Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zepsuty czujnik Halla


polomax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowy więc z góry przepraszam jeżeli napisze coś nie tak ale na temat czujnika HALLA nie znalazłem za dużo na forum.

Strasznie muliła moja A4 1.6 96 na Vagu wyszło że czujnik Halla ma usterke statyczną nie dało się skasować błędu na wyłączonym silniku ani na zapalonym.Po wymianie silnik odzyskał moc i nie wykazywał żadnych błędów ale na niskich biegach przy ostrym przyspieszaniu szarpie więc po tygodniu pojechałem jeszcze raz do serwisu i tu niespodzianka wyszło że czujnik Halla ma zwarcie do masy błąd idzie skasować na wyłączonym silniku ale po zapaleniu od razu wyskakuje. Czyżbym musiał jeszcz raz wymieniać tego Halla.

I tu moja prośba jeżeli ktoś się spotkał z czymś takim proszę o pomoc czy ten błąd ma wyskakiwać czy nie bo mechanik chyba nie bardzo się oriętuje.

Jeszcze jedno jak rozpoznać odpowiedni Hall do danego silnika.

Pozdrowienia

*(prefix uzupełnony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo......... Wymieniłem cały aparat i błąd nadal się pojawia w komputerze.........czujnika samego raczej nie wymienisz trzeba z aparatem. Poza tym używany aparat kupisz taniej niż sam czujnik....... Daj sobie z tym spokój. Silnik ADP na aparacie tak ma...że czasami jest jakieś zwarcie do masy., ale tego nikt nie jest w stanie wyeliminować to już taka przypadłość tej wersji .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy używany aparat jest sprawny sam czujnik da się wymienić robiłem to osobiście elektronik od aut tylko przelutował kable koszt czujnika to 75 zł chociaż widziałem te same za 250zł , aparat chyba będzie droszy .Trochę jest z tym roboty ale spróbuje jeszcz raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło nikomu do głowy, aby sprawdzić wiązkę elektryczną pod względem zwarć i przerw w obwodzie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje też przed dylematem wymiany czujnika halla, przerwa zwarcie, nie da sie skasować na włączonym ani zgaszonym. połączenie kabli było sprawdzane i błąd znowu sie pojawia. teraz nasuwa sie pytanie czy czujnik jest uszkodzony? wyczytałem ty na forum że to może być wina źle ustawionego zapłonu i rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy błedzie 00515 - czyli bladzie czujnika hall-a mozliwe jest wieksze spalanie samochodu? kolega ma ten blad i 1.6 pali mu 14 l w miescie

oczywiscie jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie znajduje sie ten czujnik halla ?? wyskakuje mi blad 515 przerwa lub zwarcie do plusa ja mam objawy takie .Otoz moja audi strasznie faluje na obrotach tylko jak spuszcze z gazu noge lub wezme na luz zaczyna falowac po czym sie ustabilizuja obroty no i jakby troche zwiekszylo sie jej spalanie Prosze o jakies sugestie :th: Ps. jaki numer katalogowy tego czujnika halla do silnika ADP B5 pojemnosc 1.6 101PS pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też maiłem juz zamiar wymnieniac aparat zapłonowy,bo miałem bład halla i falowały obroty ale skończyło sie na ustawieniu rozrządu o jeden zabek coś tam sie perzestawiło.300zł w aso :wallbash:a w aso dlatego bo była to konieczność,bo kazdy magik gadał co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...