Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chcę "zchipować" ale obawiam sie...


hoody1

Rekomendowane odpowiedzi

eee,daj spokoj Poziek,za 6 kafli zatankuje dobrego paliwa na 2 lata :polew:[br]Dopisany: 17 Marzec 2008, 22:55 _________________________________________________a turbina ,albo supercharger?daloby rade ,czy szkoda zachodu i pieniadze przeznaczyc ,jak wyzej?

jakis nawiedzony jestes :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, nie lepiej za tą kase kupić silnik 1.8T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez taki swap wyniesie go drozej niz by mial sprzedac swoja A4 dolozyc ta kase co jest na "superchargery" i kupic A4 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,postawmy sprawe jasno ,kupilem swoje audi za niecale1000 funtow,to nie bylo duzo-okazja,potem sie okazalo,ze auto byle bite 2 razy,przodem i tylem,albo raz ,a dobrze

silnik,no najslabszy,ale poza pompa wspomagania(problem opisany na forum) nie moge narzekac,rozrusznik i alternator z czasem do wymiany,ale to wiedzialem zaraz po zakupie(polak mechanik,kolezka ocenil to),silnik 1.8T -koszt jakies od 300 do 500 funtow plus robota,traansport itp-ok 100 funtow

dodatkowe mody tu juz pytanie do Was,nie wiem ile w anglii,ale powiedzmy przyjechalbym do polski-ze wszystkimi kosztami 3000 zl-ok 600 funtow,tutaj zbliza sie granica zakupu auta w przyblizeniu

teraz sentyment do tej kupy zelastwa i nerwow-nieoceniony

troche pieniedzy na paliwo,bo pali tyle samo co 1.8, ale jak mam pomyslec,ze oddac to na zlom,to skrzywdzilbym to audi,pare razy mnie wku....la,ale zrobilem nia jakies 20 000 i nie moge powiedziec, ze byla powazna usterka,kombinowalem z filtrami,rezystorami na przeplywce,a teraz myslalem zeby zamienic na B6 ,tylko opcje sa dwie,albo sprzedac B5,kupic B6,albo zostawic B5 i kase ladowac w ta audi

pomozcie,bo wasze doswiadczenie jest mi teraz na prawde potrzebne

kupic B6 1.9 czy ladowac chajs w B5 1.6 najslabszy? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić b6, 1.9 tdi , nawet nie ma się nad czym zastanawiać.Lub 1.8 T zależy co wolisz benzin, czy ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo , w anglii benzyna tansza ,diesle sa drozsze w utrzymaniu,ale malo pala,bo instalacja gazowa ,kosztuje ok 1500 funtow,chyba ,ze zainstalowac to w polsce,ale nie wiadomo jakie problemy z przegladem,(opisane na forum o tym temacie)

potem serwis,uff w serwisie audi to kosztok 100 za sam wjazd na parking,dla porownania podam przyklad na B6 1.9 TDI 130 BHP,wymiana paska rozrzadu z napinaczem-750 funtow :shocked: przeglad zrobili gratis :polew:,nastepny przyklad samo podlaczenie do Vaga i postawienie diagnozy-120 funtow,dorobienie pilota i dodanie jescze jednego do kompletu- 120 funtow

w porownaniu z tym , co mozna zarobic tutaj- to nie jest jakies nie wiadomo co,ale sie cenia,przynajmniej za niektore rzeczy

druga strona ,to nowsze auto,mniejsza usterkowosc ,podatnosc na ew. mody- wszystko na plus

pomysle nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj myslalem troche nad tym,postanowilem,wymienic,co do wymiany ,poczekam do konca roku i kupie b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem,wymienic,co do wymiany

Czytając Twoje wcześniejsze posty, mam wrażenie, że masz całe auto do wymiany, a mimo to nadal ładujesz w nie kasę. Przejechałeś 20tyś km, a ile już władowałeś...? All, wymiany, serwis, kombinacje itp. Liczyłeś?

I nadal chcesz ładować, a za pół roku sprzedać?

Nie kumam. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz ci tlumacze,od momentu zakupu auta wlozylem troche pieniedzy w auto,ale to byly rzeczy,ktore zawsze sie robi po zakupie auta okazyjnie i z ogloszenia ,czyli pasek rozrzadu ,filtry,wymiana oleju,klocki,niedawno byl przeglad,wiec trzeba bylo wymienic wachacze,bo juz przyszedl na nie czas,kupilem 4 nowe opony, alternator dziala,ale cos tam jakies lozysko szelesci,mozna z tym jezdzic,ale mnie wkurza i chce to wymienic koszt ok 50 funtow,rozrusznik-dziala,ale jak jest silnik zimny to czasem przy starcie zapiszczy,nie jest to katastrofa,ale tez mnie to wkurza-do wymiany,koszt podobny

teraz mam problem z pompa wspomagania,postanowione w sobote ide po pompe do sklepu,po swietach wymiana,jesli wszystko razem zrobie to wyjdzie mnie to razem z robocizna jakies 200-250 funtow,jestem zwolennikiem wymiany czesci na nowe,

teraz podsumujmy ,co byc wolal,jako potencjalny kupiec tego auta ,nowy alternator,rozrusznik,pompa wsp.,wachacze,tarcze z klockami,bo za jakis czas trzeba bedzie wymienic,prawie nowe 4 opony

czy auto w ktorym trzeba to wszystko wymienic,ja bym auta w takim stanie nie kupil

poza tym to jeszcze bede jezdzil tym autem,wiec nie myslisz chyba,ze dalej bedzie tak ,jak jest

nie wiem,czy w tym stanie dostalbym za nie 500 funtow,to nic, ze sie laduje kase w auto,w kazde auto bedziesz ladowac kase ,czy to beda nowe,lepsze podzespoly,czy chip jakis,nowe felgi,itp

w nowe auta sie nie pakuje tyle samo kasy,bo postep poszedl w gore i auta sa lepsze,mniej usterkowe,ale kupujac nowe auto,za jakis czas ono straci na wartosci i bedzie trzeba zachecic czyms potencjalnego kupca

tak to wyglada z mojej strony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda ze nowe auta sa mniej usterkowe,tak Ci sie tylko wydaje z Twojego punktu widzenia,za kilka lat tak samo beda sie sypac albo jeszcze i gorzej,to sa tylko czesci mechaniczne wszystko sie zuzywa i trzeba wymieniac nie ma reguly na to czy nowe auto czy stare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda ze nowe auta sa mniej usterkowe,tak Ci sie tylko wydaje z Twojego punktu widzenia,za kilka lat tak samo beda sie sypac albo jeszcze i gorzej,to sa tylko czesci mechaniczne wszystko sie zuzywa i trzeba wymieniac nie ma reguly na to czy nowe auto czy stare...

moze i masz racje,ale zanim nowe auto zacznie sie sypac,to pojezdzisz nim bez powaznych usterek pare lat,auto starsze juz sie sypie i usterki mozesz miec na co dzien, ja widze taka roznice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmowe powinienem przeneiść do działu na każdy temat...wieć skończmy już... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja bym się chciał coś dowiedzieć o tym co w temacie. Bo jak dotąd to wiem że sam wirus wielkich szkód nie wyrządza, ale czy na pewno ? A dalsze modyfikacje, jeżeli zapragnąłbym mieć jeszcze więcej ? Jak dużo ryzykuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmowe powinienem przeneiść do działu na każdy temat...wieć skończmy już... :evil:

szczerze mowiac czekalem kiedy to nastapi,bo juz ladnych pare postow temu zboczylismy z tematu

:gwizdanie:

Witam,

A ja bym się chciał coś dowiedzieć o tym co w temacie. Bo jak dotąd to wiem że sam wirus wielkich szkód nie wyrządza, ale czy na pewno ? A dalsze modyfikacje, jeżeli zapragnąłbym mieć jeszcze więcej ? Jak dużo ryzykuję ?

bedziesz mial jeszcze szybsze auto :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...