Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dolna rozpórka


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wreszcie ruszyłem z pracami górnej. Na początek chce zrobić coś takiego:

http://www.rallyshop.pl/index.php?p597,rozporka-omp-audi-a4-ma-1754-012060

Wiem że nie u każdego to podejdzie, ale grunt to wykonać mocowania. Resztę można modyfikować.

Do jakich to podejdzie? I czy planujesz znowu masowa produkcje? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie ruszyłem z pracami górnej. Na początek chce zrobić coś takiego:

http://www.rallyshop.pl/index.php?p597,rozporka-omp-audi-a4-ma-1754-012060

Wiem że nie u każdego to podejdzie, ale grunt to wykonać mocowania. Resztę można modyfikować.

:dance:

tylko czy jest sens robic taki duży pałąk jak na tej stronie? Może spróbowac arobic na takich mocowaniach jak wyżej ale tak bardziej płasko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mocowania wyżej byłby najlepsze ale do tego to trzeba byłoby mieć już prasę czy cuś takiego żeby to zrobić. Szlifierką nie ma sensu.

Tak jak mówiłem, nie do wszystkich to będzie pasować, ale to będzie na początek. Można też by zrobić na jedną rurkę, z niższymi mocowaniami, ale wtedy rurka musiałaby być dodatkowo przykręcana do grodzi, tak jak to było chyba w serii, bo pojedyncza rurka takiej długości raczej nie będzie dostatecznie sztywna aby to zdawało egzamin. Ten temat też da się ogarnąć. [br]Dopisany: 09 Czerwiec 2011, 18:10_________________________________________________Tak mniej więcej wygląda to po zamontowaniu.

http://img405.imageshack.us/img405/8145/23052011255.jpg

Zdjęcie kolegi noorbiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by zastosowac takie mocowania do kielichow, a pomiedzy gruby plaskownik tak jak jest w ori? niebyl by on nigdzie wyginany, tylko prosty co zwiekszylo by jego wytrzymalosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by zastosowac takie mocowania do kielichow, a pomiedzy gruby plaskownik tak jak jest w ori? niebyl by on nigdzie wyginany, tylko prosty co zwiekszylo by jego wytrzymalosc?

Hmy, to jest jedna z alternatyw. Mocowanie mogłoby być takie rurkowe, ale odpowiednio niskie, do niego blacha aby wyprowadzić mocowanie płaskownika w odpowiednim miejscu (tyle to by się ją dogięło) no i płaskownik. Będę działał. Może się uda że sobota będzie wolna to coś się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by zastosowac takie mocowania do kielichow, a pomiedzy gruby plaskownik tak jak jest w ori? niebyl by on nigdzie wyginany, tylko prosty co zwiekszylo by jego wytrzymalosc?

Hmy, to jest jedna z alternatyw. Mocowanie mogłoby być takie rurkowe, ale odpowiednio niskie, do niego blacha aby wyprowadzić mocowanie płaskownika w odpowiednim miejscu (tyle to by się ją dogięło) no i płaskownik. Będę działał. Może się uda że sobota będzie wolna to coś się zrobi.

Czekamy na efekty :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę niestety jednak byłem w pracę, ale co nie co zdziałałem w poniedziałek.

Panowie, powiedźcie mi jak to u was wygląda. Patrzyłem bowiem u siebie jak to niby można było by zrobić coś ala ori rozpórka i stwierdziłem że raczej nie da się tego płaskownika przeprowadzić tak żeby o nic nie zawadzała. Nie wiem z czym to jest związane. W linku który ktoś wyżej wrzucał wszystko wyglądała ładnie, miejsca dużo itp a u mnie niby się tak nie da. Albo mam jakiś większy aku czy coś, bo on na pewno będzie zawadzał. Na początku działam więc w temacie tej większej rozpórki. Może w tym tygodniu już coś powstanie - część już jest.

PS: Sorki jeśli tekst jest mało zrozumiały, ale jestem po kilku :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę niestety jednak byłem w pracę, ale co nie co zdziałałem w poniedziałek.

Panowie, powiedźcie mi jak to u was wygląda. Patrzyłem bowiem u siebie jak to niby można było by zrobić coś ala ori rozpórka i stwierdziłem że raczej nie da się tego płaskownika przeprowadzić tak żeby o nic nie zawadzała. Nie wiem z czym to jest związane. W linku który ktoś wyżej wrzucał wszystko wyglądała ładnie, miejsca dużo itp a u mnie niby się tak nie da. Albo mam jakiś większy aku czy coś, bo on na pewno będzie zawadzał. Na początku działam więc w temacie tej większej rozpórki. Może w tym tygodniu już coś powstanie - część już jest.

PS: Sorki jeśli tekst jest mało zrozumiały, ale jestem po kilku :drunk:

jest Ci wybaczone :drunk::decayed:

a jaki masz aku? Bo moze faktycznie monstrum :wink4: bo u mnie 82Ah i wydaje mi sie że płaskownik sie tam powinien spokojnie wkomponować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy juz wrzucalem ta fotke czy nie, niewazne napewno nie zaszkodzi...

zdjcie0426r.jpg[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 11:24_________________________________________________mysle ze dosc dozbrze widac jak idzie ori rozporka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy, u mnie się tam jakoś strasznie ciasno wydawało. W piątek może uda mi się dokończyć tą górną z pierwszego planu to obadam jeszcze dokładnie jak tą ilość miejsca.

Z tą rozrpórką na płaskownik jest jednak nieco większy problem niż myślałem. Wyzwaniem są mocowania. Przy tej rozpóce rurkowej raczej nie ma problemu. Mocowania już zrobiłem. Przy rozpórce na płaskownik mocowania musiałby być wycinane z grubej blachy bo inaczej ciężko będzie wyprowadzić inaczej to mocowanie w odpowiednie miejsce. Mocowania takie jak ori może i dałoby radę wykonać, ale sporo przy tym roboty a metodą cięcia szlifierką mało opłacalne - koszt tarcz byłby pewnie większy niż materiału :gwizdanie: Ale pogadam jeszcze ze starszym, może on coś u siebie w zakładzie wymyśli. Jeśli nie to będę musiał pomyśleć nad innymi mocowaniami, prostszymi do wykonania, ale spełniającymi swoje przeznaczenie. [br]Dopisany: 15 Czerwiec 2011, 20:02_________________________________________________Górna rozpórka już siedzi u mnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy, u mnie się tam jakoś strasznie ciasno wydawało. W piątek może uda mi się dokończyć tą górną z pierwszego planu to obadam jeszcze dokładnie jak tą ilość miejsca.

Z tą rozrpórką na płaskownik jest jednak nieco większy problem niż myślałem. Wyzwaniem są mocowania. Przy tej rozpóce rurkowej raczej nie ma problemu. Mocowania już zrobiłem. Przy rozpórce na płaskownik mocowania musiałby być wycinane z grubej blachy bo inaczej ciężko będzie wyprowadzić inaczej to mocowanie w odpowiednie miejsce. Mocowania takie jak ori może i dałoby radę wykonać, ale sporo przy tym roboty a metodą cięcia szlifierką mało opłacalne - koszt tarcz byłby pewnie większy niż materiału :gwizdanie: Ale pogadam jeszcze ze starszym, może on coś u siebie w zakładzie wymyśli. Jeśli nie to będę musiał pomyśleć nad innymi mocowaniami, prostszymi do wykonania, ale spełniającymi swoje przeznaczenie. [br]Dopisany: 15 Czerwiec 2011, 20:02_________________________________________________Górna rozpórka już siedzi u mnie :>

dawaj foto :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto będą pod koniec tygodnia bo muszę ją jeszcze oszlifować i pomalować. Takiej niedopracowanej nie będę pokazywał :> Teraz uciekam pod prysznic. Może wieczorem coś pstryknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto będą pod koniec tygodnia bo muszę ją jeszcze oszlifować i pomalować. Takiej niedopracowanej nie będę pokazywał :> Teraz uciekam pod prysznic. Może wieczorem coś pstryknę.

nie bądź taki och i ach :przebiegly: dawaj foto nie pomalowanej nawet zardzewiałej :przebiegly:

Tylko żeby ja było widac i jak wrażenia z jazdy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te dolna wchodzi pod osłony??

Ja ori nie mam więc dokładnie nie powiem, ale chłopacy pisali że da radę to zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kiedy produkcja masowa? :kox:

Jeśli będą chętni to wkrótce. Pod koniec tygodnia powinienem ogarnąć do końca tą swoją bo na razie to taka wersja surowa. Jak będę robił kolejną to jest parę rzeczy do poprawienia, na przykład zgięcie za zbiornikiem płynu hamulcowego powinno iść wcześniej, wtedy będzie to lepiej wyglądało.

Na razie wygląda to tak:

25062011.th.jpg

[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 11:05_________________________________________________Pfu nie to zdjęcie.

gorna.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...