Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jutro odbieram auto po polerce mech. i pomyslałem że przydało by sie jakos zabezpieczyć lakier aby jak najdłuzej utrzymac afekt.

Co polecacie??

Lakier srebrny LY7M

IPA + wosk, a jaki wosk to poczytaj dwie strony wstecz, bo padło już takie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem że powinienem zakupic zestaw składający sie z :

1. IPA

2. Mikrofibra

3. Aplikator np. MEGUIARS SOFT FOAM

4. wosk

5...????

6....???

a co do wosku czy błedem bedzie uzycie popularnego Colli 476 czytałem że jest bardzo trwały (auto stoi codziennie pod blokiem i myte jest na myjce samoobsługowej)

dodam ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o detailing i za jakies błędy z mojej strony z góry przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że powinienem zakupic zestaw składający sie z :

1. IPA

2. Mikrofibra

3. Aplikator np. MEGUIARS SOFT FOAM

4. wosk

5...????

6....???

a co do wosku czy błedem bedzie uzycie popularnego Colli 476 czytałem że jest bardzo trwały (auto stoi codziennie pod blokiem i myte jest na myjce samoobsługowej)

dodam ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o detailing i za jakies błędy z mojej strony z góry przepraszam

Bardzo dobrze kombinujesz :thumbup1: Colli 476 powinna jak najbardziej sprawdzić się w takich warunkach i dobrze zabezpieczyć lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko co do IPA: czy to jest ten sam izopropanol jaki mózna kupic w sklepie z elektroniką??

Tak, alkohol izopropylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś rabat na zakupy w showcarshine.pl dla ludzi z a4-klub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś rabat na zakupy w showcarshine.pl dla ludzi z a4-klub ?

tak, napisz w mailu że jesteś z klubu i dostaniesz rabat przed przelewem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj tez Colli kupilem ;)

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:32 ----------

c14084ce9c10caf9.jpg

małe uzupełnienie magazynu :)

+ 2 t-shirty Surf City Garage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Menzerny i UC, wkurzają mnie ori opakowania, szczególnie Menzerna lubi zaschnąć więc wolę profi butelkę-aplikator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Menzerny i UC, wkurzają mnie ori opakowania, szczególnie Menzerna lubi zaschnąć więc wolę profi butelkę-aplikator :)

no w sumie dobry patent, i napewno poręczniejsze niż UC:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na YT nawet spece z Megsa takich używają i stwierdziłem, że warto kupić, 25 zyla za 4 szt. to nie majątek a aplikowanie dużo fajniejsze, muszę jeszcze jakiś stand sobie do tego zrobić i będzie cool, ew. w fartuchu Chemical Brothers łatwiej taką buteleczkę schować niż flachę UC

---------- Post dopisany at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany at 23:03 ----------

Chemical Guys oczywiście :)

---------- Post dopisany 24-05-2012 at 00:42 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2012 at 23:06 ----------

Musze kupic nowa myjke, mam na oku K5.2012, ma ktos z was taka? Jakie opinie?

W Tesco 3.500 jest w tej samej cenie a gorsze ma parametry ;)

---------- Post dopisany at 00:42 ---------- Poprzedni post napisany at 00:42 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tak dawno kupiłem K5.55 Jubilee i jestem zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx, to podobna myjka

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

kupiłem K5.2012 i daje całkiem całkiem czadu, regulowane ciśnienie na lancy + kompaktowa budowa i 9 m węża spełnia moje skromne wymagania, pianownica Kaerchera też daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario i inni :wink:

Polecam:

6ebc7ffb3e73d5880c304e4a3237ae14.jpg

Te buteleczki co vario zakupil nie sa zle, ale te "Scholl"owskie sa wygodniejsze ze wzgledu na to ze zatyczka jest na pasku a w tych bialych jest luzno i do tego mala. Jakos wygodniejsza jest takze i zatycze ciezko zgubic:decayed:. To tego cycek w tych co Vario zakupil jest dosyc waski i przy pastach grubosciernych lubi sie deko przytykac a pozniej wylatuje klocek twardy na pada.. Schollowska butelka jest zrobiona z miekkiego materialu i latwiej jest ja zgniesc przez co pasta nie twardnieje w klocek w srodku tak jak w tych innych.

Zle nie sa i sa tanie ale ja osobiscie wole "Scholl'a bo jakos tak ladnie przypominaja Swissvaxa :wink:

To tyle chyba :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co pomiędzy glinką a woskiem? Deep Crystal Polish czy coś innego? Coś ze średniej półki szukam. Dodam że dopiero będę raczkował w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...