Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

A jakim padem najlepiej wcierać nie wiem nxt, dc2 ? Ewentualnie możesz coś o parametrach napisać.

Nie nakładaj wosku polerką - to nie ma sensu.

Politurę DC2 można - pad finishing, prędkość około 800 obr i polerujesz.

Podobno taką politurę nakłada się aż do wtarcia, potem resztkę usuwa się MF ?

Tak, polerujesz praktycznie nawet nie dociskając - ciężar polerki wystarczy. Polerujesz praktycznie do momentu aż produkt zniknie z lakieru. Przecierasz mikrofibrą i przechodzisz dalej.

Tutaj gdzieś na początku tematu chyba ktoś opisywał nakładanie gold class'a i nxt na siebie w jakimś tam jedno dniowym odstępie. W sumie zastanawiam się czy to opłacalne. Chciałbym wydobyć i zachować jak najdłużej głębie mojego czarnego lakieru. Może rozwiniesz jakoś temat. Uzbierałem spora kolekcję Megs'a więc chciałbym po eksperymentować.

Połącz DC2 i NXT 2.0. Oskar ma fajnie opisane użycie poszczególnych produktów:

http://sklep.osconcepts.pl/

Nakładasz politurę, potem na to wosk, ale ręcznie aplikatorem. Cieniutką warstwę. Wysycha i polerujesz mikrofibrą. To wystarczy, ale jak chcesz wzmocnić ochronę to po min. 12h (ja czekam 24h) powtarzasz zabieg, ale tylko wosk. To wszystko.

Teorie znam, wszystko mam przewertowane na prawo i lewo, zastanawiam się tylko jak wykonać ten pierwszy krok. Bo jak wiadomo najgorzej jest zacząć. I się zastanawiam czy nie kupić sobie jakiejś maski ze szrotu i na niej pierwsze szlify wykonać czy może zacząć od jakiegoś auta. Wiadomo jakąś lekko ścierną kombinacją, potem ewentualnie coś ostrzejszego.. Tylko chyba najbardziej boję się pojawiania hologramów.

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. To pozwoli Tobie na wyrobienie odpowiedniego nawyku oraz współpracy z polerką żeby nie latała po lakierze i żeby czegoś nie uszkodzić, bo z rotacją trzeba uważać żeby nie wyskoczyła z rąk i nie uderzyła w coś albo zawadziła, bo można narobić szkody. Możesz sobie załatwić taką maskę i ją tam ostro orać - sprawdzisz sposoby, kombinacje past itp. Tak najłatwiej.

Pamiętaj, że dobór past zależy od tego co zastaniesz i co chcesz z tym zrobić czyli do jakiego poziomu wyprowadzić lakier. Z biegiem czasu można się nauczyć co i w jakiej konfiguracji warto użyć.

Ale jak rozumiem trudniej nią uszkodzic lakier..myle sie? :co:

Uszkodzić lakier orbitalną to trzeba naprawdę umieć i nie wiem jak można to zrobić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To podjade do kolegi Rdzewek i uzyczy polerki za oplata :gwizdanie:

Wpadniesz nie ma problemu :gwizdanie: może uda się coś razem po kombinować. Swoją drogą chcesz lakier teraz ruszać ? Czy dopiero na wiosnę ?

Na wiosne.Teraz nie widze sensu.

Za rada Lukasza planuje uzyc Ultimate Compound.

Pozniej wosk NXT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosne.Teraz nie widze sensu.

Za rada Lukasza planuje uzyc Ultimate Compound.

Pozniej wosk NXT

To chociaż wyglinkuj i zabezpiecz ten lakier woskiem, bo szkoda żeby w tych warunkach jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz, spokojnie już trochę pracowałem z Megs'em, tylko zaciekawił mnie fakt nakładania mechanicznego.

Moje poprzednie auto jak je odświeżałem, potraktowałem glinką, dc2 (nakładałem ręcznie, teraz wiem że trzeba długo wcierać, aby całość zniknęła), nxt stosuje na 3 autach i jest :kox: :kox: do tego UCD i jest pięknie. Do szyb mam Glass Clinera z serii Detailer, opcja fajna po po rozcieńczeniu cenowo wychodzi naprawdę super. jakość czyszczenia idealna. Fakt że nie daje takiego poślizgu dla kropel jak NXT Glass Cleaner, ale efekt jak najbardziej na :good:

Teraz czas po prostu na porządną pracę. Na wiosnę mam parę autek na kpl detailing więc zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. Jak coś mam przynajmniej teraz eksperta pod ręką :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje auto do eksperymentow :naughty: :gwizdanie:

no problem :) zawsze można się dogadać :wink4:

a tak w ogóle to polecam wszystkim kosmetyki z Meguiars. Fakt że cenowo nie zawsze kolorowo to wygląda. Ale trwałość jest naprawdę super. Niezła wydajność, chodź niektóre produkty ubywają w oczach ;( Ale ogólnie mogę polecić z czystym symieniem. Przez 1,5 roku udało mi sie zgromadzić coś takiego:

DSC00058.JPG

DSC00060.JPG

DSC00061.JPG

i na pewno to nie koniec :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam przynajmniej teraz eksperta pod ręką :naughty

Hehe, spoko, coś tam zawsze podpowiem :naughty:

A kosmetyki Meguiar's z rabatem klubowym można kupić tutaj także cena zawsze niższa:

http://sklep.osconcepts.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam jakis zolty wosk MEG.

Nie moge nigdzie opisu odszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiTech Yellow Wax ?

A kosmetyki Meguiar's z rabatem klubowym można kupić tutaj także cena zawsze niższa:

http://sklep.osconcepts.pl

Jak to kogoś z klubu sklep to wspomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiTech Yellow Wax ?

Pewnie tak :kox:

Jak to kogoś z klubu sklep to wspomożemy :)

Nasz Klubowicz :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=135185.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed zimą zakupiłem sobie takie coś Meguiars Mirror Glaze #16. Nie powiem ceny produktów tej marki mogą powalić, ale efekt końcowy jak najbardziej OK.

Na wiosnę planuję porządnie się wziąć za lakier. Co byście mi polecili dokupić jeszcze do tego Mirror Glaze aby w miarę dobrze zrobić lakier ? Tych produktów jest cała masa a ja totalnie nie mam o tym pojęcia. Mam kolor granatowy. PS będę to nakładał ręcznie. Kwota za jaką chciałbym kupić pozostałe rzeczy + akcesoria do nakładania/polerowania to jakieś 300zł +/- 50zł ;)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj na początek ten wątek, a potem możemy podyskutować, bo łatwiej będzie nam o pewnych rzeczach rozmawiać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj na początek ten wątek,

Dobrze to ująłeś :good: bo gdybym miał to wszystko czytać to dzień byłby za krótki :kox: [br]Dopisany: 05 Styczeń 2011, 14:36_________________________________________________Proszę nie bić, ale ten temat jest mega(uiars) olbrzymi :cool1: i przeczytałem pierwsze 10 stron. Z tych 10 stron wybrałem taki zestaw:

1. Mycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

2. Usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Quick Clay

3. Czyszczenie lakieru (ryski): DC step 1 Paint Cleaner - nie mogę go znaleźć w ofercie, czyżby został wycofany ?

4. zabezpieczenie: Meguiars Mirror Glaze #16 (bo już mam kupiony)

+ oczywiście odpowiednie aplikatory.

Czy taki zestaw będzie OK ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie bić, ale ten temat jest mega(uiars) olbrzymi :cool1: i przeczytałem pierwsze 10 stron. Z tych 10 stron wybrałem taki zestaw:

1. Mycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

2. Usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Quick Clay

3. Czyszczenie lakieru (ryski): DC step 1 Paint Cleaner - nie mogę go znaleźć w ofercie, czyżby został wycofany ?

4. zabezpieczenie: Meguiars Mirror Glaze #16 (bo już mam kupiony)

+ oczywiście odpowiednie aplikatory.

Czy taki zestaw będzie OK ? :gwizdanie:

Bić nikt nie będzie :naughty: :naughty: :naughty:

Moja modyfikacja:

1. Mycie: NXT Generation Car Wash

2. Przygotowanie lakieru czyli glinkowanie: Quick Clay się nie opłaca - kup zestaw Smooth Surface Clay Kit (u naszego Klubowicza Oskara masz TUTAJ za 130 zł po rabacie klubowym, a masz 2 glinki oraz mikrofibrę)

3. DC1 z oferty oficjalnej został wycofany już dawno. To jest cleaner przed położeniem wosku i raczej nie służy do usuwania rysek. Kup sobie Ultimate Compound.

4. Tutaj przed woskiem możesz użyć DC1 żeby oczyścić lakier.

5. Ultimate Quik Detailer - to warto mieć pomiędzy kolejnym myciem auta.

Do tego kup sobie rękawicę Wash Mitt (nie myj byle czym, bo stąd też. m.in. się tworzą ryski), aplikatory i dobre mikrofibry. Nawet żeby Ci przez myśl nie przyszło żeby polerować wosk lub wycierać lakier czymkolwiek innym niż mikrofibra, bo wtedy będziemy dopiero bić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr a co powiesz na taką polerkę ? W sumie nie drogie urządzenie, a chyba dobrze wyposażone :mysli:

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-das-6-scholl-starter-kit-p1101.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka może być, ale ja osobiście teraz nie kupiłbym na pewno polerki orbitalnej. Zdecydowanie dłuższa i mozolniejsza praca. Plus to to, że nie ma szans żeby coś zepsuć :wink4:

Wolałbym już to:

http://www.sparky.pl/details.php?id=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka może być, ale ja osobiście teraz nie kupiłbym na pewno polerki orbitalnej. Zdecydowanie dłuższa i mozolniejsza praca. Plus to to, że nie ma szans żeby coś zepsuć :wink4:

Wolałbym już to:

http://www.sparky.pl/details.php?id=21

łukasz jaka cena tej maszynki? bo nie widzę na tej stronce :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr a co powiesz na taką polerkę ? W sumie nie drogie urządzenie, a chyba dobrze wyposażone :mysli:

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-das-6-scholl-starter-kit-p1101.html

No ja po namyśle ją zamówiłem. Puki co nie mam wprawy i boję się zniszczyć lakier :no: mam nadzieję, że do domowego użytku się sprawdzi, a jak nabiorę wprawy może z czasem kupi się jakąś makitę lub 3M.

Aha wynegocjowałem w sklepie www.mrcleaner.pl rabat na wszystkie produkty oprócz objętych promocjami.

Nie jest wysoki ale zawsze coś. Na hasło A4KLUBPL dostaniecie 5% rabatu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...