Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BPW] Problem motor się trzęsie !


virus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z a4 b7 silnik BPW, motor na wolnych obrotach się trzęsie (telepie całym autem :kox:) po lekkim dodaniu gazu ustaje. Silnik trzęsie się tylko na rozgrzanym temp 90 na zimnym wszystko jest ok. Vag nie pokazał błędów, co to może być wałek rozrządu czy może regulatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem z a4 b7 silnik BPW, motor na wolnych obrotach się trzęsie (telepie całym autem :kox:) po lekkim dodaniu gazu ustaje. Silnik trzęsie się tylko na rozgrzanym temp 90 na zimnym wszystko jest ok. Vag nie pokazał błędów, co to może być wałek rozrządu czy może regulatory?

Było już wiele na temat tego zagadnienia :cool1:

Sam wyryłem na pamięć, że może to być uszkodzona plecionka przy katalizatorze albo przestawiony kąt synchro (moj przypadek) albo.... no właśnie jest pewnie jeszcze innych pare takich "albo" ale zacznij od tych które ci zapodałem (znajdziesz je w szukajce) :naughty:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze silnik zachowuje się jak by wypadał jeden cylinder na wolnych, jak pozostawię go odpalonego przez 20min to zaczyna kopcić na siwo podczas jazdy nie kopci tylko jak postoi odpalony przez 15-20min oleju też nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze silnik zachowuje się jak by wypadał jeden cylinder na wolnych, jak pozostawię go odpalonego przez 20min to zaczyna kopcić na siwo podczas jazdy nie kopci tylko jak postoi odpalony przez 15-20min oleju też nie ubywa

Toż koledzy wcześniej napisali - kąt synchro do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę jechał na sprawdzenie pompek i zobaczymy wie ktoś jaki nr pd jest w BPW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tu jest tak ze jeden cylinder wypada ale tylko na ciepłym na zimnym jest ok wiec to chyba nie dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na konczacym sie dwumasie tez tak trzepie

raczej na skonczonym... :)

heh jesli lekko telepie mozna na Vagu ustawic obroty tak zeby je zniwelowac widzialem jak mecher to robil

ale tak czy tak dwumas byl do wymiany :)[br]Dopisany: 25 Sierpień 2010, 18:48_________________________________________________

no ale tu jest tak ze jeden cylinder wypada ale tylko na ciepłym na zimnym jest ok wiec to chyba nie dwumas

no raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już problem rozwiązałem sprawdźcie korekcie i bipy czy są w normie, u mnie na 4 cylindrze pompa padła. Teraz po wymianie motor chodzi jak trzeba, warto zmienić uszczelniacze na wszystkich po wymianie duża poprawa bipów

Wymianę zrobiłem sam jak ktoś ma jakieś pojęcie to wymiana nie jest trudna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...