Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja RNS-E - jak mocno trzeba ingerowac?


Wojtek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To moj pierwszy post na tym forum :) Zanim podjalem decyzje o napisaniu go, przesledzilem wszystkie watki dotyczace A4 i RNS-E.

Chcialbym w swoim samochodzie zainstalowac ta navi, ale mam takie pytanie. Auto jest na gwarancji i czy w zwiazku z instalacja podzespolow do nawi, czyli antena itp utrace gwarancje?

Jeszcze jedno pytanie, czy RNS-E posiada mozliwosc komunikowania sie np. z telefonem poprzez bluetooth? Czy potrzeba do tego celu jakis dodatkowy modul?

Z gory dziekuje za info.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek23

Zanim podjalem decyzje o napisaniu go, przesledzilem wszystkie watki dotyczace A4 i RNS-E.

uwież mi nie prześledziłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,12081.0.html

komunikuje się z telefonem ale potrzebuje moduł który nie jest tani i powszechnie dostępny (czyt Allegro...), co do gwarancji to najlepiej zapytać w serwisie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym w swoim samochodzie zainstalowac ta navi, ale mam takie pytanie. Auto jest na gwarancji i czy w zwiazku z instalacja podzespolow do nawi, czyli antena itp utrace gwarancje?

w tej sprawie najlepiej zadzwoń do ASO... fajnie jak dasz update na forum w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni piatek napisalem do dealera u ktorego kupowalem samochod, oto fragment korespondencji:

" .... Chcialbym zalozyc navi do swojego samochodu. Mam w zwiazku z tym pytaniem, czy utrace gwarancje na samochod?..."

A oto jego odpowiedz (moim zdaniem troche obok tematu przeszedl):

"...Witam,

w Audi A6 przy pełnym panelu MMI nie było by problemów, natomiast przy A4 żeby zainstalować nawigację trzeba wymienić całe radio i wstawić cały panel od nawigacji.Przy Audi A4 jest zdecydowanie gorzej, chociażby skąd miała by pochodzić nawigacja..."

Tak wiec, moje pytanie w dalszym ciagu pozostaje bez odpowiedzi :)

Jak tylko czegos sie dowiem, od razu dam znac :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek23 to jak będziesz miał "czytelną" odpowiedź serwisu to wrzuć ją do mojego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odp. sewisu można wioskować że auto wyszło ze standardowym radiem i potrzebna jest wymiana kilku plastików i nie wiedomo jak z położeniem kabelków (instalcji anteny). Poporstu zachodzi potrzeba rozebrania trochę. Zatem trzeba konretnie ale w innym konkscie zadawać pytanie a odpowiedź otrzymac na piśmie! Sądze że serwis odpowiada mało konkretnie by właściciel wkońcu wylądował u nich i zakupił przez ASO elementy i im zlecił montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio robilem auto które mialo 18 km przebiegu,nikt nie protestowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po luznej rozmowie z Panem z ASO dowiedzialem sie, ze jesli podczas takiej instalacji, nie sa ucinane zadne przewody, nie sa wiercone dziury itp, to gwarancja zostaje zachowana. Wciaz pozostaje pewna watpliwosc, poniewaz nie uzyskalem czystej i klarownej odpowiedzi: tak lub nie. Caly czas kraza wokol tematu, ale nie sa w stanie odpowiedziec, a tym bardziej napisac tego. Moze nie wiedza jak instaluje sie navi ;):D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jako że masz sedan to wiercenia nie będzie (antena w sedanie nie jest instalowana na dachu tak jak w avancie) ale docinania tunela środkowego nie ominiesz, no chyba że kupisz 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo stary masz radio 2-din także nic nie musisz docinać, centralnie plug and play... nie wiem tylko jakie złącze ma to radio (ISO czy ISO2 bo jeśli ISO 2 to nawet nie musisz kupować przejściówki), nie mam zainstalowanej ETKI bo przeinstalowywałem system to nie powiem Ci gdzie jest ori miejsce na antenę GPS w sedanie ale jak ją wrzucisz za zegary (wyciągniesz zegary, zainstalujesz we wnęce zegarów antenę i włożysz zegary z powrotem) to też będzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero rzeźbienia..kupujesz navi + harness cable i antene gps i będzie cacy :)

robota na 10 min :P więc szukaj navi a tą zostawisz sobie w razie jak będziesz jechał do serwisu to wstawisz ori radio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy antene przykleić przy bezpiecznikach..nie musisz wyciągać zegarów..jak dorwe aparat to cykne foto..musisz tylko kupić antene gps z magnesem..navi kup od Alvaro a antene i kostke w navi serwisie lub allegro.. CANów nie musisz chyba podłączać już pewno zostały wyprowadzone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie będzie polskiego.

PS (OT): Lipie niedaleko Rzeszowa? Czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...