Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Awaria multitronika - zdecydowana wymiana na manual


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z tym że Multitronikiem jeździ się marnie, i jest ona awaryjna i w związku z kolejną awarią zdecydowałem się na podjęcie się wymiany skrzyni na 6cio biegowy manual

Proszę o wszystkie uwagi Gdzie to mogę zrobić?

Czy któryś z was to już robił?

i jakie części będą potrzebne?

Dodam że użyłem opcji Szukaj i nie znalazłem nic konkretnego

Z góry dziękuje za wszystkie wpisy typu po co zmieniać skrzynie przecież lepszej skrzyni niz multi nie znajde

Albo że bardziej się opłaca naprawić niż wymieniać

PS mam świetną bude i silnik z niskim przebiegiem - wreszcie chcę żeby to auto nadawało się do eksploatacji.

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor nie znalazłeś odpowiedzi bo jeszcze nikt tego nie zrobił - było już kilka tematów na ten temat ale jak sam zauważyłeś, nic konkretnego i same spekulacje. Po formie posta widać, że jesteś zdecydowany - wszystko wskazuje na to, że będziesz pionierem w tym temacie :good:

Będzie ciężko ale mimo wszystko, życzę Ci powodzenia :good:

Aby nie śmiecić w temacie - napisz mi na pw co padło tym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade :good: Nie może to być zbyt skomplikowane. Do wymiany skrzynia, soft w ECU, mozliwe ze rowniez licznik, ramka przy dzwigni zmiany biegów + caly mechanizm zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć pedały..

To ci się udało :polew:

sorry za off topa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Kompletne sprzęgło z dwumasem, ogólnie koszt 5-6 tys zł. Mało opłacalna operacja, ale wykonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym że Multitronikiem jeździ się marnie...

możesz rozwinąć ten wątek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz wielokrotnie mod oplacalny ale chyba tylko :)

do wymiany trzeba raczek ,z 3 głów, i : polosie z przegubami, skrzynia , elektronika : ecu, sterownik abs-prawdopodobnie , sterownik esp, instalacja elektryczna jest inna, pedały, sprzegło kompletne wybierak komplet, licznik zostaje , cały zestaw kodowania sterownikow, nawet silnik ma troche inna konstrukcje, to juz niejest b5 rposte cudo, tu jest masa elektroniki co jest zaleta w uzytkowaniu a nie w tak powaznym modzie pomijam głupoty jak ramka na biegi

po za tym głupoty piszesz, multitronikiem jezdzi sie swietnie, komfortowo, wygodnie, zostaje tylko uraz psychiczny ze jednak skrzynia ta jest awaryjna jesli sie o nia nie dba, trzeba pamietac, nie szalej przed adaptacja, wymieniac regularnie olej, nie bawic sie ciagłym manewrowaniem manetka, głaskac i przytulać , sprawdz jaki masz wer. softu[br]Dopisany: 03 Lipiec 2010, 22:26_________________________________________________smoku jak tam po programie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji,że mój wóz ma już prawie 230tyś. orientowałem się jak zrobić swap skrzyni.

Najtaniej wyjdzie kompletny swap razem z silnikiem.

Za wymianę, moje graty za BDG z szóstką+robota, koleś chciał 4tyś.

Dla mnie była by to opłacalna przeróbka,bo wiedziałem co kupuję i dokładnie tyle stargowałem,a i tak cena wyjściowa była znacznie niższa od 1.9 z tym wypasem.

Dałem sobie jednak spokój, bo skrzynia działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaki wszystko ok :) ostatnio jak sprawdzalem mam ok 8,3/100 wiec źle nie jest. jedyny minus to w mieście 1,3L więcej pali... zresztą w trasie to samo. muszę tylko podjechać na korektę softu, ale za bardzo nie mam kiedy.... skrzynka działa prawidłowo oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wysokie to spalenie.

Ja mam ok. 6-6.5 trasa(nawet niżej) i do 8 miasto :cool1:

jeździ nim żona ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wysokie to spalenie.

Ja mam ok. 6-6.5 trasa(nawet niżej) i do 8 miasto :cool1:

jeździ nim żona ...

ale ja miałem na myśli 8,3s do setki :kox: a efektem ubocznym jest zwiększenie średniego spalania o ok 1,3 do 1,5L. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wysokie to spalenie.

Ja mam ok. 6-6.5 trasa(nawet niżej) i do 8 miasto :cool1:

jeździ nim żona ...

ale ja miałem na myśli 8,3s do setki :kox: a efektem ubocznym jest zwiększenie średniego spalania o ok 1,3 do 1,5L. :)

mam nowy soft,ale nie wydaje mi się żeby polepszyły się osiągi. :disgust:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od softu.... ja mam chyba trochę za dużo dowalonego koksu i chce to przy najbliższej okazji poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz soft skrzynie zmieniali czy tylko silnik?? mam zamiar dowalic 20 kucy do swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, soft w skrzyni też zmieniałem na najnowszy z dostępnych dla mojego modelu. z tego co się orientuje to aktualizacja softu skrzyni jest wysoce wskazana przed jakimkolwiek czipsowniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sory ale zaczynamy robić OT - przenieśmy się z tematem podniesienia osiągów CVT do wątku o czipie multitronika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechwik moge podac ci numer do mojego ziomka ktory napewno to zrobi bez wiekszych problemow bez wzgledu czy multi czy tiptronic da rade przerobic na manual rozmawialem z nim 2 dni temu

przeszkoda moze byc odleglosc bo kolo urzeduje w Zabrzu ale jest pewny 322773073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałes się jakie koszty i czy już to Robił ?

Czy gośc Wie dokładnie jakie części mam kupić ?

Czy to jest warsztat? Czy mechanik złota rączka

Czy dostabe gwarancję na tę robote ?

Pozdrawima

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Robil to napewno koszta trzeba pogadac z nim przez telefon obila mi sie kwota 1.5 zl ale nie pamietam za co bede u niego w czwartek i sie dowiem

2. Kolo wie jakie czesci trzeba kupic

3. To jest warsztat kiedys robil pod swoim szyldem teraz zmienila sie tylko nazwa, kolo naprawde wie co robi!!!

4. Napewno jakas gwarancje dostaniesz na robote i nowe czesci, wiadomo jesli cos bedzie uzywane roznie z tym moze byc. Najlepiej zadzwon powiedz ze numer masz od Olo i ze masz taka sprawe...

czasem ciezko sie dodzwonic maja spory ruch zawsze trzeba czekac okolo tygodnia na termin, chociaz to zalezy od naprawy\

Mam jeszcze komore w razie czego pod stacjonarnym odbierze Iwona jego zona i wspolniczka w jednym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...