Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana amortyzatorow - niech ktos poleci na jakie i skad


bartlo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....bylem dzis u kola na sprawdzeniu amorkow.Okazalo sie ze prawy przod i lewy tyl nadaja sie do wymiany.Pan stwierdzil ze konieczna wymiana 4 sztuk.Czy moze ktos polecic rodzaj i firme do mojej niunki??Gazowe?Gazowo-olejowe???Jestem zimny w temacie.Ile moze to kosztowac (przod i tyl) oraz ile mech powinien wziasc za wymiane??Czy mozna sie pokusic o zrobienie tego samemu???W sumie warunki mam i nieco czasu w weekend.Doradzcie co kupic.Nie chce zmoczyc-bo w kolejce stoja juz wachacze do sprawdzenia a jak wiadomo tanio to wszystko nie jest...Zjade do domu to dolacze zdjecie kolka z maszyny jakie koles mi wydrukowal-powiecie mi czy na czyms takim mozna jeszcze jezdzic.

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma - Bilstein :cool:

czasami ludzie polecaja jeszcze KAYABA (japonskie chyba). Cenowo jednak roznica niewielka (kilka piw w porywach).

BTW, moze ktos mial do czynienia z ta firma na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=218846755

tez jestem na kupnie (tylko na tyl, ale podobno tez maja).

Andrzej

z ta cena na allegro to bywa tak, ze kayaba sa drozsze od bilstein'a, no i jest jeszcze sachs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem teraz wszystkie 4 na nowe sachsa. Po sprawdzeniu okazalo sie, ze po przejechaniu toru przeszkod w postaci exta dziurawej nawierzchni (okolice puszczy biebzanskiej) 1x przod i 1x tyl stracil sprawnosc. zalezalo mi zeby nie zmieniac charakterystyki auta i do moich sprezyn w wersji komfort wybralem gazowo-olejowe sachsy.

jest ok. cena w zakladzie oscylowala w granicach 270 zl/szt a wymiana 200 za komplet.

mozna wymieniac na gazowe, ale takie sa w aucie mojej kobiety - i jak mam ochote popodskakiwac na wybojach (przy feldze 17') to przesiadam sie na chwile w jej samochod - i jestem wyleczony ze zmiany zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...