Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Bieniek, mam 2 x FD od CHG, zawsze czekam jak woda lekko zejdzie z auta, kładę ręcznik i powoli zbieram resztki wody, zaczynam od dachu, maski, klapy tylnej i boki, oczywiście wykręcam i "strzepuję", piorę tylko w płynie Smartwax'owym, jeszcze mnie FD nie zawiódł a mam ponad 1,5 r jednego a drugiego mam z nowej dostawy

Ja mam tego SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - STRUKTURA PLUSZU, NAJPOPULARNIEJSZY - ShowCarShine - Detailing Shop i robiłem w następujący sposób, że wodę wycierałem kolistymi ruchami, niekiedy nawet dwoma-trzema kółkami w jednym miejscu.... FD piorę zawsze po użyciu, w pralce bez płynu zmiękczającego, a przed użyciem wytrzepuje, w trakcie też.... nie robiłem jak Gracjan pisał, żeby przytykać go do karoseri... i to chyba był właśnie mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Dziękuje za odpowiedzi. Powiem Wam szczerze że znajomy próbował pastą i urządzeniem do polerki na lusterkach i powiem szczerze że to zjadliwie wygląda. Wygładza pomarańczową skórkę. Ale pewnie ma też znaczenie jakie wielkości jest owa pomarańcza. Bo na zderzaku czuje, że nie pójdzie tak łatwo gdyż jest o wiele większa. Nie mam doświadczenia dlatego nie będę się za to zabierał. Może zna ktoś cenę polerki całego auta oraz kogoś z Wrocławia lub okolic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się jeszcze nie zdarzyło zrobić swirli FD, dziwna sprawa

jak masz nadmiar kasy to możesz kupić Scholl W09 i załatwić sprawę, jak nie to tak jak Bieniek napisał, finishowa pasta na finishowym padzie i wosk, chociaż bardzo się dziwię, VW ma mega twardy lakier, jak to zrobiłeś ??? na 100% nie było jakiegoś syfu na FD?

raczej to zostawię na razie :(

autko miech temu woskowane, więc przejadę pastą to znów do woskowania, prawda???

maszyny nie mam, padów też :( wszystko musiałbym ręcznie machać...

na FD syfu nie było zgodnie z tym co pisałem wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Miniaka jest mały więc bić go nie ma co

atunu9u9.jpg

Finisz oklejania ;)

Sent from my Variophone

---------- Post dopisany at 15:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:38 ----------

Pierwsze 50/50 2ujegame.jpg

gygyguza.jpg

Sent from my Variophone

---------- Post dopisany at 17:39 ---------- Poprzedni post napisany at 15:44 ----------

Teraz lepiej wyszło ;)

zyhe5aza.jpg

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przejazd bialym padem i 500.

Maska z kiepskim lakierem.

Zwazony prawie na calej masce.

Jej to tylko malowanie pomoze.

Najwazniejsze,ze klient zadowolony,bo auto prawie jak nowe wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec na jakich obrotach lecicie powiedzmy mocno scierna pasta, typu menzerna FG500? i aplikujecie to np. aplikatorem megsa na lakier i wtedy jazda polerka po tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyj drugą stronę maski i wrzuć nowe foto, no chyba, że auto całkiem matowe jest

Sent from my Variophone

To juz wytarte bylo:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...