki

5. Między poszczególnymi myciami auta oraz po woskowaniu

- Ultimate Quik Detailer - 65 zł

AKCESORIA:

- Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) x3 - 23x3=69 zł

- Supreme Shine Microfiber (35 zł) - jedną masz w zestawie CLAY, ale najlepiej mieć zawsze 3 sztuki.

- Soft Buff Terry Towels (60 zł) - ręczniki bawełniane do czyszczenia tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

grubo za taki zestaw a gdybym chcial zrobic sobie sam lakier kolor czerwony jak widac nizej niejest garazowany raczej pod chmurką sobie stoi to wiela by to wyszlo pewnie tez z 500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :good:

ale czy glinkowanie tą gumą da podobny efekt co polerowanie?

bo myślałem żeby wcisnąć jeszcze gdzieś po miedzy glinke :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy glinkowanie tą gumą da podobny efekt co polerowanie?

bo myślałem żeby wcisnąć jeszcze gdzieś po miedzy glinke :mysli:

To są dwa oddzielne procesy więc dobrze jest zrobić to i to.

Glinkowanie ma na celu usunięcie wszystkich przyklejonych rzeczy z zewnątrz - czyni lakier gładkim i czystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czytajac to jak wielu innych mam jeszcze wiekszy zamet...wybralem sobie taki zestaw --

gold class car wash shampoo & conditioner, deep crystal paint cleaner , scratchX 2.0 , NXT spray wax , Even Coat Applicator , supreme shine microfibre(single) , Carpet andinterior cleaner , hot rims cleaner , hot shine tyre dressing , ultimate compound , gold class clear coat liquid wax --

czy bedzie on wystarczajacy dla mnie (pyt.glownie do lukasza)jesli chodzi mi glownie o odswiezenie auta w srodku czyli deska i plastiki oraz siedzenia,oraz usuniecie z auta wszelkich rysek i zadrapan i polerka czyli stworzenie efektu lustra oraz zabezpieczenie lakieru po polerce(kupilem maszyne do polerki wiec chcialbym ja wyprobowac)dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zestaw został wybrany, bo tylko to jest w sklepie czy po prostu tak sobie typowałeś ? :wink4:

czy bedzie on wystarczajacy dla mnie (pyt.glownie do lukasza)jesli chodzi mi glownie o odswiezenie auta w srodku czyli deska i plastiki oraz siedzenia,oraz usuniecie z auta wszelkich rysek i zadrapan i polerka czyli stworzenie efektu lustra oraz zabezpieczenie lakieru po polerce

Zmodyfikowałbym to tak:

1. gold class car wash shampoo & conditioner - szampon

2. deep crystal paint cleaner - niepotrzebny

3. scratchX 2.0 - niepotrzebny

4. NXT spray wax - niepotrzebny

5. Even Coat Applicator - dodatkowo kup sobie 4 szt Soft Foam Applicator

6. supreme shine microfibre(single) - musisz mieć minimum 3 szt.

7. Carpet and interior cleaner - lepiej kupić Quik Out i do tego Soft Buff Terry Towels

8. hot rims cleaner - nie wiem co miałeś na myśli, ale jeżeli Hot Rims All Wheel Cleaner to jest ok.

9. hot shine tyre dressing - pewnie chodzi o Hot Shine Tire Spray Trigger

10. ultimate compound - dość mocny środek więc lepiej kup SwirlX

11. gold class clear coat liquid wax - domyślam się, że to Gold Class Liquid Car Wax, ale ja bym mimo wszystko użył najpierw NXT 2.0., a na to wosk Gold Class.

Wg Twoich wymagań zapomniałeś o następujących rzeczach:

12. Smooth Surface Clay Kit - to podstawowa rzecz bez której nie zabierałbym się do lakieru.

13. Natural Shine lub NXT Tech Protect - do deski rozdzielczej, plastików itp.

14. Ultimate Quik Detailer - do odświeżenia lakieru między poszczególnymi myciami oraz nadanie połysku i gładkości powierzchni.

(kupilem maszyne do polerki wiec chcialbym ja wyprobowac)

Jaką maszynę kupiłeś ? Zanim ją w ogóle wyjmiesz z pudełka to napisz tutaj co to jest i od razu uprzedzam, że jeżeli jest to coś co kosztuje kilkadziesiąt zł albo <200 zł to jedyne do czego będziesz mógł jej użyć i to ostrożnie to woskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.biltema.no/Archive%5CProduct_images%5C17%5CLarge%5C17-080_l.jpg

Polermaskin 1200 W

For polering av bil, båt eller campingvogn.

Venstre- eller høyremontert sidehåndtak.

For tilkobling til 230 V.

Motoreffekt: 1200 W.

Turtall (ubelastet): 600–3000 rpm.

Spindelgjenger: M14.

Polerhettens diameter: Ø 180 mm, borrelåsfeste.

Spindellås.

Spindeldeksel i metall og motorhus i slagfast plast.

1,8 m kabel med støpsel.

Lengde: 425 mm.

Vekt: 3,3 kg.

Polish Machine 1200 W

Do polerowania samochodów, łodzi i przyczep kempingowych.

Lewej lub prawej stronie zamontowany uchwyt.

Do podłączenia do 230 V.

Silnik: 1200 W.

RPM (bez obciążenia): 600-3000 obr. / min.

Gjenger wrzeciona: M14.

Polerhettens o średnicy Ø 180 mm, rzepy mocowania.

Spindellås.

Wrzeciono pokrycie metalu i motorhus na uderzenia plastiku.

1,8 m kabel z wtyczką.

Długość: 425 mm.

Waga: 3.3 kg. a tutaj tekst po translatorze google

kupilem cosik takiego sa teraz na przecenie kiedys kosztowaly ok 400zl teraz 250zl....nazwy firmy nie ma do wszystkie czesci i pudelka sklep loguje swoja nazwa....jak bedzie cos nie tak oddam i zainwestuje to w kosmetyki jeszcze ale najpierw przetestuje na siostry escorcie zobacze jak to podziala na niego bo tam lakier jest naprawde w kiepskiej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie wygląda jak Makita 9227CB nawet parametry ma takie same więc na pewno to albo jakaś podróbka albo to samo tylko obudowa inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jako ze aż z tyloma środkami na raz nie miałem nigdy do czynienia, zawsze nakładałem wosk twardy 2-3 razy do roku i efekt był zadowalający, to teraz czy ktoś mógł by mi polecić co muszę kupić do swojej OOOO, lakier srebrny metalik, (pierwszy raz z tego forum dowiedziałem się o glinowaniu nie wiem dalej na czym dokładniej to polega i co daje) a wiec jak ktoś może mi napisać jakoś listę co mi jest potrzebne (maszynkę do polerki mam), chciałbym cały komplet tej firmy o której mowa, czyli do środka, do deski, do skóry, nie wiem co tam jeszcze może być no i na zewnątrz auta, będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

hej jako ze aż z tyloma środkami na raz nie miałem nigdy do czynienia, zawsze nakładałem wosk twardy 2-3 razy do roku i efekt był zadowalający, to teraz czy ktoś mógł by mi polecić co muszę kupić do swojej OOOO, lakier srebrny metalik

Bardzo proszę - zestaw taki będzie idealny:

1. Mycie:

- NXT Generation Car Wash

2. Przygotowanie powierzchni

- Smooth Surface Clay Kit

- SwirlX

4. Woskowanie

- NXT Generation Tech Wax 2.0

4a. Czyszczenie dodatkowe

- Endurance High Gloss Tire Gel - bardzo wydajny żel do nadania połysku oponom

- Natural Shine - czyszczenie deski rozdzielczej, plastików itp

- NXT Generation Glass Cleaner - płyn do mycia szyb

- Meguiar's Gold Class Rich Leather Aloe Cleaner & Conditioner - czyszczenie i pielęgnacja skóry

5. Uzupełnienie woskowej ochrony i utrzymanie stworzonego efektu po następnym umyciu:

- Ultimate Quik Detailer

AKCESORIA:

- Soft Foam Applicator Pad (2-pack) x2

- Supreme Shine Microfiber - jedną masz w zestawie CLAY, ale najlepiej mieć zawsze 2-3 sztuki.

(pierwszy raz z tego forum dowiedziałem się o glinowaniu nie wiem dalej na czym dokładniej to polega i co daje)

Było już o tym, ale w skrócie - poprzez glinkowanie usuwa się przyspojone do lakieru zabrudzenia - usuwasz tym sposobem nalot, pozostałości owadów, plamki wody, spadź, przyspojone zabrudzenia drogowe i inne nieczystości i dzięki temu lakier jest gładki jak lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przyspojone zabrudzenia drogowe i inne nieczystości i dzięki temu lakier jest gładki jak lustro.

Uzupełniając - glinka zbiera nie tylko te przyspojone, ale też wyciąga te, które się lekko wżarły w warstwę lakieru przeźroczystego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając - glinka zbiera nie tylko te przyspojone, ale też wyciąga te, które się lekko wżarły w warstwę lakieru przeźroczystego.

Nic dodać nic ująć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a jak się ma ten specyfik do alcantary? warty polecenia?

Który ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już chyba nie ma - jest Carpet And Interior Cleaner, ale też możesz użyć Quik Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... ja dosc szybko jezdze samochodem i zawsze po myciu mam oblepiony przod owadami. Jest jakis srodek ktory zapobiega badz minimalizuje to zjawisko?

Dodatkowo, prosilbym kogos doswiadczonego o poskladanie zestawu do czarnego metalika. Lakier jest w dobrym stanie aczkolwiek mechanik mi go zalatwil w paru miejscach ( drobne rysy na blotniku ) + mam 2 odpryski na masce od kamieni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś się orientuje jakie są różnice między ochroną lakieru woskiem naturalnym a syntetycznym? Prześledziłem wątek od początku i znalazłem tylko że syntetyczne mają wyższą temperaturę topnienia. Poza tym ktoś pisał że woski naturalne (carnauba) mają mimo wszystko jakieś plusy w stosunku do syntetycznych ale nie rozwinął wątku. Pytam ponieważ nie wiem który wosk wybrać NXT Generation Tech Wax 2.0 czy Gold Class Liquid Car Wax? Kolor mojego auta to srebrny metalik jeśli ma to jakieś znaczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o złożenie zestawu do auta o kolorze czerwonym. Posiadam już szampon NXT Car Wash, wosk ColorX i preparat do usuwania owadów i smoły Gold Glass Bug and Tar Remover. Co mogę/muszę do tego dokupić ? Chyba na pewno będę zamawiał aplikator do nakładania wosku. Co możecie polecić do mycia auta ? Gąbka, szczotka ?[br]Dopisany: 05 Sierpień 2009, 19:18_________________________________________________Pomoże ktoś kto się zna na rzeczy ? Chciałbym zamówić już jakiś zestawik, ale nie bardzo wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...