Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

stare foto robione spontanicznie po paru dniach od woskowania...

tu jeszcze wieksze pod innym katem...

122ej.jpg

nastepnym razem przesle grubsze krople natychmiast po woskowaniu i opadach :grin:

Onyx od Swisswax jest MEGA... woskuje co 2-3 miesiace i tak wlasnie wyglada po chyba miesiacu i 2 myciach piana :whistling:

a jak pachnie ...szkoda ZE TAKIEGO PERFUMU / ZAPACHU NIE MA :grin: kto testowal wie o czym mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

stare foto robione spontanicznie po paru dniach od woskowania...

tu jeszcze wieksze pod innym katem...

nastepnym razem przesle grubsze krople natychmiast po woskowaniu i opadach :grin:

Nie dla kropelek się auto woskuje, a tym bardzie od razu po nałożeniu wosku zmywa się go wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sie z tego :grin: i nie bede udowadnial czy ten wosk ma 1cm krople itp. :polew:

co do woskowania... widamo ze wosk musi sie zgrac a to wymaga czasu / warstwa oraz warunki atmo

zle dobralem slowo natychmiast - jak najszybciej :wink:

Jakis czas temu siedzialem w temacie Detaling - Detailing World - A world for detailers by detailers.

polecam lepszej w EURO nie ma :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropki tez sa :wink: pisalem wyzej...

choc przyznam, ze mnie bardziej interesuje splyw + zapach mmmmmm :kox:

Swissvax: Woski[prod]=12

wiadomo nie jest to Crystal Rock za 4000zl

ale posiada dobrze opracowany podklad :wink:

Swissvax: Woski[prod]=103

Swisswax i Zymol nie maja konkurencji jezeli chodzi o wosk :whistling::whistling::whistling:

wiec sprawa kropkowa chyba sie wyjasnila :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie czy jest lepszy wosk w płynie czy w paście?

Lepszy pod jakim względem? Pytasz o wosk w płynie i coś a'la krem, a nie wosk twardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie czy jest lepszy wosk w płynie czy w paście?

Lepszy pod jakim względem? Pytasz o wosk w płynie i coś a'la krem, a nie wosk twardy?

No właśnie może źle zapytałem:grin: jaki wosk jest lepszy w kremie czy twardy i jak to się ma do nakładania który wygodniejszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie czy jest lepszy wosk w płynie czy w paście?

Lepszy pod jakim względem? Pytasz o wosk w płynie i coś a'la krem, a nie wosk twardy?

No właśnie może źle zapytałem:grin: jaki wosk jest lepszy w kremie czy twardy i jak to się ma do nakładania który wygodniejszy?

Łatwiej nakłada się "miękki" ten w kremie :wink: ale lepsze efekty i trwałość uzyskuje się po wosku twardym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twardy wosk nakłada się podobnie jak pastę polerską że musi wyschnąć a potem polerka?

To że powierzchnia musi być przygotowana pod wosk, to rozumie że wiesz... tak nakładasz, czekasz, sprawdzasz palcem czy nie za miękki jeszcze, jak nie to ścierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jest to cały rytuał:naughty: ale czy po zwykłym umyciu i wypolerowaniu można od razu też nałożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby nawoskować zaraz po polerowaniu, ale bez 'całego rytuału', pozbyciu się resztek pasty polerskiej, odtłuszczeniu, braku cleanera, wosk jest osłabiony, krócej trzyma, nie daje takiego szajnu jak powinen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko. jakiej pasty sciernej lub lekko sciernej polecacie zeby pozbyc sie rys na aucie...uzywalem pasty koloryzujacej ale efektu nie ma tylko czesciowo sie udalo... myslalem nad tempo ale moze jest cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery z grupy VAG są bardzo twarde i ciężko zrobić cokolwiek ręcznie ale spróbuj ultimate compound od megsa, ew. Menzerna ale to już mechanicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko. jakiej pasty sciernej lub lekko sciernej polecacie zeby pozbyc sie rys na aucie...uzywalem pasty koloryzujacej ale efektu nie ma tylko czesciowo sie udalo... myslalem nad tempo ale moze jest cos lepszego.

Poczytaj kilka stron wstecz, to wszystkiego się dowiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

>OPTIMUM CAR WASH 946ML myty rękawicą

>BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT 200g - REWELACYJNA GLINKA (glinkuje się też lampy,dokładki zderzaka, szyby ???)

>MEGUIARS CLEAR COAT SAFE RUBBING COMPOUND 473ML Tu zakładam że najwięcej pracy muszę włożyć - macie jakieś wskazówki czy po prostu nakładam niewielkie ilości produktu na aplikator w moim przypadku ten

>MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR, POLISHING/FINISHING

i trę żółtą stroną przez pół dnia :wink: (trę jak jest cały czas wilgotny lakier? a poleruję dając mu odparować po kilku minutach? czy od razu po polerce wycierać każdy element??)

>POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH OCZYŚĆ LAKIER to jako Cleaner polecił mi SCS i tak się zastanawiam czy to też się poleruje czy raczej nakłada jak wosk już czarną częścią aplikatora ?? j.w. polerować jak wyschnie ? i czy myć auto pomiędzy którymiś etapami czy raz przed glinką wystarczy?

Na koniec oczywiście wosk który mi polecaliście

> POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE

Czegoś jeszcze brakuje w tym zestawieniu ?

Za wszystkie rady odnoście zastosowania tych produktów z góry dziękuję, w weekend planuje zająć się lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT 200g - tak, glinkuje się wszystko - szyby, lampy, lakier, plastiki. Do poślizgu użyj kropli szamponu i wody. Nie glinkuj na gorącym lakierze bo glinka zacznie się rozpadać.
  • OPTIMUM CAR WASH - do mycia bezwodnego z tego co pamiętam, zmieniłbym na normalny szampon.
  • MEGUIARS CLEAR COAT SAFE RUBBING COMPOUND - jak ręcznie to tym nic nie zrobisz na lakierze Audi. Do wywalenia.
  • MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR, POLISHING/FINISHING - ok
  • POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH - każdy cleaner trzeba wypracować na lakierze, więc się poleruje - najlepiej tricolorem, stroną finishing lub bawełnianym aplikatorem. Później inną mikrofibrą się poleruje, bez czekania jak w przypadku wosku.
  • POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE - jest ok.
    Dorzuciłbym coś do smoły, jak funduszy brak to benzyna ekstracyjna lub decabit, ale patrząc cena/jakość - Prickbort MAC 124. Do osuszania lakieru zaś wrzuć Fluffy'ego za 30 zł i jakiś quick detailer się przyda do wzmacniania wosku po myciach.
    Co do przygotowania lakieru powinno być tak:
    Myjesz samochód > Suszysz > Usuwasz smołę decabitem/benzyną ekstraycjną/prickbortem > spłukujesz po 10 minutach > Używasz glinki > Myjesz samochód > suszysz > Używasz cleanera > wypracowywujesz go i polerujesz > nakładasz wosk > Czekasz X minut (robisz test palca) > polerujesz wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nic tu nie pisałem :)

kolekcja się sporo powiększyła a oto dzisiejsza dostawa! :D

dscn6162.jpg

dscn6163.jpg

dscn6164z.jpg

dscn6165k.jpg

dscn6166k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...