Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dolna rozpórka


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Na środku u mnie też były otwory. Szczerze mówiąc myślałem że fabryczni coś tam było tylko ktoś kto zdemontował dlatego dorobiłem sobie tam też właśnie rozpórkę. Ale muszę luknąć czy z tyłu i bardziej z przodu też są jakieś otwory. Wzmocnienie tunelu na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wcześniej się z tym uwinę ale ciągle coś mi wyskakuje (nie mówiąc już o tym że walczę w swoim aucie z szarpaniem). Ostatnio 3 dni siedziałem, rozebrałem wszystko wokoło silnika i niestety nic nie znalazłem. Aktualnie ratuje przed zgnilizna Mazdę 626 więc znów obsuwa. Generalnie mam już mniej więcej opracowane te mocowania. Muszę jeszcze wykonać prototyp z jakiejś cienkiej blachy żeby sprawdzić czy wszystko pasuje a potem wykonać rysunki techniczne. Generalnie jakby przysiąść to jest to jeden dzień jakby dobrze poszło. Najwcześniej czwartek będę miał wolno jak znowu nic nie wypadnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by dać po 2 nakrętki to nie zaszkodzi a skontruje się co? w tej dolnej jak mi zbieżność ustawiał to i zamontował i widzę że dałeś śrubki dłuższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce na drugą nakrętkę to oczywiście nie zaszkodzi. Ja mam jedną i jest git. Druga zresztą szybko by się skończył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Koledzy, czy można zamontować rozpórkę w miejscach zaznaczonych na dołączonym foto?

rozporka_audi.jpg

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, od jakiegos czasu na wybojach, koleinach trzeszczy mi cos w nadwoziu, nie jestem pewny czy jakies plastiki czy cos innego, nie badalem dokladnie

Zastanawiam sie tylko, czy rozporka rozwiąże ten problem jeśli to plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Koledzy, czy można zamontować rozpórkę w miejscach zaznaczonych na dołączonym foto?

http://s23.postimg.org/afvmh7jyv/rozporka_audi.jpg

Pozdrawiam,

Montaż w tym miejscu moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.

---------- Post dopisany at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany at 23:16 ----------

Koledzy, od jakiegos czasu na wybojach, koleinach trzeszczy mi cos w nadwoziu, nie jestem pewny czy jakies plastiki czy cos innego, nie badalem dokladnie

Zastanawiam sie tylko, czy rozporka rozwiąże ten problem jeśli to plastiki?

Powiem tak, na pewno nie zaszkodzi. Zależy oczywiście co trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem chwilkę i zainspirowany tym tematem pomierzyłem sobie troszkę moje auto na OSKP. Dodam, że nie mam ani górnej, ani dolnej rozpórki. Na początek podwozie. Końcówki sanek, różnica pomiędzy podniesionym autem i opuszczonym pod obciążeniem ok. 180 kg /dwie dorosłe osoby z przodu/ wyniosła 9 mm. Zabieg powtórzyliśmy u kumpla na jego Avancie z tego samego rocznika, różnica 11 mm. Dodam, że oba auta bezwypadkowe. Podczas jazdy występują większe naprężenia, nie wspominając już o większym obciążeniu... Na szybkiego dorobiłem i zamontowałem dolną rozpórkę z fabrycznym rozstawem otworów na końcach sanek tj. 510 mm. Po zamontowaniu jej, różnica pomiędzy podniesionym, a opuszczonym i obciążonym autem wyniosła 0. Dalej, w momencie usztywnienia w tym miejscu, montaż dodatkowej rozpórki łączącej podwozie jest zbędny, bo razem z sankami przestało pracować podwozie w tym miejscu. Co do górnej rozpórki uważam, że jest ona zbędna, bo nie istotne czy auto w górze, czy na dole z obciążeniem to między kielichami nadwozie nie pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpunt03 czyli masz takie same obserwacje jak ja. Co do górnej rozpórki to powiem że potrafi być pomocna. Może nie przy seryjnym zawiasie, ale już przy jakiejś glebie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas montażu rozpórki napotkałem na dziwny problem.

prawa strona która nie sprawia problemu:

vvdx.jpg

Natomiast lewa strona jest "inna" niż lewa i w żaden sposób nie mogę przytrzymać śruby.

13va.jpg

Spotkał się ktoś z takim kwiatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałek u mnie jest tak samo i musi dać radę. Ja osobiście śrubę dawałem akurat odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w weekend będę to montował. Powiedzcie mam osłonę ślinika i skrzyni. Po zamontowaniu owej rozpórki osłony się zmieszczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do których otworów montujecie tą rozpórke?ma ktos jakies zdj na którym dobrze widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...