Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chcę "zchipować" ale obawiam sie...


hoody1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam chpa z 131PS na 170PS w 1.9TDI (B6) i jestem jak do tej pory mega zadowolony, nie dosc ze moc odczuwalna i to bardzo to i spalanie spadlo (nie duzo ale spadlo) w trasie ok 5l a w miescie max 6l przy normalnej jezdzie, a jak grubo sie butuje to max do 8l - bajka. Poza tym z tego co mi wiadomo to jesli moc silnika po chip tuningu nie przekracza +30% to nie ma zadnej znacznej straty na zywotnosci silnika, jasli przekracza te +30% to przeciazenia moga byc juz zbyt wysokie.

No to Ty masz za wysokie przeciążenie bo + 40 % ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chpa z 131PS na 170PS w 1.9TDI (B6) i jestem jak do tej pory mega zadowolony, nie dosc ze moc odczuwalna i to bardzo to i spalanie spadlo (nie duzo ale spadlo) w trasie ok 5l a w miescie max 6l przy normalnej jezdzie, a jak grubo sie butuje to max do 8l - bajka. Poza tym z tego co mi wiadomo to jesli moc silnika po chip tuningu nie przekracza +30% to nie ma zadnej znacznej straty na zywotnosci silnika, jasli przekracza te +30% to przeciazenia moga byc juz zbyt wysokie.

No to Ty masz za wysokie przeciążenie bo + 40 % ;)

To co powiesz na moje przeciążenie ?? :D Moc i Nm masz u mnie w podpisie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. To koledzy jakią "bezpieczną" moc po chipe sugerujecie do 1.9tdi AWX?

tyle ile wyjdzie z bezpiecznie napisanych map .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko do wszystkich ,co mozecie powiedziec o takim czujniku,ktory "oszukuje" czujnik powietrza i "podpowiada" ecu ze silnik jest wciaz zimny, co powoduje zwiekszenie dawki paliwa,i zwiekszenie mocy

czy ktos lyszal o czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko do wszystkich ,co mozecie powiedziec o takim czujniku,ktory "oszukuje" czujnik powietrza i "podpowiada" ecu ze silnik jest wciaz zimny, co powoduje zwiekszenie dawki paliwa,i zwiekszenie mocy

czy ktos lyszal o czyms takim?

LOL, :wallbash: :wallbash: :wallbash:

czip z allegro... jazda na ssaniu caly czas.. chyba nie jest zaskoczeniem ze to nadaje sie dla fanow szpojlerow i naklejek dodajacych po 10koni.. zwiekszenie dawki paliwa bez zmiany inych parametrow pracy silnika nie moze spowodowac niczego dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko do wszystkich ,co mozecie powiedziec o takim czujniku,ktory "oszukuje" czujnik powietrza i "podpowiada" ecu ze silnik jest wciaz zimny, co powoduje zwiekszenie dawki paliwa,i zwiekszenie mocy

czy ktos lyszal o czyms takim?

LOL, :wallbash: :wallbash: :wallbash:

czip z allegro... jazda na ssaniu caly czas.. chyba nie jest zaskoczeniem ze to nadaje sie dla fanow szpojlerow i naklejek dodajacych po 10koni.. zwiekszenie dawki paliwa bez zmiany inych parametrow pracy silnika nie moze spowodowac niczego dobrego...

ja zadalem tylko pytanie ,z kad mam takie rzeczy wiedziec, jestem laikiem,wydaje sie ze to super sprawa ,no i calkiem w przystepnej cenie,obiecuja jakies tam przyrosty mocy,moze i to prawda ze zeruja na niewiedzy takich ,jak ja,ale niby z kad mam niby te wiedze posiasc...

nie jestem znawca elektroniki aut,mam chyba najslabszy,benzynowy silnik i chcialem cos w tym kierunku zrobic ,a nie bardzo wiem od czego ... chyba temu ma forum sluzyc....[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 23:27 _________________________________________________ :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny chiptunning kosztuje (średnio 1000-1200pln - chyba, że się trafi na promocję :)), jeżeli ktoś oferuje takie same efekty choćby za 1/10 ceny to faktycznie żeruje jedynie na niewiedzy. Ale to forum jest między innymi po to by nakierować niewiedzących na właściwą drogę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec rozumiem, ze owy czujnik ,poza tym ze auto bedzie na ssaniu wiecej palic, mocy nie doda , a po jakims czasie cos sie zacznie psuc :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sa tzw BOX`y ktore tez oszukuja kompa ;) ale to nie to co chip .... niestety z wolnossaka chipem duzego przyrostu procentowego nie zrobisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick po czipsie moc pojdzie o kila koni ale krzywa wykresu nie ulegnie zmianie ,te konie beda dostepne troche wyzej niz seryjnie nieoplacalne ...no turbo no fun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tylko kilka koni wiecej niz seria,ale spalanie chyba nie jest kolosalnie wieksza,a czy oplacalne...hm... tutaj gdzie mieszkam nie jest to drogie,powiedzialbym ,ze nawet tanie ale przekalkulowac warto czy kika koni wiecej,moze nawet ich nie odczuje+nieodczuwalny wzrost zuzycia, czy chwila zabawy i przekonanie sie na wlasnej skorze ,ze niebylo warto, a pieniadze?...czego sie nie robi dla swojego auta..

mowisz no turbo..hm myslalem o superchargerze ,

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=supercharger+audi[br]Dopisany: 02 Luty 2008, 00:40 _________________________________________________a teraz moge cos powiedziec o rezystorze, ktory podpina sie do czujnika przeplywu powietrza na filtrze pow. ma to za zadanie '' oszukac'' ECU i podawac wiecej paliwa,sprawdzalem to i moc wzrosla ,nieduzo,ale odczuwalnie,przyspieszenie do 60 mil(ok 100) bez rezystora 12,34 z rezystorem 10,09 , powiedzmy ze pomiary maga miec tolerancje +,- jakies ulamki sekund mimo wszystko,j w wzrost mocy odczuwalny

teraz minus operacji ;bez rezystora wlewam do baku 10 l ,i robie na tym ok. 106 kilometrow,uzaleznine od stylu jazdy

z rezystorem wlalem dyche no i zrobilem 65 kilometrow,no ale nie oszczedzalem auta :oklaski:

wniosek ; jezdzi szybciej ,ale czy cos w przyszlosci moze sie poprzestawiac w ECU, to juz pytanie do specow

[br]Dopisany: 21 Luty 2008, 21:24 _________________________________________________http://cgi.ebay.co.uk/20-BHP-PERFORMANCE-CHIP-FOR-AUDI-A2-A3-A4-A6-A8_W0QQitemZ200200321941QQihZ010QQcategoryZ32094QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

to jest to ,co sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tylko kilka koni wiecej niz seria,ale spalanie chyba nie jest kolosalnie wieksza,a czy oplacalne...hm... tutaj gdzie mieszkam nie jest to drogie,powiedzialbym ,ze nawet tanie ale przekalkulowac warto czy kika koni wiecej,moze nawet ich nie odczuje+nieodczuwalny wzrost zuzycia, czy chwila zabawy i przekonanie sie na wlasnej skorze ,ze niebylo warto, a pieniadze?...czego sie nie robi dla swojego auta..

mowisz no turbo..hm myslalem o superchargerze ,

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=supercharger+audi[br]Dopisany: 02 Luty 2008, 00:40 _________________________________________________a teraz moge cos powiedziec o rezystorze, ktory podpina sie do czujnika przeplywu powietrza na filtrze pow. ma to za zadanie '' oszukac'' ECU i podawac wiecej paliwa,sprawdzalem to i moc wzrosla ,nieduzo,ale odczuwalnie,przyspieszenie do 60 mil(ok 100) bez rezystora 12,34 z rezystorem 10,09 , powiedzmy ze pomiary maga miec tolerancje +,- jakies ulamki sekund mimo wszystko,j w wzrost mocy odczuwalny

teraz minus operacji ;bez rezystora wlewam do baku 10 l ,i robie na tym ok. 106 kilometrow,uzaleznine od stylu jazdy

z rezystorem wlalem dyche no i zrobilem 65 kilometrow,no ale nie oszczedzalem auta :oklaski:

wniosek ; jezdzi szybciej ,ale czy cos w przyszlosci moze sie poprzestawiac w ECU, to juz pytanie do specow

[br]Dopisany: 21 Luty 2008, 21:24 _________________________________________________http://cgi.ebay.co.uk/20-BHP-PERFORMANCE-CHIP-FOR-AUDI-A2-A3-A4-A6-A8_W0QQitemZ200200321941QQihZ010QQcategoryZ32094QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

to jest to ,co sprawdzalem

buehehehe

Stanowisko A4-klubu jest jednoznaczne - nie polecamy żadnych rezystorów i innych pseudo drutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze nikt nie poleca, chodzilo mi tylko o sprawdzenie tego, bo wlasciwie to nikt nie znal tego z autopsji

sprawdzilem,moge powiedziec ,ze jesli ktos chce jezdzic na ssaniu caly czas,to jego sprawa,nie mialem na celu polecania tego

nastepnym razem ,jak ktos poruszy ten temat to bedzie wiadomo co i jak :gwizdanie:[br]Dopisany: 25 Luty 2008, 23:26 _________________________________________________powrocilem do tych postow i mam nastepne pytanie-w jaki sposob z wolnossaka mozna wydusic wszystko,co mozna,wliczajac mechanike i elektronike no i jakie ''owocow'' mozna sie spodziewac

:notworthy:

Poziek pomoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze nikt nie poleca, chodzilo mi tylko o sprawdzenie tego, bo wlasciwie to nikt nie znal tego z autopsji

sprawdzilem,moge powiedziec ,ze jesli ktos chce jezdzic na ssaniu caly czas,to jego sprawa,nie mialem na celu polecania tego

nastepnym razem ,jak ktos poruszy ten temat to bedzie wiadomo co i jak :gwizdanie:[br]Dopisany: 25 Luty 2008, 23:26 _________________________________________________powrocilem do tych postow i mam nastepne pytanie-w jaki sposob z wolnossaka mozna wydusic wszystko,co mozna,wliczajac mechanike i elektronike no i jakie ''owocow'' mozna sie spodziewac

:notworthy:

Poziek pomoz

Jak chcesz cos kombinowac to kompresor cie ratuje :) Ale to chyba za droga zabawa do twojego autka :) Razem z montazem zmiescisz sie chyba w ok. 8-9tysi :) Inaczej nic nie wydusisz :P Programem zyskasz moze z 3KM :)[br]Dopisany: 15 Marzec 2008, 14:47 _________________________________________________Prosciej to silnik kupic :P Ale to tez bezsensu bo musialbys wymienic pol auta :) Wiec najlepiej sprzedaj auto i kup cos z mocniejszym silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz:

- zmienić kolektor wydechowy na równoległosciowy rurowy 4-2-1

- zmienić dolot: filt stożkowy gąbkowy pipercross

- zabawa z głowicą, zaworami aby silnik kręcił się do wyższych rpm

- zainstalować zestaw nitro - najbezpieczniej suchy ze strzałem +25KM li na 4 biegu powiedzmy 35KM

nic więcej nie przychodzi mi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliwosc turbodoladowania takiego silnika,moze jakis supercharger albo cos takiego,cos,co daloby kopa w razie potrzeby, mam na mysli cos jak turbina :mysli: skladajac wszystko do kupy-to jak ziarnko do ziarnka :polew: ale moze by cos tam uzbieral jakas chora dyszke,czy dwie...[br]Dopisany: 15 Marzec 2008, 22:13 _________________________________________________kompresor,a cos wiecej na jego temat,prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka i koszty spore koło 6 kafli... mam pisac dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee,daj spokoj Poziek,za 6 kafli zatankuje dobrego paliwa na 2 lata :polew:[br]Dopisany: 17 Marzec 2008, 22:55 _________________________________________________a turbina ,albo supercharger?daloby rade ,czy szkoda zachodu i pieniadze przeznaczyc ,jak wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...