Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z klimatyzacja


Darkiew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem z klima rano jak jest temperatura do 20 stopni klima załacza sie i działa bez problemu,pozniej jak jest goraco klima nie działa ?.Sprawdzany był gaz i jest ok,panel klimatronika tez wymieniłem i nadal ten sam problem? Co moze byc powodem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator działaja ,gwiazdka swieci na klimatroniku ale napiecie nie dochodzi na sprezarke (sprawdzałem).Po właczeniu klimy sprezarka załącza sie na 5 sekund i pozniej brak napiecia na kablu zołto zielonym.Rano jak jest zimno klima chodzi normalnie ( tzn działa jakies 5 minut) a pozniej jak temperatura powietrza osiagnie 20 stopni to nie działa .Jak podałem napiecie na sprezarke to klima działa normalnie ,silniczki otwieraja i regluja wszystko na klimatroniku.Kolega powiedział ze moze ten czujnik 4 pinowy co jest pod zderzakiem? jakis zawor bezpieczenstwa ?Ale kazdy mowi co innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pojechał bym na myjke i umył konkretnie pod ciśnieniem chłodnice klimy , a następnie jak sie nic nie zmieni, zaliczył bym serwis klimy żeby zobaczyc jakie są cisnienia w czasie pracy szczególnie strone wysokiego cisnienia .............. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika od klimy i podłaczył maszyne do klimy zrobił test tzn odciagnał stary czynnik było 680 g i napompował nowego razem z olejem. Pozniej odpaliłem silnik i klima sie juz nie załaczyła to podłaczył stałe napiecie pod kabel od sprezarki i klima pracowała ,mowił ze jedno jakies cisnienie jest troche za małe ale powiedział ze nie jest zle.Chodnica jest czysta nie jest brudna, kazdy rozkłada rece.Stawiam na ten czujnik 4 pinowy ale podobno on jest on wentylatora .Nie mam takiego od kogo pozyczyc na probe.Kupie w sklepie ale chce byc pewny czy to to napewno bo juz wydałem 200 zł na panel klimy co miał byc niby uszkodzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...