Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Miękki pedał hamulca


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

co najlepsze ze w kazdej A4 tak jest

No nie w kazdej bo u mnie nie ma, jakbys nie zauwazyl co wyzej napisalem. :razz:

Mialem ten efekt tylko na poczatku zimy i zaraz wymienilem plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też hamulec nie wpada.

Prawdopodobnie pompa wam przepuszcza.

W maluchach jest to znany przypadek hihi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez taki sam problem i jade z tym do dobrego mechaniora w srode,takze w czwartek wam opisze wam jak pozbyłem sie tego problemu. Mam nadzieje ze ten mechanior da sobie rade z tym. Aha,bylem pare dni wczesniej na warsztacie zrobic to ale mi powiedzieli ze to tak ma byc. Dlatego skontaktowalem sie z tym mechanikem z ktorym jestem umowiony na srode i powiedzial ze tak ma nie byc. Hamulec wogole nie powinien sie zapadac!!!!

[ Dodano: 2006-08-31, 14:15 ]

Wymieniłem pompe i problem znikł. Pompa kosztowała mnie 350PLN :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc już wiadomo-"Wpada Ci hamulec do podłogi jak stoisz w miejscu?"

odp.Szykuj sie na wymiane pompy :sad: p.s to co chyba hurtem wezmiemy z ASO to będzie taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o pompie hamulcowe a nie abs ? :przebiegly: bo u mnie pedał tez jest dosc miekki i kiepsko zeby stwardniał...Pompe hamulcową bede miał za grosze natomiast ABS troche mnie szarpnie :) I dlatego pytam :)

sorka ze odgrzewam kotleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zapadającego się pedału hamulca podczas postoju to :wallbash: skąd te pomysły, ja z doświadczenia znam kilka przypadków zapadania się hamulca:

1. słabe ciśnienie płynu hamulcowego

2. słabo odbijające, zacinające się tłoczki na zaciskach

3. "problem" z pompą hamulcową

4. stary płyn hamulcowy lub jak kolega Pikuś wspomniał rozrzedzony wodą płyn

pozdro. :audi::a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry jeśli czegoś nie doczytałem, ale co panowie na to? Miałem miękki pedał chamulca, myślałem, że to zapowietrzony układ - odpowietrzony, później że to klocki i tarcze - wymieniłem, więc pewnie pompa hamulcowa - wymieniona, płyn oczywiście też. Mechanik do którego w koncu pojechałem powiedzial, że to pewnie pompa od ABS (podobno jak odpiął ABS to pedał stwardniał). Pompa ABS troche kosztuje;)Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: odpowietrzenie pompy ABS załatwia w wiekszosci przypadków sprawe.

Robi sie to zazwyczaj Vag'iem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do problemu :( po wymianie klocków z przodu pedał stał sie miekki, powoli się zapada gdy stoję na światłach. Jak się podpompuje to twardnieje i pozniej trzyma. Tak jakbym gdzieś gubił cisnienie... baaaardzo powoli. Z drugiej strony hamowanie nawet na nowych klockach (jeszcze na dotarciu) jest przyzwoite.

Panowie piszcie, co z tym opowietrzeniem VAG'iem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mogłem sie połączyc z kanalem w pompie ABS. Zrobiłem wiec tak ze poluzowywałem przewody hamulcowe przy pompie i pompowałem az wypływal płyn...Po koleji... Mi pomógł taki archaiczny i bezczelny zabieg ;)

Spróbuje raz jeszcze jak mi dotrze tachopro (miałem Vag'a na usb i moze o to sie nie łaczyło :/ )

A tutaj procedura :

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/absbleeding.html

Podobno auto musi wisiec w powietrzu (podnosnik) ale nie wiem jakie to m znaczenia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panow u mnie tez mam problem z zapadajacym sie pedalem (powolnym) stalo sie to po wymianie tylnego zacisku , przy okazji wymienialem tarcze wraz z klockami (oczywiscie na koniec odpowietrzanie).Po tej operacji hamulec zaczal sie dziwnie zachowywac a mianowicie pierwszy pedal miekki i bardzo slabe hamulce, drugi juz wyzszy i lepsze hamulce,a trzeci to juz wsio ok, pomyslalem ze to powietrze w ukladzie wiec autko do gory i wszystko do odpowietrzenia. Juz trzy razy odpowietrzalem a efektow nie ma ( a dodac musze ze juz za drugim podejsciem w wezyku odpowietrzajacym nie bylo pecherzykow powietrz).Moje podejrzenia padaja teraz na pompe ze moze zaworki przepuszczaja i dlatego pedal sie zapada bo spada cisnienie na pompie ,oczywiscie nie moge stwierdziz ze przed wymiana zacisku bylo inaczej bo nigdy nie robilem takiej proby.Podpowiedzcie panowie jak mozna wiejskimi sposobami sprawdzic pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...