Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Proszę o analize logów. Auto o 2 biegi słabsze!


wojtus736

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o zanalizowanie logów, gdyż moje auto ostatnio strasznie osłabło. Pod górkę muszę redukować na 2, a wcześniej wyjeżdżałem na nią na 4 i to na lekkim gazie.

Logi dynamiczne:

Log (0 - 000)

Log (1 - 011)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003)

Log (4 - 004)

Log (5 - 008)

Log (6 - 010,010)

Logi statyczne:

Log (0 - 000)

Log (1 - 018)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003)

Log (4 - 004)

Log (5 - 007)

Log (6 - 013)

Log (7 - 014)

Logi BS:

Log (0 - 000)

Log (1 - 011)

Log (2 - 003)

Log (3 - 004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Turbo słabo pompuje - sprawdź zawór upustowy "gruszke". Sztanga - jeśli nie chodzi płynnie to zapieczone VNT.

2. Przepływka w stanie agonalnym.

3. Do sprawdzenia EGR. Może i jest zaślepiony...jeśli tak to słabo lub zabrudzony nagarem (na wolnych obrotach jest "prawie" domknięty...zaś po chwili powoli się otwiera). W 003 jest za mała róźnica przepłwu powietrza co również skania ku EGR'owi.

4. Czujnik temp. paliwa i oliwy pokazuje stałą wartość co może oznaczać że oba są niesprawne

5. Korekcja wtryskiwacza na 1 cylindrze jest tragiczna. Spróbuj podmienić z innym...jeśli na 1 cyl pozostanie taka sama to "może" oznaczać zgiętą korbę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja wtryskiwacza na 1 cylindrze jest tragiczna. Spróbuj podmienić z innym...jeśli na 1 cyl pozostanie taka sama to "może" oznaczać zgiętą korbę.

Z tą zgiętą korbą to Cie chyba troche poniosło... :)

Czujniki paliwa i sosu dobre.

Ja bym zaczął od przedmuchania/wymiany przewodów ukladu podcisnienia i znow logi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem nową przepływkę i jest lepiej niż na starej, ale tak samo jak z odpiętą przepływką. I tu moje pytanie czy nie powinno być lepiej? Jutro zrobię logi na nowej przepływce i powoli przymierzam się do czyszczenia EGR a w dalszym czasie do czyszczenia turbiny, bo wydaje mi się, że sztanga trochę ciężko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zgiętą korbą to Cie chyba troche poniosło... :)

Może i mnie troszkę poniosło bo jeśli autko dymiłoby na zimnym silniku i dodatkowo po zamianie wtrysków nadal korekcje by się nie zmieniły to oznaczałoby że komputer reguluje je (i dodatkowo kąt wtrysku) po to aby po kilkunastu sekundach pracy spadła temp. i w konsekwencji ustało dymienie - lecz autor wątku tego nie zaznaczył ;-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem tak na szybko kilka logów po wymianie przepływki. Obserwowałem ruch sztangi i wydaje mi się, że chodzi płynnie i w całym swoim zakresie, jednak turbo wciąż słabo pompuje. Chciałbym się dowiedzieć jeszcze czy do czyszczenia EGR potrzeba odkręcać kolektor dolotowy? Dzisiaj próbowałem się zabrać do odkręcenia EGR, ale strasznie trudne dojście jest. Proszę o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać.

A oto logi:

Log (0 - 003,008,011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...