Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVB] Zmiana standardowych hamulcow na 312mm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy do zmiany standardowych hamulców na 312 mm w B6 AVB oprócz zacisków,jarzm,tarcz i klocków będę potrzebował jeszcze jakichś dodatkowych części?

Mam zamiar pobawić się końcem tego tygodnia i nie chciałbym zostać z rozgrzebanym samochodem na weekend.

Opublikowano

Tu masz temat w którym jest wszystko opisane:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23904.0

i na przyszłość użyj opcji szukaj.

Opublikowano
  • Autor

Kolego,chyba jednak Ty powinieneś dokładnie przeczytać mojego posta uwzględniając typ samochodu,który mam w profilu-AVB.

Cały temat,do którego mnie odsyłasz i który zresztą przeczytałem wcześniej niż otworzyłem nowy temat jest o autach AWX i AVF,które mają zamontowane tarcze 288 mmm.Nie ma w nim ani jednego zdania o AVB.Z tego co doczytałem w innych tematach na forum,bez odsyłania mnie do nich,to AVB ma fabrycznie zaciski LUCAS i tarcze 280 mmm.

Stąd zadałem pytanie oczekując krótkiego TAK lub NIE.

Pozdrawiam

Opublikowano

Nie ma znaczenia czy masz 280 czy 288 bo i tak wymieniasz praktycznie wszystko to samo czyli:

- Zaciski z jarzmami

- Klocki

- Tarcze

Reszta czyli np. osłony za tarczami czy przewody hamulcowe są dokladnie takie same.

W 288mm można by zostawić ori zaciki i klocki ale raczej nigdzie nie kupisz samych jarzm pod 312 więc i tak musisz kupić komplet. A klocki warto przy jednej robocie od razu zapodać nowe.

Opublikowano
  • Autor

I o taką odpowiedż mi chodziło.Dziękuję.[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 13:54_________________________________________________A więc jestem po wymianie hamulców na 312mm.Są dwie różnice pomiędzy adaptacją hamulców 280 mm,jakie ma AVB,a 288 mm,które ma AWX.

W AVB płyn hamulcowy jest doprowadzany przewodami gumowymi,które przy zaciskach przechodzą w miedziane.

Te miedziane są śmiesznie wyprofilowane i nie pasują do zacisków 312 mm.Trzeba je skracać lub inaczej rozwiązać sprawę.

Problem rozwiązałem kupując dwa dłuższe przewody gumowe,którymi zastąpiłem stare rozwiązanie.

Aby podczepić przewody hamulcowe,ABS oraz te od czujników klocków musiałem przełożyć blaszki podtrzymujące ze starych zacisków,bo przy kupionych nie było.Ten z lewej strony przełożyłem na prawą,a ten z prawej na lewą.I wtedy wszystko spasowało.

Opublikowano

Popelniles blad bo nie kupiles zaciskow razem z metalowymi przewodami które sa od tego by schładzać plyn.

Opublikowano

kolejny błąd to przejście na 312/25mm :>

mógł od razu wrzucac 320/30mm :tongue4:

Opublikowano

Nieee noooooooo, ja do stukonnego tdika to bym zapodał hample chociaż od RS-a :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Chciałem zapodać hamulce od Lotusa,ale felgi mi nie weszły.

Opublikowano

Nieee noooooooo, ja do stukonnego tdika to bym zapodał hample chociaż od RS-a :decayed:

no ja się nad takowymi coraz częściej się zastanawiam...

Opublikowano

Nieee noooooooo, ja do stukonnego tdika to bym zapodał hample chociaż od RS-a :decayed:

no ja się nad takowymi coraz częściej się zastanawiam...

i tak je przegrzejesz :gwizdanie:
Opublikowano

Wiec może lepiej poczekać az ktos wymyśli ceramiczne kity :decayed:

Opublikowano

chcesz ceramikę do A4 ???? bardzo proszę:

http://www.movitbrakes.com/produkte/keramik/

:kox: :kox: :slina: :slina: :drool: :drool: :buhaha: :buhaha:

teraz to chyba nie zasnę... :decayed: :decayed: :decayed:

Opublikowano

a chcesz znac ceny ????

zaczynają sie od 5 ojro netto za kpl na oś :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

a chcesz znac ceny ????

zaczynają sie od 5 ojro netto za kpl na oś :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

wiem dlatego nie zasne... Tak to bym sobie kupił i byłby spokój... :decayed: :decayed: :naughty: :naughty:

Opublikowano

to w czym problem ?

:> :> :> :> :> :> :> :>

Opublikowano

nie mam drobnych :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

nie szkodzi, i tak tam nie mieliby wydac drobnych

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano
:polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.