Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Problem po długim postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem z hamulcami.Auto dlugo stalo.

Podczas hamowania dosc mocno telepalo.Po rozmowach z kilkoma osobami uznalismy,ze klocki dostaly przy postoju dlugim.I tak byly juz marne to wymienilem komplet na przod/tyl.

Niestety jest jeszcze gorzej :kwasny: :kwasny:

Teraz to nawet czuc telepanie na kierownicy i auta.

Mozliwy jest zly montaz??

Opublikowano

raz mi znajomy opowiadał o czymś takim jak piszesz.. u niego problemem były tarcze.. były jakieś powyginane po deszczu czy coś w tym stylu..

Opublikowano
  • Autor

Tarcze wizualnie ygladaja ok.Jak sie maja powyginac jak auto stalo?

Opublikowano

a jesteś pewien że przed tym "długim postojem" nie było już tego problemu?? jeśli w temacie chodzi o Twoje nowe auto i stało ono przed tym zanim je kupiłeś to może już wcześniej coś takiego się działo u poprzedniego właściciela??

Opublikowano

a ja Ci Tomaszu napiszę że miałem coś takiego... przy 120km/h jak nacisnąłem hamulec to lewarek od zmiany biegów nawalał o swoją obudowę, hałas jak cholera a kierownica to myślałem że wyskoczy...

padło na tarcze które mimo iż były nowe mogły się skrzywić i... gxxxx prawda... do dziś nie wiem co było... sąsiad rozłożył mi wszystko w drobny mak... wszystko przesmarował i temat znikł... może prowadnice?

Opublikowano

koła

Opublikowano
  • Autor

koła

I wystepowaloby tylko przy hamowaniu??

Chyba rozbiore wszystko w mak i zloze od nowa.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 15:18_________________________________________________

a ja Ci Tomaszu napiszę że miałem coś takiego... przy 120km/h jak nacisnąłem hamulec to lewarek od zmiany biegów nawalał o swoją obudowę, hałas jak cholera a kierownica to myślałem że wyskoczy...

padło na tarcze które mimo iż były nowe mogły się skrzywić i... gxxxx prawda... do dziś nie wiem co było... sąsiad rozłożył mi wszystko w drobny mak... wszystko przesmarował i temat znikł... może prowadnice?

No dokladnie mam to samo.W weekend bede z tym walczyl.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 15:37_________________________________________________Ktore elementy wymagaja smarowania??

Albo innaczej.Ile powinien skasowac mechanior za rozlozenie i ponowne zlozenie hamulcow??

Domyslam sie,ze tloczka nie trzeba ruszac??

Opublikowano

Ja bym jednak stawial na tarcze. Też kiedyś miałem cholerne bicie na kierze przy hamowaniu. Rozebrałem hamulce, przeczyściłem, przesmarowałem i zdarłem zewnętrzny rant z tarcz. I co - zero bicia :wink4: U mnie były ewidentnie tarcze.

Opublikowano
  • Autor

Tyle,ze rant jest minimalne.Tarcze ogolnie wygladaja bardzo dobrze.

Mam nadzieje,ze ponowne zlozenie i przesmarowanie pomoze.

Opublikowano

Tyle,ze rant jest minimalne.Tarcze ogolnie wygladaja bardzo dobrze.

Mam nadzieje,ze ponowne zlozenie i przesmarowanie pomoze.

U mnie rant miał ok. 1cm, klocek po tym tarł i dlatego było bicie.

Opublikowano
  • Autor

Tyle,ze rant jest minimalne.Tarcze ogolnie wygladaja bardzo dobrze.

Mam nadzieje,ze ponowne zlozenie i przesmarowanie pomoze.

U mnie rant miał ok. 1cm, klocek po tym tarł i dlatego było bicie.

1cm???

:shocked: :shocked:

Opublikowano

Tyle,ze rant jest minimalne.Tarcze ogolnie wygladaja bardzo dobrze.

Mam nadzieje,ze ponowne zlozenie i przesmarowanie pomoze.

U mnie rant miał ok. 1cm, klocek po tym tarł i dlatego było bicie.

1cm???

:shocked: :shocked:

Chyba sie nie rozumiemy. Nie chodzi mi o 1 cm w głąb tarczy(zużycie), tylko patrząc na tarczę z przodu 1 cm z góry na dół (zardzewiała narośl) :wink4:

Opublikowano

wymieniaj na nowe tarcze i klocki i nie cudowac mi tu proszę

dobrze przesmarować układ hamulcowy i spr czy piasta nie ma bicia i będzie dobrze

Opublikowano
  • Autor

Klocki sa nowe.Tarcza tez nie ma przebiegu,wiec po co wymieniac?

No chyba,ze jest krzywa.Chce sprawdzic wszystko zanim w koszta polece.

Opublikowano

winna jest tarcza

Opublikowano
  • Autor

Zobaczymy :naughty: :naughty:

Opublikowano

:naughty:

ja kiedyś miałem podobnie wina była po stronie tarczy mimo że była nowa

nawet mam te tarcze od audi b4

i nie pyskuj :decayed::naughty:

Opublikowano

Tarcza moze i ladnie wygladac, ale na bank jest krzywa, jesli bije przy hamowaniu.

O jakie auto chodzi? O B6 od Trzenka?

Opublikowano
  • Autor

Tak,a czemu sie nasililo bicie po wymianie klockow?

Opublikowano

Tzn. bicie bylo wczesniej juz, tak?

Moze inny klocek i bardziej przenosi... kto je montowal - Ty, czy mechanior?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.