Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

łukasz jaka cena tej maszynki? bo nie widzę na tej stronce :cool1:

Bardzo proszę :wink4:

http://megastore.pl/5869,Elektronarzedzia-profesjonalne_Polerki_Polerka-Sparky-148mm-1200W-PMB-1200CE.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

łukasz jaka cena tej maszynki? bo nie widzę na tej stronce :cool1:

Bardzo proszę :wink4:

http://megastore.pl/5869,Elektronarzedzia-profesjonalne_Polerki_Polerka-Sparky-148mm-1200W-PMB-1200CE.html

dzięki wielkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu....

słyszałeś już jakieś opinie, a może testowałeś ten chyba dość świerzy produkt Megs'a - Headlight Restoration Kit - http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=24_37&products_id=500 ??

kumpel ma auto z lekko przeżółkłymi lampami z przodu i przydało by się je trochę odżywić.. czy ewentualnie PlastX też dałby rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wiem co to jest, ale przyznam szczerze, że do reflektorów zawsze używałem zwykłych past polerskich + pady polerskie. Plusem tego jest to, że pasty polerskie zawsze możesz wykorzystać do lakieru, a tutaj pozostanie Tobie tylko do jednego.

To jeden z reflektorów, który robiłem. Efekt po użyciu past Meguiarsa:

IMG_4054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnicę widać...

jak na razie ten Headlight Restoration Kit kosztuje 145 zł.. :disgust: i jakby nie było to jeszcze nic sprawdzonego, a kupować kota w worku też nie bardzo :confused4:

to może lepiej na początek właśnie przelecieć lampy jakąś pastą. Taniej to mu wyjdzie a efekty będą zakładam porównywalne.. :mysli:

i resztę pasty wykorzysta do czegoś innego :wink4:

chyba że jeszcze spróbować tego PlastX'a :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że jeszcze spróbować tego PlastX'a :mysli:

PlastX zda egzamin do delikatnie porysowanych lamp lub do odmatowienia reflektorów po bardzo drobnym papierze. Jeżeli masz nigdy nie robione lampy PlastX raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr, proszę Cię o podpowiedź :hi: . Chcę wybrać najlepszy zestaw konkretnie do lakieru CZARNEGO

1. umycie samochodu - NXT Generation Car Wash CZY Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner :mysli:

2. usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Smooth Surface Clay Kit

3. do usunięcia głębszych rys - ScratchX 2.0 - na wszelki wypadek do zastosowania tylko w miarę potrzeby

4. przygotowanie powierzchni -Deep Crystal Paint Cleaner + Deep Crystal Polish CZY Ultimate Compound + SwirlX :mysli:

5. nałożenie politury przed woskiem - Deep Crystal Polish - nie wiem czy jest to konieczne, dlatego proszę o radę :mysli:

5. woskowanie - NXT Generation Tech Wax 2.0 CZY Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax :mysli:

No i tutaj nie wiem, które wybrać aplikatory do nakładania mechanicznego bo do ręcznego widzę, że jest Soft Foam Applicator Pad, oraz jakie gąbki polerskie do mechanicznego przygotowania powierzchni, polerowania, woskowania i wykańczania powierzchni (pod kołpak 125 i 150mm) do polerki Kestrela, którą podałem wcześniej :mysli:

Poczytałem i w widzą, że warto mieć dodatkowo do utrzymania stworzonego efektu pomiędzy następnymi umyciami:

- do normalnego mycia, któryś z powyższych szamponów, tylko który lepiej się sprawdzi

- do usuwania owadów - Bug 'n Tar Remover +

- do usuwania lekkich zabrudzeń - Ultimate Quik Detailer CZY NXT Generation Speed Detailer

- do uzupełnienia wosku i stosowania na bieżąco po szybkim myciu - Ultimate Quik Wax CZY NXT Generation Spray Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr, proszę Cię o podpowiedź :hi: . Chcę wybrać najlepszy zestaw konkretnie do lakieru CZARNEGO

1. umycie samochodu - NXT Generation Car Wash CZY Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner :mysli:

2. usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Smooth Surface Clay Kit

3. do usunięcia głębszych rys - ScratchX 2.0 - na wszelki wypadek do zastosowania tylko w miarę potrzeby

4. przygotowanie powierzchni -Deep Crystal Paint Cleaner + Deep Crystal Polish CZY Ultimate Compound + SwirlX :mysli:

5. nałożenie politury przed woskiem - Deep Crystal Polish - nie wiem czy jest to konieczne, dlatego proszę o radę :mysli:

5. woskowanie - NXT Generation Tech Wax 2.0 CZY Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax :mysli:

No i tutaj nie wiem, które wybrać aplikatory do nakładania mechanicznego bo do ręcznego widzę, że jest Soft Foam Applicator Pad, oraz jakie gąbki polerskie do mechanicznego przygotowania powierzchni, polerowania, woskowania i wykańczania powierzchni (pod kołpak 125 i 150mm) do polerki Kestrela, którą podałem wcześniej :mysli:

Poczytałem i w widzą, że warto mieć dodatkowo do utrzymania stworzonego efektu pomiędzy następnymi umyciami:

- do normalnego mycia, któryś z powyższych szamponów, tylko który lepiej się sprawdzi

- do usuwania owadów - Bug 'n Tar Remover +

- do usuwania lekkich zabrudzeń - Ultimate Quik Detailer CZY NXT Generation Speed Detailer

- do uzupełnienia wosku i stosowania na bieżąco po szybkim myciu - Ultimate Quik Wax CZY NXT Generation Spray Wax

Według mnie:

1. NTX

3,4 pasty z lini pro megsa albo 3m zielony pomarańczowy i granatowy korek do tego odpowiednie gąbki

woskowanie NXT

Do utrzymania efektu Ultimate quick detailer wystarczy + mikrofibra.

Co do aplikatorów potrzebujesz min, do opon do wosku Soft Foam Applicator i ewentualnie jakiś do srodka, resztę robisz gabkami do past polerskich.

Co do past i gabek polecam taki zestaw:

http://allegro.pl/3m-zestaw-polerski-dla-profesionalistow-polecam-i1406064885.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. umycie samochodu - NXT Generation Car Wash CZY Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner :mysli:

NXT lub Ultimate Wash & Wax:

http://sklep.osconcepts.pl/meguiars-ultimate-wash-wax-p-2.html

2. usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Smooth Surface Clay Kit

Ok.

3. do usunięcia głębszych rys - ScratchX 2.0 - na wszelki wypadek do zastosowania tylko w miarę potrzeby

4. przygotowanie powierzchni -Deep Crystal Paint Cleaner + Deep Crystal Polish CZY Ultimate Compound + SwirlX :mysli:

Tutaj tylko i wyłącznie Ultimate Compound + SwirlX lub ten zestaw, co podał Zieluch w linku na końcu swojego posta.

5. nałożenie politury przed woskiem - Deep Crystal Polish - nie wiem czy jest to konieczne, dlatego proszę o radę :mysli:

Do czarnego jak najbardziej :good:

5. woskowanie - NXT Generation Tech Wax 2.0 CZY Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax :mysli:

NXT Tech Wax 2.0 - ten drugi jest słabiutki i nie warto w ogóle zawracać sobie nim głowy.

No i tutaj nie wiem, które wybrać aplikatory do nakładania mechanicznego bo do ręcznego widzę, że jest Soft Foam Applicator Pad, oraz jakie gąbki polerskie do mechanicznego przygotowania powierzchni, polerowania, woskowania i wykańczania powierzchni (pod kołpak 125 i 150mm) do polerki Kestrela, którą podałem wcześniej :mysli:

Do ręcznego Soft Foam Applicator Pad - to i tak potrzebujesz do różnych rzeczy typu aplikacja na plastiki, opony itp.

Pady pod te talerze to raczej 3M, bo Megsowe będą za duże aczkolwiek da się nimi pracować na talerzu 150mm.

Poczytałem i w widzą, że warto mieć dodatkowo do utrzymania stworzonego efektu pomiędzy następnymi umyciami:

- do normalnego mycia, któryś z powyższych szamponów, tylko który lepiej się sprawdzi

Tak jak napisałem wyżej.

- do usuwania owadów - Bug 'n Tar Remover +

Odpuść sobie :wink4:

- do usuwania lekkich zabrudzeń - Ultimate Quik Detailer CZY NXT Generation Speed Detailer

Tylko i wyłącznie Ultimate Quik Detailer. Świetny efekt pomiędzy kolejnym myciem.

- do uzupełnienia wosku i stosowania na bieżąco po szybkim myciu - Ultimate Quik Wax CZY NXT Generation Spray Wax

Jak już się upierasz przy uzupełnianiu wosku to spokojnie możesz zakupić Ultimate Quik Wax i aplikować powiedzmy co 3-4 tygodnie, a wtedy NXT 2.0 aplikować co 6-8 tygodni.

Acha i jeszcze jedno - pomyśl nad zakupem do procesu mycia:

1. rękawicy:

http://sklep.osconcepts.pl/meguiars-deep-pile-microfiber-wash-mitt-p-40.html

2. ręcznika do osuszania

http://sklep.osconcepts.pl/reczniki-do-osuszania-c-13_18.html

Warto o tym pomyśleć - ludzie generalnie myjąc byle czym nie zdają sobie sprawy, że efekt ładnie zrobionego auta od razu psują już podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie łukaszu jak nazywa się ten środek do usuwania pozostałości po paście polerskiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wyczerpujące podpowiedzi. Mam jeszcze pytanko jaka różnica między tymi zestawami

Ultimate Compound + SwirlX a tym zestawem 3M, co podał Zieluch w linku na końcu swojego posta.

Widzę, że pojemnościowo 3M wychodzi lepiej, ale w sumie są do użycia 3-4 razy w roku, więc wydajności nie będę brał pod uwagę, tylko chciałbym wiedzieć, które są "wdzięczniejsze" przy pracy tzn. lepiej się rozprowadzają, wchłaniają, nie zostawiają białych śladów itp. no i na którym zestawie uzyskam lepszy efekt pod politurę i wosk.

Za 3M dodatkowym plusem by były gąbki.

Thx's łukasz za namiar na sklep, poszperałem sobie w nim trochę, tylko widzę, że trochę ubogi zestaw akcesoriów (szczotek) ma kolega Oskaro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie łukaszu jak nazywa się ten środek do usuwania pozostałości po paście polerskiej??

Masz na myśli cleaner, który stosuje się przed nałożeniem wosku ?

Jeżeli tak to chodzi o to:

http://sklep.osconcepts.pl/meguiars-deep-crystal-paint-cleaner-dc1-p-13.html

Dzięki Panowie za wyczerpujące podpowiedzi. Mam jeszcze pytanko jaka różnica między tymi zestawami

Ultimate Compound + SwirlX a tym zestawem 3M, co podał Zieluch w linku na końcu swojego posta.

UC+SX to system 2 stopniowy, 3M to system 3 stopniowy. Cenowo jest dosłownie mała różnica z przewagą dla 3M.

chciałbym wiedzieć, które są "wdzięczniejsze" przy pracy tzn. lepiej się rozprowadzają, wchłaniają, nie zostawiają białych śladów itp. no i na którym zestawie uzyskam lepszy efekt pod politurę i wosk.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Tobie na to pytanie gdyż składa się na to wiele czynników.

Za 3M dodatkowym plusem by były gąbki.

Ale jaki to niby plus ? Równie dobrze możesz kupić UC+SX i gąbki 3M.

Thx's łukasz za namiar na sklep, poszperałem sobie w nim trochę, tylko widzę, że trochę ubogi zestaw akcesoriów (szczotek) ma kolega Oskaro :hi:

A do czego Tobie szczotki ? Przyznam szczerze, że osobiście używam tylko 1 do felg i tylko w zimę.

Szczotkami można więcej zaszkodzić niż pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o do usuwania pasty z uszczelki jak taśma się odklei itp. Taki do usunięcia zabrudzeń powstał przez polerowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o do usuwania pasty z uszczelki jak taśma się odklei itp. Taki do usunięcia zabrudzeń powstał przez polerowanie

Kup sobie masło orzechowe i wyczyścisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o do usuwania pasty z uszczelki jak taśma się odklei itp. Taki do usunięcia zabrudzeń powstał przez polerowanie

Kup sobie masło orzechowe i wyczyścisz :wink4:

I tak będę zamawiał pare rzeczy także chciałbym kupić tamten środek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będę zamawiał pare rzeczy także chciałbym kupić tamten środek :)

Tylko za bardzo nie wiem o jakim preparacie piszesz. Może All Purpose Cleaner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to było coś z 3m wspominałeś o nim na letnim, nie pamiętam trudno all purpose też jest całkiem niezły do tego ale myślałem że jest jeszcze coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to było coś z 3m wspominałeś o nim na letnim, nie pamiętam trudno all purpose też jest całkiem niezły do tego ale myślałem że jest jeszcze coś lepszego

Hmmm ... nie kojarzę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...