Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Spryskiwacz lamp przednich - dysza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Panowie czy jest możliwość kupienia tylko samej końcówki spryskiwacza reflektora(tam gdzie są dwie dysze), jedna z nich mi pękła(chyba gdzieś ją wywiało jak spryskiwacze zaczeły działać) i zbiera się tam płyn, przez co jest za małe ciśnienie i w ogóle nie wychodzą spryskiwacze i druga sprawa płyn kapie mi pod samochód.

W serwisie powiedzieli że spryskiwacz 325zł, wiem że w do BMW można kupić same dysze, po co mi spryskiwacz skoro chodzi o samą dyszę, zraszacz.

A jeżeli trzeba kupować cały spryskiwacz, to może wiecie jak wyłączyć spryskiwanie lamp? żeby płyn się tam nie pchał, później kapie i tylko problemy robi.

PS

Jeżeli nie ten dział to przepraszam i proszę o przesunięcie.

Pozdrawiam

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ponawiam pytanie kolegi.

Opublikowano

mam to samo pytanie tyle, że do b5 fl. Czy można gdzieś dostać samą kulkę, dyszę sprysków lamp bo zauważyłem że mam tylko jedną :confused4:

Opublikowano

Kolego wydaję mi się że wystarczy wziąć spryska od jakiegoś Vaga o podobnej budowie i podmienić tą "kulkę" :mysli:.Jutro będę miał połamanego spryska od A3 8P i spróbuję coś pokombinować:). Właściwie to dziś :polew:...

Opublikowano

Kolego chodzi ci o ten element ze spryska 8E0 955 101 (102)C?

aebc779983a52dcbm.jpg

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
Kolego chodzi ci o ten element ze spryska 8E0 955 101 (102)C?

aebc779983a52dcbm.jpg

Dołączam się do pytania...

Tak dokładnie o sam ten zraszacz chodzi.. nie wiem czemu ale jeden mi nie działa, i nic nie dało czyszczenie go..

Podmieniałem już na obie strony i nic.. dysza ładnie wychodzi lecz nie daje wody...

Ma ktoś może taką pierdółkę na zbyciu, lub wie gdzie mogę dostać samą tą końcówkę bez dyszy..???

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja tez tego szukam. moze da ktos jakis namiar gdzie mozna to dostac

Opublikowano
Kolego chodzi ci o ten element ze spryska 8E0 955 101 (102)C?

http://images39.fotosik.pl/1233/aebc779983a52dcbm.jpg

A ten element sie wykreca, wyciąga, wyrywa z cylindra?

Opublikowano

Cała głowica jest na zawleczce a dysze są wciskane.

Przerobiłem to kilka dni temu u siebie.

Przez nieuwagę pośliznąłem się gdy trzymałem w górze głowicę i ułamałem całość.

Musiałem zamówić komplet.

Z wysyłką wyszło 184 zł w plecy.

W drugim nie miałem jednej dyszy (pod ciśnieniem wypchnęło ją) i włożyłem z ułamanej starej głowicy.

W zapasie jedna dysza zostaje w razie gdyby co.

Jeśli spryski się podnoszą a nie pryskają wodą to będą 2 przyczyny.

1. W głowicy jest taki zaworek by płyn darmo nie wypływał z układu.Trzeba ściągnąć przewód zasilający i dmuchnąć sprężarką.Ale ostrożnie z ciśnieniem,delikatnie.Może ten zaworek po prostu z suchości się przylepił i nie chce puścić.Powietrze go rozrusza.

2.Jeśli spryski się podnoszą a nie spruskują to zapewne też może być wina pompki podającej.

Daje za słabe ciśnienie i zaworek w głowicy się nie otwiera.

Mogę spróbować wyjąc go ze starej głowicy ( i cyknąć fotę) ale nie wiem czy się to uda.

Opublikowano

U mnie ciśnienie OK, bo oba sie podnoszą, ale jeden tylko nie pryska. Nie ma tylko pogody, żeby wziąć się za zwalanie zderzaka.

Jedyne co mógłbym zrobić, to sprawdzić głowicę, ale nie wiem czy da się ją ściągnąć na zamontowanym sprysku w zderzaku.

Opublikowano

Ja wymieniłem cały prawy sprysk bez ściągania zderzaka,wyjąłem tylko lampę.

Miejsca mało ale dałem radę.

Głowicę po prostu podciągasz do góry i przytrzymujesz tłoczysko kombinerkami.

bez_tytu_u2.jpg

bez_tytu_u.jpg

Opublikowano
Ja wymieniłem cały prawy sprysk bez ściągania zderzaka,wyjąłem tylko lampę.

Miejsca mało ale dałem radę.

Głowicę po prostu podciągasz do góry i przytrzymujesz tłoczysko kombinerkami.

http://s17.postimage.org/ksaapsqln/bez_tytu_u2.jpg

http://s17.postimage.org/94g8v91gr/bez_tytu_u.jpg

To u mnie w B5 przedlift jest zdaje sie inna konstrukcja, ale przyjrzę się jeszcze dokładnie.

Opublikowano

No na pewno inna.

Tu mowa o spryskach z B6.

U ciebie będzie inna konstrukcja ale zasada działania podobna.Popatrz na aledrogo zdjęcia.

Tu zrzut z serwisówki od B5

bez_tytu_u3.jpg

Opublikowano

Okazało się, że w B5 przedlift głowica w cylindrze jest na wcisk.

Opublikowano

ja miałem podobny problem w b6 i do wymiany przydała sie druga osoba do włączenia sprysków

w moim przypadku spryski sie wysuwały to był plus

po włączeniu trzeba go złapać

ja swoje dopadłem :grin: na allegro i to na raty

posypały sie przez poprzednią właścicielke, lała jakieś badziewie zamiast płynu i zaszły kamieniem

jeśli ciekną to może wąż puścił, tam jest wąż jak do powietrza o sr. 15mm

w nowszych modelach są cieńkie węże wysokociśnieniowe

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.