Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oryginalne wersje nagłośnienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać jakie wersje nagłośnienia występowały w A4 B6?

-bose

-chyba Audi Sound System

-Nokia

??

Chyba, że Audi Sound System to Nokia?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi Sound System - na wzmacniaczu Nokii (na naklejce napis Harman ale to oczywiście nie H-K ;)) 10 głośników, łączna moc zestawu 150W

BOSE Surround System - 10 głośników, łączna moc zestawu 215W

Były jeszcze dwie konfiguracje z głośnikami pasywnymi - wszystko podpięte do radia, bez osobnego wzmacniacza. Tutaj miałeś 4 lub 8 głośników (odpowiednio w przednich lub w przednich i tylnych drzwiach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 głośników + subwoofer na maskownicach nie mam żadnych oznaczeń, czyli mam Harman na wzmacniaczu Nokii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. BTW - masz jeszcze jeden głośnik - na środku deski rozdzielczej, przy szybie, pod czujnikiem nasłonecznienia ;)

Wzmacniacz w Audi Sound System:

ASS.jpg

Wzmacniacz w BOSE Surround System:

BSS.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, teraz dopiero wpadłem na ten wątek dzięki któremu znowu nieco mi się rozjaśniło. Najprawdopodobniej mam ori instalację z ośmioma głośnikami pasywnymi zamontowanymi w drzwiach oraz oczywiście nieori radio. Teraz chcę zamontowac Concert II, mam nawet wzmacniacz Harman (ten co to niby jest defacto Nokia, 23 piny) już dokupiony i teraz się zastawiam czy dużo będzie z tym rezania. Konkretnie to mam wątpliwości co do sposobu połączenia głośników z radiem - mam nadzieję, że każde powiedzmy "drzwi" (czyli średnio/niskotonywy + gwizdek) są podpięte osobno bez żadnych mostków? (powinno tak być skoro fade oraz balance pozwalają na wyseparowanie każdej sekcji) gdyby tak było to jedynym problemem w modyfikacji instalacji będzie przeciągnięcie wiązki od radia do wzmaka i z powrotem? (chcę zamontowac wzmaka na fabrycznym miejscu).

Mając już ten wzmacniacz nie powinno tez chyba być problemu z wyprowadzeniem na subwoofer pod tylną półkę oraz ewentualnie na głośnik centralny z przodu?

Przy okazji bardzo pomocna byłaby mi rozpiska PIN-ów na kostce wzmacniacza (23 piny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w drzwiach są zasilane mostkiem - zasilany jest głośnik niskotonowy i z niego leci + i - do gwizdka.

Wklej fotkę wlepki serwisowej to powiem Ci jakie audio masz seryjnie.

Rozpiska dla kostki wzmaka Nokii 23-pin:

Pin 1 – radio prawy tył

Pin 2 – radio (wspólna masa)

Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – GALA (dynamiczna kompensacja szumów)

Pin 14 – subwoofer +

Pin 15 – subwoofer –

Pin 17 – głośnik lewy tył +

Pin 18 – głośnik lewy tył –

Pin 20 – głośnik prawy tył +

Pin 21 – głośnik prawy tył –

Pin 22 – masa wzmacniacza

Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w drzwiach są zasilane mostkiem - zasilany jest głośnik niskotonowy i z niego leci + i - do gwizdka.

Wklej fotkę wlepki serwisowej to powiem Ci jakie audio masz seryjnie.

Rozpiska dla kostki wzmaka Nokii 23-pin:

Pin 1 – radio prawy tył

Pin 2 – radio (wspólna masa)

Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – GALA (dynamiczna kompensacja szumów)

Pin 14 – subwoofer +

Pin 15 – subwoofer –

Pin 17 – głośnik lewy tył +

Pin 18 – głośnik lewy tył –

Pin 20 – głośnik prawy tył +

Pin 21 – głośnik prawy tył –

Pin 22 – masa wzmacniacza

Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

Narazie nie mam fotki wlepki ale kiedyś odczytywałem kody i nic tam nie było odnośnie audio. Może w jakiejś bazie po numerze nadwozia dałoby się coś wyniuchać. Mogę podesłać numer na PW jeśli dasz radę to sprawdzić.

Z tego co rozumiem ASS miał dodatkowy głośniczek centralny z przodu, jak on jest podpięty pod radio? jak widzę to ma ono tylko wyjście prawa lewa strona a reszta na wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny podpięty do radia, (+) brązowo/żółty (jest to też plus głośników z lewych przednich drzwi), (-) zielono/niebieski (jest też minus głośników z prawych przednich drzwi).

W ASO można zdobyć wydruk pełnej listy kodów wyposażenia - będzie tam info dot. audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję temat ale mam auto w tej chwili u elektryka i będą mi przerabiać instalację pod concerta i wzmacniacz na tył. Przy okazji chcę żeby przygotowali kabelek ze wzmaka do subwoofera bo jego dołożenie mam też w planie. Chcialem tylko zapytać a w zasadzie poprosić o jakieś foto lub opis jak zamontowany jest oru sub w sedanie. Wiem mniej więcej jak on wygląda ale do czego jest zamontowany, czy wymaga jakichś dodatkowych elementów a chciałbym za wczasu sobie wszystko przygotować żeby potem nie było niespodzianek. Dzięki z góry za wszelką pomoc.[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2010, 20:18_________________________________________________No Panowie, nikt nie wie jak coś takiego http://allegro.onet.pl/subwoofer-oryginal-audi-a4-8e0-i1240169784.html ma być zamontowane? proszę o jakieś zdjęcie chociaż, napewno któryś ma to w samochodzie... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, nikt nie wie jak coś takiego http://allegro.onet.pl/subwoofer-oryginal-audi-a4-8e0-i1240169784.html ma być zamontowane? proszę o jakieś zdjęcie chociaż, napewno któryś ma to w samochodzie... :notworthy

Troszkę odgrzeję temat ale mam auto w tej chwili u elektryka i będą mi przerabiać instalację pod concerta i wzmacniacz na tył. Przy okazji chcę żeby przygotowali kabelek ze wzmaka do subwoofera bo jego dołożenie mam też w planie. Chcialem tylko zapytać a w zasadzie poprosić o jakieś foto lub opis jak zamontowany jest oru sub w sedanie. Wiem mniej więcej jak on wygląda ale do czego jest zamontowany, czy wymaga jakichś dodatkowych elementów a chciałbym za wczasu sobie wszystko przygotować żeby potem nie było niespodzianek. Dzięki z góry za wszelką pomoc.[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2010, 20:18_________________________________________________No Panowie, nikt nie wie jak coś takiego http://allegro.onet.pl/subwoofer-oryginal-audi-a4-8e0-i1240169784.html ma być zamontowane? proszę o jakieś zdjęcie chociaż, napewno któryś ma to w samochodzie... :notworthy:

Ja ostatno dokładałem kratke z tym głosnikiem i powiem ci ze na nieoryginalnym radiu duzej roznicy w basach nie mam.Co do montażu to musisz wyjąć półkę wyciąć w niej otwory na kratke (wzór poszukaj na allegro półki bez kratki)wsadzic głosnik i poskrecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...