Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz chyba troche przesadziłeś mówiąc ze pół litra wosku starczy na 2 lata, ja myslałem ze na dwa woskowania wystarczy :mysli: to tak mało sie tego nakłada :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łukasz chyba troche przesadziłeś mówiąc ze pół litra wosku starczy na 2 lata, ja myslałem ze na dwa woskowania wystarczy :mysli: to tak mało sie tego nakłada :blink:

Wystarczy na bardzo długo, ja woskowałem juz dwa razy i praktycznie nic nie ubyło :) początkowo nakłada się więcej wosku na aplikator bo jest suchy ale jak juz sie napije wosku to dosłownie kilka kropelek wystarcza na element.

Tak więc łukasz ma rację, średnio woskując auto co miesiąc na dobry rok spokojnie wystarczy wosku.

Nakłada sie go bardzo mało, dosłownie przeciera się aplikatorem tak, że zostaje tylko delikatna mgiełka, nałozenie wiekszej ilości nic nie da w brew pozorom tylko utrudni polerowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kupować wszystkiego za jednym razem, mozna kupic na pierwszy raz to co najbardziej potrzebne do lakieru a potem dokupywać sobie kosmety do wnętrza, kół itp. itd.

ja tak robie, za pierwszym razem zrobiłem sobie dobry zestawik do lakieru od glinki, UC, SX, DC2 i wosk a do tego mikrofibry i aplikatory a teraz dokupuje sobie co miesiąc po wypłacie inne pierdołki jak Gel do opon, wiecej reczników i kosmetyki do wnetrza.

Wiadomo, ze pierwszy wydatek jest najwiekszy ale na prawde warto :good: a teraz kupuje co miesiąc i po dostawie wyszukuje produkty na nastepny zakup jak zakupoholik :kox:

Tak, pierwszy wydatek jest zawsze największy, a potem można dokupować kolejne środki :wink4:

Łukasz chyba troche przesadziłeś mówiąc ze pół litra wosku starczy na 2 lata, ja myslałem ze na dwa woskowania wystarczy :mysli: to tak mało sie tego nakłada :blink:

Tak jak już napisał Paweł - jakbyś nałożył pół butelki wosku i pozwolił mu wyschnąć to współczuję Twoim mięśniom rąk oraz nerwom przy polerowaniu :kox:

Paweł kilka kropelek to wystarcza na przynajmniej 2-3 elementy :wink4:

Mam już sprawdzone i przeliczone na przykładzie NXT 2.0, że nawet woskując co miesiąc to wosku wystarczy na około 2 lata. Na raz zużywa się jakieś 20-30 ml wosku czyli jakby nie liczyć to około 2 lat. Średnio ludzie woskują auto jakieś 5-8 razy w roku co daje jakieś 3 lata :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, używam NXT ponad rok, na dwóch autach i mam ponad pół butelki, także wydajność świetna. Prędzej się wosk znudzi niż skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł kilka kropelek to wystarcza na przynajmniej 2-3 elementy :wink4:

Dzis woskowałem i nakładałem mniej wosku niz ostatnio tzn. dosłownie kropelka na jeden element i faktycznie poleruje sie łatwiej a efekt taki sam jak za pierwszym razem jak nakładałem na aplikator kilka kropelek na jeden element.

Tak więc starczy mi tego wosku na bardzo długo stosując go raz na miesiąc.

Z reszta i tak mam zamiar kupić mirror glaze #16 lub ultimate paste wax nowy wynalazek megsa tak zeby miec 2 woski :)

No własnie lukaszR testowałeś już ultimate paste wax?? dostaleś juz próbki od oskaro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co najpierw nakładamy aplikatorem i mocno wcieramy a potem szmatką z mikrofibry polerujemy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co najpierw nakładamy aplikatorem i mocno wcieramy a potem szmatką z mikrofibry polerujemy tak ?

Tak, ale wcale nie trzeba wcierać... wystarczy pokryć powierzchnię taką jakby mgiełką i dać mu wyschnąć. Żeby stwierdzić czy już wosk jest gotowy do zdjęcia (mikrofibrą lub innym dobrym ręcznikiem) wystarczy "test palca". Tzn. jak przejedziesz palcem po nawoskowanym elemencie i odsłonisz czyściutki i błyszczący lakier to lecisz ręcznikiem. A jak wosk będzie się "kleił" do elementu to jeszcze czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zawsze robiłem źle bo kazdy wosk jaki miałem to jedną szmatką nakładałem i odrazu wcierałem tak jakbym chciał polerować wcierając do samego końca i takie plamy zostawały nierównomierne ze lepiej to wyglądało bez wosku szczerze mówiąc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Meguiar's GC Carnauba Plus Paste Wax

Pytam bo chcę zamówic jakiś wosk w paście i zastanawiam się nad:

- Mirror Glaze #16

- Meguiar's Ultimate Paste Wax

- lub nad własnie - GC Carnauba Plus Paste Wax

Tak więc prosiłbym o jakąś podpowiedz jaki wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy i jak tak to w jakiej proporcji rozcieńczyć IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś kosmetyki SONAX'a do ręcznego polerowania i woskowania całego auta??

Z racji wiosny chce odświeżyć lakier (samodzielnie), może ktoś używał jakiejś pasty wosku firmy sonax i doradzi co wybrać??

Mam auto w czarnym kolorze rocznik 2006, lakier owszem błyszczy się i można się w nim przejrzeć nawet myjąc zwykłym szamponem, jednak jak się bliżej przyjrzeć to widać mikro ryski takie koliste od mycia, na masce kiedyś mocniej się przyłożyłem gąbką by zmyć rozflaczałego owada i widać że serio się przyłożyłem.

Tutaj specyfiki które znalazłem, czy coś z tego się nada, które polecacie?

1) http://www.sonax-polska.pl/p,sonax__premium_class__zestaw_do_polerowania_lakieru_saphir_power_polish,236,41.html

2) http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_xtreme_wosk_polish__wax__nr.3_nano_pro,122,46.html

3) http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_xtreme_wosk_polish__wax__nr.2_nano_pro,221,46.html

4) http://www.sonax-polska.pl/p,sonax__wosk_koloryzujacy,137,39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie lukaszR testowałeś już ultimate paste wax?? dostaleś juz próbki od oskaro??

Póki co jeszcze nie, bo nawet nie mam chwili czasu żeby ogarnąć swoje auto, ale rozmawiałem z Oskarem i już pierwsze sztuki tego wosku poszły do klientów więc poproszę go żeby wyciągnął od nich też jakieś informacje.

Ja jak tylko będę miał chwilę to zrobię sobie bezpośredni teścik dzieląc maskę na części.

czyli co najpierw nakładamy aplikatorem i mocno wcieramy a potem szmatką z mikrofibry polerujemy tak ?

Delikatnie pokrywamy lakier mgiełką wosku. Nie można wcierać tym bardziej mocno.

Testował ktoś Meguiar's GC Carnauba Plus Paste Wax

Pytam bo chcę zamówic jakiś wosk w paście i zastanawiam się nad:

- Mirror Glaze #16

- Meguiar's Ultimate Paste Wax

- lub nad własnie - GC Carnauba Plus Paste Wax

Tak więc prosiłbym o jakąś podpowiedz jaki wybrać??

Wg mojej oceny ta seria wosków Megsa (Carnauba Wax) była zawsze średnio udana i raczej bym poszedł w kierunki #16 lub UPW.

czy i jak tak to w jakiej proporcji rozcieńczyć IPA?

A jakie masz to IPA ? Może w ogóle nie trzeba będzie rozcieńczać - jest coś napisane na opakowaniu ?

Testował ktoś kosmetyki SONAX'a do ręcznego polerowania i woskowania całego auta??

Odpuść sobie to badziewie i zainwestuj w coś konkretnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 99% stężenia - rozcieńcz sobie z wodą destylowaną w stosunku 1:2 (IPA:woda). Niby można by było pewnie i 1:1, ale jak zrobisz 1:2 też powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :cool1:

na dniach będzie sparky i zacznie się detailing na dobre :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach będzie sparky i zacznie się detailing na dobre :kox:

Pamiętaj o fotkach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki :) czy po zastosowaniu swirlX mozna uzyc takiego wosku http://allegro.onet.pl/turtle-wax-syntetyczny-wosk-ice-w-plynie-gratis-i1555356629.html czy sa jakies przeciwskazania :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki :) czy po zastosowaniu swirlX mozna uzyc takiego wosku http://allegro.onet.pl/turtle-wax-syntetyczny-wosk-ice-w-plynie-gratis-i1555356629.html czy sa jakies przeciwskazania :>

Jasne że można :)

ale nie lepiej dołożyć jakieś 10-20zł i kupić coś lepszego i sprawdzonego? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki :) czy po zastosowaniu swirlX mozna uzyc takiego wosku http://allegro.onet.pl/turtle-wax-syntetyczny-wosk-ice-w-plynie-gratis-i1555356629.html czy sa jakies przeciwskazania :>

Jasne że można :)

ale nie lepiej dołożyć jakieś 10-20zł i kupić coś lepszego i sprawdzonego? :wink4:

calkiem cie rozumie i masz racje :) ale mam jeszcze prawie cale opakowanie :decayed:po swirlx efekt jest piekny naprawde ale wiadomo wszystko sie nudzi i chce zrobic tym woskiem co mi zostal :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki :) czy po zastosowaniu swirlX mozna uzyc takiego wosku http://allegro.onet.pl/turtle-wax-syntetyczny-wosk-ice-w-plynie-gratis-i1555356629.html czy sa jakies przeciwskazania :>

Jasne że można :)

ale nie lepiej dołożyć jakieś 10-20zł i kupić coś lepszego i sprawdzonego? :wink4:

calkiem cie rozumie i masz racje :) ale mam jeszcze prawie cale opakowanie :decayed:po swirlx efekt jest piekny naprawde ale wiadomo wszystko sie nudzi i chce zrobic tym woskiem co mi zostal :)

tak zrób :wink4: tylko przy następnym razem też Ci jeszcze "zostanie" tego wosku.. i następnym i następnym..... (skoro masz całe opakowanie) ja swoj stary wosk Turtle wax odstawiłem na inną półkę (a też miałem tego sporo) jak zobaczyłem jaki efekt jest po nałożeniu NXT 2.0 :kox:

dziś po ok 1,5-2mies od 1 nałożenia będę go nakładał po raz drugi i już się nie mogę doczekać efektu :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...