Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam Panowie takie pytanie. Może nie do końca o pielegnacji auta, lecz bardziej o zabezpieczeniu go.

Otóż niestety moje Audi stoi pod chmurką :/ Nie ma szans na garaż. Jednak dobre w tym to, że stoi na posesji, za bramą przed domkiem (nie na żadnym parkingu, ani pod blokiem). Otóz na dniach chce dać go do polerki do lakiernika, gdyż w zeszłym roku kupując go musiał po sprowadzeniu do PL polerować go jakis bałwan, gdyż mam fajne kółeczka na granatowym lakierze :/ No i chce go wyprowdzić na prostą, jednak jak (np dnia dzisiejszego) schodze na dół, to az mi sie słabo robi :/ 1-2 dni po myciu samochód jest juz cały w kurzu (droga nie jest asfaltowa), do tego pyla drzewa, a już nie daj boże jak na to pokropi deszcz. Masakra.

I teraz pytanie do Was czy da sie jakos przed tym zabezpieczyć? A dokładnie chodzi mi o jakiś "pokrowiec" na auto (pamietam za komuny modne były takie na zimę)? Jest cos takiego dostepnego? Jesli jest to czy mądrym jest np. po przyjeździe w taka pogodę jak dziś (30C) przykrywać samochód "szmatą"? Nie spowoduje to pogorszenia "oddawania ciepła"? Nie wiem, może głupie pytanie wymysliłem, ale szczerze, to aż żal mi dawać 400 zeta za polerke, jesli bedzie ja widac 1 raz na 2 tygodnie, po myciu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby zabezpieczenie lakieru ale to już doradzą Ci specjaliści

A co do pokrowca, to za każdym razem byś musiał auto myć przed założeniem pokrowca bo porysujesz przy zakładaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki auto jest mojej matki i obiecalem, ze zrobie je na cacy, to w koncu jaki wosk do 100 pln polecisz? Auto stoi codziennie w centrum i jest narazone na kwasy, sadze i ptasie kupy wiec ma byc dobrze zabezpieczone
Do 100pln to chyba bedzie ciezko zebym cos polecil.. Ale jezeli dobrze przygotujesz powierzchnie to moze przesmaruj czyms z Colli i tyle. Z zabezpieczeniem przed kupami to ciezko troche, kupy trzeba zmywac, w miare mozliwosci asap! :wink: Zlosliwi mowia ze na czyste samochody ptaki celuja lepiej niz na brudne :grin: Jezeli wyjdzie z zakupem i ogledzinami auta i sie dogadamy jakos z "transportem" to wezme jakis dobry wosk ze soba, przesmarujesz sobie kilka razy i pozniej mi oddasz. Spoko, ja mam tego w pyte i napewno nie zbiednieje.. Szybciej to u mnie zacznie chodzic niz ja wszystko wykorzystam :facepalm: Moze w niedziele bede otwieral jednego z moich Zymol Glasur wiec jak chcesz (poczytaj) to moge pewnie zabrac ze soba sloja do PL :banan:

Zobacze ile mam jeszcze AG HD Wax to jakbys chcial sprobowac to tez moge zabrac ze soba. To nie jest zadna gorna polka ale naprawde jest dobry i z tego co pamietam to wytrzymal raz z 7 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym najlepiej wyczyścic srodek siedzeń w S-LINE te siateczke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Admin wszystkie linki w pierwszym wątku nie trybią :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Witam wszystkich!

Wariant Soft (efekt jak w salonie):

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Bym był zainteresowany kupnem tylko mam pytanie bo oprócz tego potrzebuje jeszcze mikrofibry i dodatkowych ściereczek.Ktoś może polecić jakie i żeby zakupić taki zestaw muszę się zarejestrować na (Meguiars) czy można to dokonać z pomocą użytkownika klubu.I ogółem ile taki zestaw może kosztować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario, poleć jakiś quick detailer ? coś na szybko co psiknę i wytrę :) i cos uniwersalnego do wnętrza - do deski i plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Meguiars Quick Detailer i jest ok i dodatkowo fajnie pachnie, generalnie QD jest do nawoskowanego lakieru dla podtrzymania tzw. Shine'u

do srodka generalnie tylko polecam Autoglym interior shampoo, rewelacyjny produkt, ale mozesz tez sprobowac Meguiars interior dressing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te QD, to psikam i wycieram i jest ok ? np umyłem samochód, spadł deszcz i mam brzydkie zacieki od twardej wody, zapodaje QD i jest ładnie ? to tak się używa ?

Do wnętrza nie mam żadnego w sumie kosmetyku, oprócz plaka :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plak to nie kosmetyk ;)

co do qd to mniej wiecej masz racje, ale stosuje sie po myciu i pomiedzy kolejnymi woskowaniami, ale jak masz ptasia kupe to wystarczy spryskac, odczekac 2 min i mozna wytrzec i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiem :) to wezmę tego autoglyma. Reasumując, przydaje się ten QD ? mam działkę 20km od domu i w sumie tylko tam myję ostatnio samochód (ew bezdotykowa). Więc od czasu do czasu mógłbym tym QD przejechac tak ? najgorszym moim wrogiem jest twarda woda, zacieki i osad. Przejechanie QD dałoby radę z tym ? Co polecasz na twardą wodę i zacieki (bleeeeeee, czy tylko u mnie jest taka gówniana woda ?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to polecam fluffy dryer i wytarcie auta po myciu do sucha no i dobry szampon np Gold class od Meguiarsa albo Surf city garage pacific blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robię vario, dzisiaj np myłem szamponem Duragloss 901 (chyba jest ok) plus fluffy dryer do sucha a i tak mam na lakierze takie mini kropki od wody ;/ Może po myciu fluffy plus jeszcze jedna wilgotna mikrofibra lub np eurow shag weave ? Dodam, że ta woda jest naprawdę twarda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GD osobiście polecam Chemical Guys Prodetiler :thumbup1: chyba najlepszy do naturalnych wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza nie mam żadnego w sumie kosmetyku, oprócz plaka :facepalm::facepalm:

No to najpierw porządne mycie jakimś mocno rozcieńczonym APC, a dopiero po tym możesz bawić się w dressingi.

Ze swojej strony polecę PB Natural Look - kapitalny specyfik jeśli nie lubisz połysku na plastikach, zostawia taką fajną satynę. Porównywałem go ostatnio z MEGUIARS NATURAL SHINE (którego używałem do tej pory) i ten pierwszy zdecydowanie bardziej mi się podoba.

---------- Post dopisany at 10:37 ---------- Poprzedni post napisany at 10:34 ----------

A tak przy okazji, na dniach będę miał QD z Auto Finesse, więc postaram się napisać jakieś spostrzeżenia:wink:

http://showcarshine.pl/921-auto-finesse-finale-quick-detailer-500ml-detailer-z-carnauba.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GD osobiście polecam Chemical Guys Prodetiler :thumbup1: chyba najlepszy do naturalnych wosków.

Używam i sobie chwalę :thumbup1:

---------- Post dopisany at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany at 12:39 ----------

Do wnętrza nie mam żadnego w sumie kosmetyku, oprócz plaka :facepalm::facepalm:

No to najpierw porządne mycie jakimś mocno rozcieńczonym APC, a dopiero po tym możesz bawić się w dressingi.

Ze swojej strony polecę PB Natural Look - kapitalny specyfik jeśli nie lubisz połysku na plastikach, zostawia taką fajną satynę. Porównywałem go ostatnio z MEGUIARS NATURAL SHINE (którego używałem do tej pory) i ten pierwszy zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Również polecam Natural Look, bardzo łatwa aplikacja, fajny zapach oraz spoko efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GD osobiście polecam Chemical Guys Prodetiler :thumbup1: chyba najlepszy do naturalnych wosków.

Używam i sobie chwalę :thumbup1:

ja również :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawię się powoli przy lakierze na którym widać jakąkolwiek pracę, w przeciwieństwie do mojego srebrnego:wink:

nie można tego samego powiedzieć o fotkach, bo pstryknięte telefonem... niemniej coś tam widać

lakier w kiepskim stanie, twardy laser rot na 13-letnim audi, cuttingowe pady nie chciały się tego łapać, musiałem użyć wełniaka - później było już z górki:decayed:

zestaw tradycyjny czyli Ultimate Compound i Ultimate Polish, niska półka ale daje radę

spektakularnych 50/50 nie ma, za to tylne drzwi zrobione, przednie jeszcze nie

20120515086.jpg

a tutaj już i przednie zrobione:naughty:

20120515087.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...