Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chcę "zchipować" ale obawiam sie...


hoody1

Rekomendowane odpowiedzi

...jak chip wplynie na zużycie paliwa i trwałość silnika???jaqkie są minusy chipowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czips ma jak dotąd same plusy, mam lajtowego czipsa (ok.30KM) zużycie nie wzrosło a jeśli wzrosło to ja tego niezauważyłem.

Napisz do Adamoo on pokręcił swoją b6 dosyć wysoko ma coś koło 180KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zauważyłem minusów.Spalanie nie wzrosło.Jeździ się elegancko.Nie ma problemów z wyprzedzanie , bo cały czas mam moc pod pedałem.Aktualnie mam 187KM i 369Nm.Wszystko w aucie seryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 187KM i 369Nm.Wszystko w aucie seryjne

A jak w ciepłe dni sobie radzi?? Bo adamoo tyle gratów wymienił i moc jest chyba podobna do twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile można dorzucić takiemu jak ja mam,nie wymieniając połowy auta i bez obawy że się rozsypie? :)

Wpierw trzeba zdiagnozować autko, jeżeli wszystko ok, lekki program i uzyskujesz ok 180 km i 360...NM,

ale niech fachowcy się wypowiedzą. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 187KM i 369Nm.Wszystko w aucie seryjne

A jak w ciepłe dni sobie radzi?? Bo adamoo tyle gratów wymienił i moc jest chyba podobna do twojej.

A dziękuje radzi sobie bardzo dobrze , ale FMIC na pewno by sie przydał.A u Adasia wyszło chyba 182KM po przeróbkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bić to ja mogę ale tunera...ale to juz niedługo

Spokojnie Poziu, nerwy na wodzy :naughty:

BTW jeżdzi już ta drezyna czy dalej tylko prezentuje się na fotkach :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zrobić chip tuning, większa moc, lepszy moment nieco mniejsze zużycie paliwa. Tylko trzeba pamiętać że silnik musi być w dobrym stanie i nic nie powinno mu dolegać. Jeśli będzie coś nie tak to wtedy nie będziesz zadowolony z chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsze zużycie paliwa

to chyba jak do 100 km\h jedzieszm. akurat na zużycie paliwa to ja bym tu nie patrzył!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu się nie zgodzę, trzeba wiedziec po prostu do kogo sie udać, ja testuje na własnej skórze róznych tunerow :) A tych którzy najmniej ztyrali mi plecy polecam na forum. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto i jeszcze raz warto.

Auto pali mniej i jest zdecydowanie bezpieczniejsze.

Z silnikiem i napędem nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba tez sprobuje podrasować swoje :a4fan: myślę ze sie opłaci :thumbup:

Zapomnij.Nie opłaci się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chpa z 131PS na 170PS w 1.9TDI (B6) i jestem jak do tej pory mega zadowolony, nie dosc ze moc odczuwalna i to bardzo to i spalanie spadlo (nie duzo ale spadlo) w trasie ok 5l a w miescie max 6l przy normalnej jezdzie, a jak grubo sie butuje to max do 8l - bajka. Poza tym z tego co mi wiadomo to jesli moc silnika po chip tuningu nie przekracza +30% to nie ma zadnej znacznej straty na zywotnosci silnika, jasli przekracza te +30% to przeciazenia moga byc juz zbyt wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...