Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Jak sprawdzić stan paska rozrządu


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie,nie wiem czy był wymieniany rozrząd auto ma przejechane 120tys.czy można to jakoś wizualnie sprawdzić np po stanie paska?ktoś na forum powiedział ze jak litery na pasku nie są pościerane to pasek ok i nie trzeba zmieniać?poprzedni właściciel na pewno ściągał przód,widać po śrubach,tak jak by właśnie do paska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jestes pewny to radzę wymień,pasek u mnie był wymieniany od nowości po 127 tyś,za duże ryzyko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mówiłem nawet ja, ściągnij przód i spójrz na pasek w jakim stanie, jeżeli ząbki są ok i widać producenta wyraźnie itp to znaczy że jeszcze jest ok, a jeżeli będzie starte ostro no to pora na wymiane - przynajmniej u mnie mechanik tak wnioskował bo też nie wiedziałem czy pasek wymieniony był

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u kumpla właśnie tak mechanior sprawdzał,a pasek pękł po 200 kilometrach,to żadna pewność :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa ściągnięta i taki widok>http://img130.imageshack.us/img130/2149/s1030889.jpg ,napisy bardzo dobrze widoczne,nie jest to chyba oryginalny pasek?rolka napinająca też czysta,przynajmniej od strony zewnętrznej[nakrętka M8]na rolce prowadzącej miejsce gdzie chodzi pasek jest pokryte czymś czarnym,czy tak ma być?całość jest przykurzona trochę rudym pyłem,pózniej wrzucę więcej zdjęć,lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stan liter swiadczy o stanie zuzycia paska, na moje oko wyglada OK, ale jesli nie ma sie pewnosci, lepiej wymienic na nowy, odnotowac date, stan licznika :good: w notesie, i spokojnie spac.

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem tu mam jeszcze wyraźniejsze foto>http://img809.imageshack.us/img809/7251/rimg0046.jpg ,czyli może to być oryginalny pasek z pierwszego montażu czy nie?moim zdaniem ktoś pasek wymieniał,są ślady zaznaczone białą farbą na kołach.wiem wiem radzicie żeby wymieniać,ale po co kasę ładować nie potrzebnie i nie chodzi mi tutaj o graty ale o mechaników.zrobił bym to sam z chęcią ale nie mogę znaleźć info na temat naciągu paska itd.a co do tej rolki prowadzącej dlaczego ona ma taki czarny wygląd w tym miejscu>http://img194.imageshack.us/img194/3012/rimg0059u.jpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przynajmniej u mnie mechanik tak wnioskował bo też nie wiedziałem czy pasek wymieniony był

pozdrawiam :hi:

gratulacje mechanika, ja bym więcej do niego nie pojechał :gwizdanie:

Odnośnie tematu nie da rady stwierdzić po wyglądzie czy pasek jest ok czy nie.

Twój samochód , twoja decyzja ale ja już nie jednego płaczącego widziałem po wizycie u pseudo mechaników którzy "są" w stanie stwierdzić stan paska rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje mechanika, ja bym więcej do niego nie pojechał

Między innymi i w ten sposób sprawdzał, a jeżeli nie da się ocenić po wyglądzie czy rozrząd jest ok czy nie, no to mogę tylko Tobie pogratulować.

:wallbash:

Skoro w tym pracuje, to widzi na codzien kilka rozrządów, tak więc śmiało może stwierdzić czy pasek jest ok, czy nie, na pewno różne mu się przewijały po łapach więc nie rozumiem twojego stwierdzenia... na ten przykład powiedział mi że mój jest ok narazie nie trzeba wymieniać tylko za jakieś 30 tysięcy, zrobiłem coprawda dopiero ok 700KM, ale sam mi powiedział że rozrząd jest w niezłym stanie i na tym się wzoruje... Zresztą.. nieważne niech chłopak zrobi jak chce. Jak ma fundusz na to przeznaczony to proste niech wymienia i będzie święty spokój chociaż nie wiem po co dodatkowe koszty jeżeli jest ok.

Dla Twojego spokoju jest to bardzo dobry znajomy moich rodziców więc w ch ja przysłowiowego by nie poleciał. Tym bardziej że jeżdże dość często i daleko i niechciałbym żeby gdzieś w połowie trasy pękł mi przykładowo pasek. No ale co miałem powiedzieć to już powiedziałem.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze panowie,ale czy ten pasek jest oryginalny czy tez nie[taki szedł na pierwszy montaż]?Bo pytam już kolejny raz.Bo jeśli nie to na pewno nie dawno temu był wymieniony,sądząc po przebiegu.a może wymienić sam pasek?tym bardziej że przymierzam się do wymiany łańcuszka łączącego wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego nie wiem czy on jest ori czy nie.. Może ktoś bardziej się orientuje w tym temacie to Ci powie. Poczekaj kilka dni, to się ktoś zainteresuje. Ale na jakiś bardzo dojechany to nie wygląda też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje że nie jest dojechany,ja myślę tak że jeśli nie jest oryginał to musiał być wymieniony nie dawno,bo przecież ktoś wiedząc że pasek należy wymienić przy 120tyś to nie wymienia go przy 60 czy 80tys.a nawet jeśli zmienił go przy 80 to przy 120 jeszcze nie pora na kolejna zmianę.ale w Polsce nie ważne jaki jest stan i co jest w książce serwisowej napisane pasek następny właściciel i tak wymieni :decayed:

A ja mam taką rolkę założonom a tu jest napisane że to jest do silników TDI>http://moto.allegro.pl/item1095934035_napinacz_paska_rozrzadu_audi_vw_skoda_1_9_tdi_org.html ,A ja mam 1,8 AWT.to o co chodzi :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oryginale masz conti a ty masz bodajże gates,a skąd pewność że licznik nie jest przekręcony np. o 60tyś tego nie da się stwierdzić bez ASO :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to anglik i ma zrobione 75tyś mil co=120tyś km.czy oryginalny przebieg to do końca nie wiem,ale raczej tak,mam wszystkie badania techniczne auta od nowości.szkoda tylko że w książce nie ma zbyt dużo wpisów,a w szczególności odnośnie paska rozrządu. :confused4:

a czy oryginalny pasek powinien mieć znaki :audi:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to anglik i ma zrobione 75tyś mil co=120tyś km.czy oryginalny przebieg to do końca nie wiem,ale raczej tak,mam wszystkie badania techniczne auta od nowości.szkoda tylko że w książce nie ma zbyt dużo wpisów,a w szczególności odnośnie paska rozrządu. :confused4:

a czy oryginalny pasek powinien mieć znaki :audi:?

oryginalny pasek zmieniany I raz tydzień temu miał oznaczenie Audi, podobnie jak pasek w moim wymieniany również I raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, o co tyle halasu...Kupujesz uzywane auto, nie znasz jego historii, musisz wierzyc ksiazce (ktorych mozna setki za £5 wszedzie kupic, i bzdurami wypelnic).

Zatem oceniasz kondycje silnika, podzespolow, wymieniasz paski, wszystkie plyny, i dalej sobie spokojnie jezdzisz

(samemu dbajac o autko, nie domniemujac kto, co i kiedy).

PS

W UK Audi powiedziano mi, ze nie ma takiej technologii, zeby ustalic przebieg auta (chyba ze byl u nich serwisowany, a rzadko ktore auto na rynku uzywanych bylo). :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, o co tyle halasu...Kupujesz uzywane auto, nie znasz jego historii, musisz wierzyc ksiazce (ktorych mozna setki za £5 wszedzie kupic, i bzdurami wypelnic).

Zatem oceniasz kondycje silnika, podzespolow, wymieniasz paski, wszystkie plyny, i dalej sobie spokojnie jezdzisz

(samemu dbajac o autko, nie domniemujac kto, co i kiedy).

PS zgadzam się z kolegą skończmy już o tym wymień albo potem ;( i płać :confused4:

W UK Audi powiedziano mi, ze nie ma takiej technologii, zeby ustalic przebieg auta (chyba ze byl u nich serwisowany, a rzadko ktore auto na rynku uzywanych bylo). :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mechanik chce ocenić pasek rozrządu po wyglądzie to jak już ktoś pisał tylko mu pogratulować i zmienić mechanika !! Paska rozrządu nie da się sprawdzić czy jest ok czy trzeba go wymienić i żaden mechanik na świecie tego nie sprawdzi, a wynika to z konstrukcji paska. Pasek może być jak nowy z napisami i też może się urwać. Zasada na całe życie: jeżeli nie chcesz mieć kłopotów i nie jesteś pewien kiedy i kto wymieniał pasek to go wymień Już nie raz miałem klientów którzy mówili że paska nie zmieniają bo auto kupili od znajomego czy sąsiada który kiedyś tam zmieniał lub auto miało karteczkę że rozrząd zmieniany a po pewnym czasie auto dostarczane było do mnie na lawecie bo pasek się urwał po czym żale do wszystkich tylko nie do siebie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...