Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

z tej firmy jeszcze nie miałem kosmetyków tylko z opinii wiem że są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co sądzicie o tej kolejności na początek zaraz po polerce :

1.Politura MEGUIARS Deep Crystal Polish

2.Wosk MEGUIARS Deep Crystal Carnauba Wax

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen tar&glue remover powinien dac sobie z tym rade

Bardziej skuteczny Nielsen czy Prickbort na smołę?

Mam to samo :kwasny: myślę że po myciu pianą i szamponem większość zejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę biorę tester wosku Dodo Juice. Blue Velvet czy Purple Haze będzie lepszy dla czarnego? Na tego drugiego trochę poczekać trzeba bo na Showcarshine niedostępny jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem.W sumie srednia jest,ale nie ma porownania z lepszymi.

Niby mozna ja troche podkrecic i daje rade,ale nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę o radę

w poniedziałek zrobiłem autkiem 300 kilosów było gorąco itp.

dzisiaj myłem autko i okazało się że mam na masce i dachu masę malutkich kropek.

wydaje mi się że są to ślady pylenia drzew - po lekkim zdrapaniu paznokciem kropki znikają.

Jest środek chemiczny który usunie takie coś ??

W tym tygodniu daję autko do lakiernika w celu lakierowania dokładek pod kolor oraz polerowania autka - polerka tez powinna to usunąć.

Jeżeli ktoś zna środek do mojego problemu to proszę o info

pozdrawiam

Poradzic powinien sobie nieco bardziej dostępny środek ale również skuteczny pt. decabit firmy atas lub jak kto woli popularny "plak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę biorę tester wosku Dodo Juice. Blue Velvet czy Purple Haze będzie lepszy dla czarnego? Na tego drugiego trochę poczekać trzeba bo na Showcarshine niedostępny jeszcze

Ja ostatnio kupowałem Blue Velvet i jestem zadowolony, a też mam czarny lakier, kolor nabrał fajnej głębi, dodatkowo super pachnie ten wosk :).

Mam pytanie, jak dobrze nawoskować lakier, wydaje mi się, że zrobiłem wszystko dobrze, bo efekt jest super, ale chciałbym wiedzieć jak wy to robicie.

Nakładam warstwę wosku i później przecieram mikrofibrą? Trzeba później ten wosk jakoś wygrzać np na słońcu czy jak? Jak była odpowiedź to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia powinna być przygotowana w następujący sposób - jeśli nie robimy korekty polerką maszynową:

1. Umycie samochodu

2. Pozbycie się smoły i metalicznych zabrudzeń (Prickbort/decabit/cokolwiek do usuwania smoły + ironx/trix)

3. Mycie

4. Wyglinkowanie lakieru

5. Umycie samochodu

6. Osuszanie

7. IPA z wodą destylowaną 1:1 lub cleaner - w tym przypadku do wosków dodo juice nadaje się Dodo Juice Lime Prime lub Lime Prime Lite

8. Woskowanie i odczekanie kilkunastu minut.

9. Test palca - jeśli wosk się maże, wtedy trzeba jeszcze odczekać. Jeśli zbiera ładnie na palcu, można polerować delikatną MF np. Eurow'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli jednak nie do końca dobrze robiłem, oczywiście jeśli chodzi o samą faze woskowania, bo to wszystko co napisałeś zrobiłem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto po woskowaniu i wypolerowaniu wosku wystawić samochód na słońce żeby wosk się wygrzał - wtedy jest lepszy 'szajn'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparat Nielsen tar&glue remover dojechał w tygodniu i po 40 minutach walki z żywicą wszystko ok

teraz czekam na odbiór autka od lakiernika

dzięki za info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam problem. Chciałem kupić szampon do mycia samochodu, ale ilość postów w tym temacie mnie przeraża żeby się przez nie przebić i wybrać coś dobrego. Dlatego proszę o poradę: jaki szampon mam kupić do mycia mojej pięknej czarnej Audi? Zaznaczam, że potrzebuję preparat tylko do umycia samochodu, bo niestety nie mam tak dużo czasu, aby bawić się w te wszystkie pastowania, i mycia po kilka razy (a bardzo żałuję że nie mam na to czasu, bo chętnie bym się tak pobawił).

Chciałbym taki szampon, który nie będzie zostawiał zacieków. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam problem. Chciałem kupić szampon do mycia samochodu, ale ilość postów w tym temacie mnie przeraża żeby się przez nie przebić i wybrać coś dobrego. Dlatego proszę o poradę: jaki szampon mam kupić do mycia mojej pięknej czarnej Audi? Zaznaczam, że potrzebuję preparat tylko do umycia samochodu, bo niestety nie mam tak dużo czasu, aby bawić się w te wszystkie pastowania, i mycia po kilka razy (a bardzo żałuję że nie mam na to czasu, bo chętnie bym się tak pobawił).

Chciałbym taki szampon, który nie będzie zostawiał zacieków. Bardzo proszę o poradę.

Duragloss #901 :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się wytrze fibrą do sucha to nie ma zacieków, ja polecam Meguiar's Gold Class albo Surf City Garage Pacific Blue Wash, z czego Surf City chyba nawet lepszy od Megsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to nie szampon robi zacieki tylko twarda woda...

Wystarczy wytrzeć i po problemie a do pełni efektu przelecieć QD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale QD się sprawdza po wcześniejszym nałożeniu wosku, bez wosku to mało co da, lekkie perlenie, używam ostatnio Pacific Blue z Carnubą i bez QD ładnie się woda skrapla na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest sens bawić się w woski koloryzujące, czy lepiej zainwestować w polerkę i jakiegoś dodo juice'a? Dodam, że nie interesuje mnie mega zestaw do pielegnacji(nie będzie kiedy tego robić):D Chodzi mi o zniwelowanie rys i dodanie trochę większej głębi czerni(vulkanschwartz) która u mnie już troszkę jaśniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w woski koloryzujace.

Zainwestuje w cleaner,ktory jest lekko scierny i zamaskuje drobne ryski i uwydatni kolor.

Np. Valetpro Achilles, lub Meguiar's Deep Crystal Polish (step2).

Z tym,ze Achillesa trudniej sie poleruje.

Pozniej naloz wosk i efekt bedzie w miare ok.

---------- Post dopisany at 08:08 ---------- Poprzedni post napisany at 08:07 ----------

Pamietaj o dobrym przygotowaniu powierzchni.Dobre mycie i glinka.

Im lepiej to przygotujesz to pozostale srodki lepiej sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...