Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie można używać myjek po lakierowaniu?:> Też niedługo będę miał autko po malowaniu, jak o niego dbać?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czemu nie można używać myjek po lakierowaniu?:> Też niedługo będę miał autko po malowaniu, jak o niego dbać?:>

Nie miałem lakierowanego samochodu, tylko została zrobiona polerka. A nie powinno sie używać tych myjek ręcznych, bo to sama żrąca chemia i będzie negatywnie wpływać na wypolerowany lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie szybkie pytanko (zapomniałem dzis zapytać lakiernika, jak odbierałem autko). Dzis własnie odebrałem furke od lakiernika, gdzie została wykonana polerka mechaniczna. Wyglada slicznie, samochód swieci sie jak psu jajca, ale nie o tym ;) Że na myjki, teraz modne z Karscherem nie mogę jeździć to juz wiem (jedynie po to aby opłukać samą czysta wodą z kurzu), tylko myjki ręczne.

Ale pytanie dotyczy, może i głupiej rzeczy, ale powiedzcie mi co zrobić w 2 przypadkach - gdy po trasie będę miał z przodu pełno róznego robactwa oraz jak mi nie daj Boże ptak nas..a na lakier (lol ;) ). Czym teraz takie rzeczy zmywać, aby bez problemu zeszło, a równoczesnie nie porysowało lakieru (wiadomo, często w kupach są kamyczki) albo go nie zmatowiła chemia?

Znowu nie bądź taki delikatny :facepalm: bo z czasem i tak znowu lakier zmatowieje. Są środki na owady, możesz użyć też APC, ja ostatnio używałem na szybko pianownicy ręcznej z pianą aktywną i szamponem. Spryskałem owady żeby je namoczyć i zmyłem wodą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

79 zł za takie coś w 'płynie' to chyba żart... Lepiej kupić Natty'sa Red'a albo taniej, Blue - starczy na dłużej, lepsze efekty zapachowe i 'szajn' jest.

Panowie, takie szybkie pytanko (zapomniałem dzis zapytać lakiernika, jak odbierałem autko). Dzis własnie odebrałem furke od lakiernika, gdzie została wykonana polerka mechaniczna. Wyglada slicznie, samochód swieci sie jak psu jajca, ale nie o tym ;) Że na myjki, teraz modne z Karscherem nie mogę jeździć to juz wiem (jedynie po to aby opłukać samą czysta wodą z kurzu), tylko myjki ręczne.

Ale pytanie dotyczy, może i głupiej rzeczy, ale powiedzcie mi co zrobić w 2 przypadkach - gdy po trasie będę miał z przodu pełno róznego robactwa oraz jak mi nie daj Boże ptak nas..a na lakier (lol ;) ). Czym teraz takie rzeczy zmywać, aby bez problemu zeszło, a równoczesnie nie porysowało lakieru (wiadomo, często w kupach są kamyczki) albo go nie zmatowiła chemia?

Dobra gąbka/rękawica z MF np. Car Pro, albo taniej Megsa, mycie na dwa wiadra, z czego w jednym Grit Guard leżeć ma. Kto wie czy ten lakiernik zrobił ci korektę czy przykrył rysy tylko żółtym korkiem 3m - po myciu, dwóch - wyjdzie to. Warto lakier zabezpieczyć jakimś cleanerem + trwałym woskiem, a po myciach samochodu używać Quick Detailera do wzmocnienia wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

79 zł za takie coś w 'płynie' to chyba żart... Lepiej kupić Natty'sa Red'a albo taniej, Blue - starczy na dłużej, lepsze efekty zapachowe i 'szajn' jest.

Panowie, takie szybkie pytanko (zapomniałem dzis zapytać lakiernika, jak odbierałem autko). Dzis własnie odebrałem furke od lakiernika, gdzie została wykonana polerka mechaniczna. Wyglada slicznie, samochód swieci sie jak psu jajca, ale nie o tym ;) Że na myjki, teraz modne z Karscherem nie mogę jeździć to juz wiem (jedynie po to aby opłukać samą czysta wodą z kurzu), tylko myjki ręczne.

Ale pytanie dotyczy, może i głupiej rzeczy, ale powiedzcie mi co zrobić w 2 przypadkach - gdy po trasie będę miał z przodu pełno róznego robactwa oraz jak mi nie daj Boże ptak nas..a na lakier (lol ;) ). Czym teraz takie rzeczy zmywać, aby bez problemu zeszło, a równoczesnie nie porysowało lakieru (wiadomo, często w kupach są kamyczki) albo go nie zmatowiła chemia?

Dobra gąbka/rękawica z MF np. Car Pro, albo taniej Megsa, mycie na dwa wiadra, z czego w jednym Grit Guard leżeć ma. Kto wie czy ten lakiernik zrobił ci korektę czy przykrył rysy tylko żółtym korkiem 3m - po myciu, dwóch - wyjdzie to. Warto lakier zabezpieczyć jakimś cleanerem + trwałym woskiem, a po myciach samochodu używać Quick Detailera do wzmocnienia wosku.

Samochód na pewno dobrze został wypolerowany (papier scierny+polerka+wosk itd.), nie ma mowy o jakiejś fuszerce bo ten lakiernik to rodzina :)

No niestety mycie na 2 wiadra itd u mnie odpada z prozaicznego powodu, że po prostu nie mam gdzie samochodu sam myć. Chyba, że ktos z forumowiczów zna jakies car spa czy jak to sie zwie, w Bydgoszczy, gdzie można samemu myc samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myjnia samochodowa, z tym że Ciebie wtedy interesuje jedynie program z spłukiwaniem wodą, żadnej chemii - ty używasz swoich 2 wiaderek i swojego szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

możecie mi powiedzieć, jakich środków zapachowych używacie do wnętrza auta? bo nie spotkałem jeszcze żadnych, które by oddawały zapach, gdy z nawiewów używane jest chłodne powietrze z klimy. Wiem, że zapachy lepiej parują/są oddawane gdy obmywa je ciepłe powietrze ale no chyba jakiś zapach się znajdzie, który nawet przy używanej klimie pachnie. możecie napisać coś o waszych doświadczeniach? pytam, tu gdyż założony nowy post został usunięty:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka jak do tej kwoty i gwara na 5 jest to raczej dobrze doradziles... ale cholera tyle to dobra pianownica kosztuje...

wiem, ze czasami sa wazniejsze wydatki ( jak u kazdego z nas ) ale warto poczekac i dolozyc do dobrego sprzetu...

tylko nic nie mogę znaleźć tej firmy do 300 zł :thumbdown:

dlatego pisze, ze trzeba dolozyc :wink: Ragga zrobisz jak chcesz, ja bym poczekal i $$$ :kwasny:

Myjke kupisz jaka chcesz ale pianownica to tylko profi i ona sama kosztuje prawie tyle... wyzej wklejone...

a efekt masz taki

141020113500.jpg

141020113506.jpg

111020113481.jpg

111020113494.jpg

111020113496.jpg

090620127345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka jak do tej kwoty i gwara na 5 jest to raczej dobrze doradziles... ale cholera tyle to dobra pianownica kosztuje...

wiem, ze czasami sa wazniejsze wydatki ( jak u kazdego z nas ) ale warto poczekac i dolozyc do dobrego sprzetu...

tylko nic nie mogę znaleźć tej firmy do 300 zł :thumbdown:

dlatego pisze, ze trzeba dolozyc :wink: Ragga zrobisz jak chcesz, ja bym poczekal i $$$ :kwasny:

Myjke kupisz jaka chcesz ale pianownica to tylko profi i ona sama kosztuje prawie tyle... wyzej wklejone...

a efekt masz taki

http://img19.imageshack.us/img19/9162/141020113500.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/6137/141020113506.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/412/111020113481.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/7719/111020113494.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/7963/111020113496.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/3421/090620127345.jpg

Fajnie ale po samej pianie chyba auto nie jest takie czyste albo nie było w cale brudne, mogłeś dać też fote auta przed myciem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Linki z pierwszej strony nie dzialaja. Potrzebuje porady odnosnie kupna srodkow Meguiars, a mianowcie szampon, wosk i jakis srodek pomocny przy usuwaniu drobnych zanieczyszczen z drzew (np. lipy). Kolor lakieru czarny.

Wiem, ze pewnie wiekszosc jest opisane w watku ale przebic sie przez 100 stron to dosc duze wyzwanie.

Bede wdzieczny za porade i namiary gdzie lub przez kogo mozna dokonac zakupow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Linki z pierwszej strony nie dzialaja. Potrzebuje porady odnosnie kupna srodkow Meguiars, a mianowcie szampon, wosk i jakis srodek pomocny przy usuwaniu drobnych zanieczyszczen z drzew (np. lipy). Kolor lakieru czarny.

Wiem, ze pewnie wiekszosc jest opisane w watku ale przebic sie przez 100 stron to dosc duze wyzwanie.

Bede wdzieczny za porade i namiary gdzie lub przez kogo mozna dokonac zakupow.

To przeczytaj ostatnie 20-30str i na 99% znajdziesz odp. na swoje pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH 473ML SZAMPON KLASYK

MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND NAJSILNIEJSZY

MEGUIARS SHOW CAR GLAZE

MEGUIARS GOLD CLASS WAX CARNAUBA PLUS GRATIS APLIKATOR I 2 MIKROFIBRY

Dobrze to sobie wykminiłem do czarnego w miarę zadbanego lakieru? glinki chyba nie będę stosował bo lakier ma po prostu ryski po myjni bez nalotu wyczuwalnego pod ręką.

Czegoś brakuje w tym zestawie ?

Gdzieś wyczytałem że wosk GOLD CLAS jest lepszy od głośnego NXT 2.0? - prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym Gold Class jest lepszy? Chyba tylko w tym że przyciąga mniej kurzu niż NXT. Sam mam GC, ale to raczej taki 'weekendowy' wosk jeśli chodzi o wytrzymałość, za to jest póki co moim ulubionym woskiem jeśli chodzi o nakładanie - jest miękki i ma fajny brzoskwiniowy zapach. Co do szamponu - uważaj, lubi zjadać niektóre woski, może sprawdź Duraglossa 901? Zapachowo lepsze odczucia daje, siła domywania jest również dobra. Megs UC Ci nie jest potrzebny, bo nic nim nie zrobisz na lakierze Audi ręcznie. Glinka koniecznie musi być. Zainteresuj się woskami Natty's Blue/Red. Jeśli chcesz przykryć rysy - Autoglym SRP w nowej formule. Megs Show Car Glaze raczej osłabi trwałość wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co polecasz na lakier który był katowany na myjni ? SWRILX ?

A glinkę polecasz ze względu na ryski ? bo z tego co mi się wydaje jest ona od zanieczyszczeń na lakierze. Jak glinka to z Megsa czy coś tańszego da podobnie dobre efekty?

Co do szamponu D901 skorzystam z porady :thumbup1:

Priorytetem są dla mnie ryski po myjni i takie koliste ryski widziane pod światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka BiltHamber soft clay jest OK i jest jej 200 g

SwirlX jest kiepski nawet na dosyć miękkim lakierze, lepszy UC ale znowu nie do lakierów VAG jeżeli chodzi o ręczną robotę, lepiej oddać komuś lakier do pełnej korekty i potem dobrze zadbać o lakier, innej opcji nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze vario - ręczne polerowanie nie ma sensu - namachasz się, a efektu żadnego nie będzie. Jedynie co możesz zrobić ręcznie to przykryć te ryski - ale to jest tymczasowe rozwiązanie i dodatkowo osłabi trwałość wosku. Glinka może być BH lub VP, dużo tańsze niż Megsowy. Jednak najlepszą glinką wydaje się być Car pro zielona. Jeśli lakier był katowany na myjni - na szczotkach to nie są to 'małe ryski'. Wyciągnij lampę i wtedy się przekonasz że masz w kiepskim stanie lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka jak do tej kwoty i gwara na 5 jest to raczej dobrze doradziles... ale cholera tyle to dobra pianownica kosztuje...

wiem, ze czasami sa wazniejsze wydatki ( jak u kazdego z nas ) ale warto poczekac i dolozyc do dobrego sprzetu...

tylko nic nie mogę znaleźć tej firmy do 300 zł :thumbdown:

dlatego pisze, ze trzeba dolozyc :wink: Ragga zrobisz jak chcesz, ja bym poczekal i $$$ :kwasny:

Myjke kupisz jaka chcesz ale pianownica to tylko profi i ona sama kosztuje prawie tyle... wyzej wklejone...

a efekt masz taki

http://img19.imageshack.us/img19/9162/141020113500.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/6137/141020113506.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/412/111020113481.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/7719/111020113494.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/7963/111020113496.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/3421/090620127345.jpg

Fajnie ale po samej pianie chyba auto nie jest takie czyste albo nie było w cale brudne, mogłeś dać też fote auta przed myciem :wink:

To prawda nie byla zbyt brudna, ale lakier jest w stanie " lustro " bo jakis rok temu zrobilem swoje pierwsze polero:ad::polew:

jufdgf.jpg

chkjhkf.jpg

tak bylo przed :kwasny:

fdxchdgfth.jpg

1107201126056.jpg

210720112837.jpg

i po :naughty:

220720112933.jpg

230720112998.jpg

230720113024.jpg

hyjgujg.jpg

230720113032.jpg

jkhx.jpg

pomyslalem sobie fajnie wyszlo

mucha nie siada... ale ta musiala :shock3:

bgjkhbj.jpg

ghgfxh.jpg

uhiu.jpg

220720112946.jpg

88209466.jpg

Foty robione telefonem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te krople dość płaskie...

właśnie miałem to powiedzieć... tak wyglądają krople na onyx'ie?:thumbdown: po jakim czasie od nałożenia?

po zwykłym COLI były fajniejsze:eusathink:

20120512077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...