Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wężyki podciśnienia, tryb awaryjny


LukiR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko czy może ktoś wie gdzie poza ASO kupić wężyki podciśnienia, bo przy N75 i N18 (chyba to N18 jest z tyłu taki sam jak N75 tylko inny kolor :) recyrkulacji) są trochę przetarte. Są dwie średnice tych wężyków. Dzwoniłem i byłem łącznie w 6 sklepach w tym dwa się specjalizująw audi/vw i nic.

z góry dzięki za pomoc

Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że w ASO nawet nie próbowałem, byłem u nich dwa razy w innych sprawach i załamka :(

Ciekaw jestem tych paliwowych wężyków, myślałem że może być taka sytuacja że podciśnienie będzie zagniatać wężyk innego przeznaczenia ale to może się udać warto spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że w ASO nawet nie próbowałem, byłem u nich dwa razy w innych sprawach i załamka :(

Szkoda ze nie zapytałeś o cenę w ASO,być moze kupisz tam te wezyki w dobrej cenie bez szukania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys był w Elblągu to utne ci ten kawałek gratis albo odesle do skelpu gdzie dostaniesz go po 7 zł za metr. Będę też w tym tygodniu - czwartek lub piątek w Gdańsku jak chcesz mogę ci go przekazać jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki chopaki za pomoc ale to chyba bedzie bardziej skomplikowane niż wężyki.

Moje autko coś przymula, wiem że pierwsza sprawa to VAG i logi, ale byłem u jednego burka to pogrzebał w swoim lapku i powiedział przepływomierz ale podobno pierburgi nie padaja tak czesto wiec nie ufajac gosciowi podmieniłem od kolegi. Okazało się że nie to, byłem u kolejnego speca z polecenia ale ten od razu że to turbina i że on właśnie taką ma to mi sprzeda i wymieni. Lekko mu nie ufałem co to za spec co bez kompa takie diagnozy stawia. Więc założyłęm nowy N75 i postaniwiłęm spróbować swoich sił z turbiną, udało się rozrebrałem przeczyściłem kierownice ładnie chodzą, ale jest jeszcze jakieś małe ale i czasem wchodzi w tryb awaryjny.

Podjechałbym do kogoś ale konkretnego z trójmiasta tylko że nie znam nikogo kto znałby się.

Pewnie to nie jest nic wielkiego ale bez Vaga nic chyba więcej sam nie zdziałam, chociaż miałem wielkie chęci :(.

Nie sztuka pojechać do serwisu.

Chyba jak na nowicjusza i pierwsze tdi to i tak wiele.

Pozdrowienia i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z PrePL czy nie znalazł by chwili byście zVAGowali autko może on więcej ci podpowie zanim udasz się do jakiegoś magika od TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem wymieniłem zaworek N75 ale na ten z okrągłą wtyczką dziś kupiłem w Aso kostkę przełożyłem z prostokątnej na okrągłą wsztstko pasuje ale to dalej nie to. Nawet na luzie jak mocniej przygazuję powyrzej 3 tyś obrotów to auto dostaje wibracji i trzęsie :( chodzi jak traktor. Zgaszę odpalam chodzi ładnie i kiedy powtarzam to to samo.

nie mam pojęcia o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, szkoda że wcześniej nie napisałeś o objawach, miałem dokładnie takie same i choć nie jestem fachowcem to za radą takowego zacząłem od pierdół czyli tak jak ty od wężyków podciśnienia.. Powiedz czy na pewno sprawdziłeś cały układ powietrza ? u mnie spadł jeden wężyk o długości zaledwie 7, 8 cm "za silnikiem" od strony podszybia, jest tych węży nie mało więc polecam jeszcze raz przejrzeć jak po sznurku każdy wężyk i każdą złączkę .. Kolega znów miał to samo + wieszał mu sie EGR.. przeczyszczenie załatwiło sprawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...