Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nowe czy używki?


krisczarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem opon.

Lepiej kupić dobrej firmy używki czy tanie ale nowe?

Nie wiem co wybrać:

1. http://moto.allegro.pl/item1165979878_bridgestone_225_40_18_92_y_potanza_050a.html

2. http://moto.allegro.pl/item1165147931_225_40_18_nowe_opony_osobowe_225_40r18_letnie.html

3. http://moto.allegro.pl/item1163823691_4x_michelin_225_40_18.html

4. http://moto.allegro.pl/item1175051981_opony_opona_225_40_18_michelin_continental_pirelli.html

A może cos innego np nexen, kumho, sam juz nie wiem co kupić. Nie chce tez wydawać 2000 na opony bo to jak dla mnie za drogi gips.

Doradźcie mi cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tez wydawać 2000 na opony bo to jak dla mnie za drogi gips.

Całkiem przyzwoite jakościowo nowe opony można kupić już za około 1000 - 1100 zł

(w rozmiarach standardowo montowanych w A4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos używanych opon. jak myslicie, dlaczego one są w sprzedaży ? Ktoś ma za dużo hajsu i sobie zmienia co miesiąc czy po prostu nie chce już na szajsie jeździć ? :wink4:

a dla siebie kupujecie nowe buty czy używane ?

:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku na wiosnę kupiłem 2 używane Continentale z 2008r, które miały po 7 mm bieżnika. Zapłaciłem 100zł za sztukę z montażem i wyważeniem. Opony bez guzów, przetarć i innych uszkodzeń.

Nexeny są cholernie śliskie na wodzie.

apropos używanych opon. jak myslicie, dlaczego one są w sprzedaży ? Ktoś ma za dużo hajsu i sobie zmienia co miesiąc czy po prostu nie chce już na szajsie jeździć ? :wink4:

a dla siebie kupujecie nowe buty czy używane ?

:gwizdanie:

Pamiętam czasy z dzieciństwa jak chodziłem w RELAX'ach po moim ciotecznym bracie.... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 za nowe 18 to chyba nie jest jakaś wygurowana cena-niestety jeżeli chcesz jeżdzić na 18 musisz płacic więcej :)

jak masz na nowe to bierz nowe-jak kupisz stare może się okazać za miesiąc dwa trzy że jest guz albo co gorsze guma pójdzie w czasie jazdy.

jak używane to tylko od zaufanego człowieka-który sprzedaje swoje opony 100% pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nie bez powodu je sprzedaje... przecież gdyby były dobre to po co by wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co kombinować moim zdaniem .. nie ma co żałować na kółeczka które mają nam służyć na 3-4 sezony.. lepiej wydać raz a konkretnie ..

i nie kupować chińszyzny .. strasznie dużo jej widać .. ..

ja zainwestowałem teraz w 17 - 1500 zł .. i prowadzenie jest suppper .. oponki Goodyear .. rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywane opony nie biora sie stad ze ktos dochodzi do wniosku ze sa do du**y i je wymienia. Uzywki czesto sciagane sa z samochodow powypadkowych, z kol zapasowych... z felg ktore ktos kupil w komplecie a sprzedaje osobno bo lepiej na tym wyjdzie. Ktos za granica wymienia opone bo zlapal kapcia, gwozdzia... czy Wy kupujac nowa opone bo zlapaniu kapcia wywalacie ja na smietnik i jedziecie po nowe? Nie wierze. W szanujacych sie zakladach wulkanizacyjnych na uzywana DOBRA gume, ktora kosztuje swoje juz w uzywce dostajesz przynajmniej rok gwarancji... wlasnie na GUZ o ktorym piszesz przede wszystkim. Mam kuzyna wulkanizatora i jeszcze nie zawiodlem sie na jego radach a wrecz przeciwnie. Mialem okazje doswiadczyc jak sie jedzie na nowej Debicy w deszczu a jak na uzywanym Michelinie z bieznikiem o mm czy 2 mm mniejszym. Duzoooo lepiej prowadzil sie Michelin od Nowej Debicy. Od tamtej pory kupuje dobre, markowe opony uzywane u niego. Zaufalem czlowiekowi i narazie sie nie zawiodlem.

Bdyby bylo mnie stac na ladne nowe opony to pewnie bym takie kupowal. Ale do samochodu wartego 12tys zl, ktory ma 15 lat nie zaloze opon wartych 1,5tys zl. Gdybym kupil uzywana glosna opone to napewno bym ja zmienil. Ale jak juz wspomnialem. Kupuje u zaufanego czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bdyby bylo mnie stac na ladne nowe opony to pewnie bym takie kupowal.

jak Cie nie stać na gumy do 18 trzeba było kupić 15" i po co ten wątek jak kasy na nowe ne masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bdyby bylo mnie stac na ladne nowe opony to pewnie bym takie kupowal.

jak Cie nie stać na gumy do 18 trzeba było kupić 15" i po co ten wątek jak kasy na nowe ne masz?

Przeczytales co napisalem? Wszystko? Kupuje u zaufanych ludzi, jeszcze sie nie zawiodlem... i ja zdania nie zmienie. Jezdzilem na nowych Debicach, wole uzywane Micheliny. Tak samo wole ladne uzywane dwu letnie 17stki niz nowe opony na ktorych napisane jest made in china. Kazdy ma swoje zdanie i jakies swoje podejscie do tematu. Ja uwazam ze jak kupowac nowa gume to dobra i markowa a nie 'sztuke' bo jest nowa. Opona ma 3mac sie drogi na suchym i mokrym, ma byc cicha. Jak takie wymagania spelnia moja uzywka to taka kupuje.

Apropo stac czy nie stac. Mam pieniadze zeby kupic nowe opony ale wyjasnilem wyzej, zamiast nowej 'slabej' opony wole uzywane markowe. Tylko dla Ciebie uzywana moze byc opona ktora wystarczy na gora 2 sezony. Ja uzywane kupuje jeszcze z 'cyckami'.

I nic do tego nie ma rozmiar/cena... nawet 15stki kupilem uzywane - 100zl za sztuke gdzie Debica byla po 127zl/szt. Nie zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam porownanie pomiedzy nowymi Debica Frigo 2 a kilkuletnimi (na oko dobrymi) Michelin Alpine. Ostatniej zimy jak tylko mrozik zlapal to na Michelinie latalem a na nowych lecz tanszych Frigo jezdzilo sie swietnie.

Uzywane jak mialem to tylko po tacie, bracie - z pewnego zrodla. Inne to wedlug mnie glupota. Szczegolnie jak pisza niektorzy ze powypadkowe. Wtedy tym bardziej bo bieznik moze byc super ale mechanicznie moze byc uszkodzona i jedz pozniej z rodzina na pokladzie ponad 100 na takim czyms.

Na deszczu tez jest spora roznica i na startej moze tego metra, dwa zabraknac i wtedy BOOM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam porownanie pomiedzy nowymi Debica Frigo 2 a kilkuletnimi (na oko dobrymi) Michelin Alpine. Ostatniej zimy jak tylko mrozik zlapal to na Michelinie latalem a na nowych lecz tanszych Frigo jezdzilo sie swietnie.

Uzywane jak mialem to tylko po tacie, bracie - z pewnego zrodla. Inne to wedlug mnie glupota. Szczegolnie jak pisza niektorzy ze powypadkowe. Wtedy tym bardziej bo bieznik moze byc super ale mechanicznie moze byc uszkodzona i jedz pozniej z rodzina na pokladzie ponad 100 na takim czyms.

Na deszczu tez jest spora roznica i na startej moze tego metra, dwa zabraknac i wtedy BOOM!

Tutaj mowisz o zimowkach. Ja mialem na mysli opony letnie.

A co do deszczu to duzo zalezy wlasnie od opony (bieznika) i nie mowie o glebokosci tylko o gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie opony 17cali 225/45

a ja zdecydowanie nie polecam opon Wanli .. skusilem sie kiedys oczywiscie na nowe na alledrogo bo ladnie opisano ze na licencji dunlop (model s1088 opony deszczowe bieznik identyczny jak w dunlop chyba sp9000) ze super ze wypas ze gwarancja i... opony takie glosne ze masakra huczalo w furze jakby wszystkie lozyska poszly :confused4: opony byly nowe! za to polecam roadstone / nexen N3000 jezdzilo mi sie na nich cicho i super choc nie wiem jaka byla ich droga hamowania bo w normalnych warunkach nie da sie tego sprawdzic :( teraz jezdze na uzywanych bridgestone potenza i jestem super zadowolony (znajomy wozi motory i opony z niemiec i tylko z niemiec powiedzial ze ma komplet w idealnym stanie i faktycznie min. 6mm bieznika).. wyszedlem z zalozenia ze kiedy kupuje nowe auto (oczywiscie uzywane :tongue4:) to wymieniam rozrzad filrty olej i.. i nic wiecej;) opon przeciez nie wymieniam tylko jezdze na tych na ktorych kupuje auto az sie zetra :gwizdanie: nie bylo mi dane kupic dla siebie nowego auta a kilka aut juz kupowalem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem opon.

Lepiej kupić dobrej firmy używki czy tanie ale nowe?

Nie wiem co wybrać:

1. http://moto.allegro.pl/item1165979878_bridgestone_225_40_18_92_y_potanza_050a.html

2. http://moto.allegro.pl/item1165147931_225_40_18_nowe_opony_osobowe_225_40r18_letnie.html

3. http://moto.allegro.pl/item1163823691_4x_michelin_225_40_18.html

4. http://moto.allegro.pl/item1175051981_opony_opona_225_40_18_michelin_continental_pirelli.html

A może cos innego np nexen, kumho, sam juz nie wiem co kupić. Nie chce tez wydawać 2000 na opony bo to jak dla mnie za drogi gips.

Doradźcie mi cos.

Polecam Ci nowe opony choć prawda że są drogie i niestety "nasze" produkty szczególnie w podanym przez Ciebie rozmiarze ustępują znacznie zachodniej konkurencji.

Nie polecam kupowania używanych opon bez pełnego montażu i gwarancji, przynajmniej rocznej - pisemnej, jeśli sprzedawca jest solidny i sprzedaje dobry towar to Ci takiej udzieli.

Nie kupuj opon starszych niż 5 letnie ze względu na zmieniające się parametry gumy, radzę też zwrócić uwagę aby wszystkie były z jednej daty czyli tydzień i rok.

Pozdrawiam.

apropos używanych opon. jak myslicie, dlaczego one są w sprzedaży ? Ktoś ma za dużo hajsu i sobie zmienia co miesiąc czy po prostu nie chce już na szajsie jeździć ? :wink4:

a dla siebie kupujecie nowe buty czy używane ?

:gwizdanie:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...