Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Światła z przodu bardzo słabo świecą


pawełsmyczek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mi sie już poprawiły światła bo założyłem nowe żarówki OSRAM +90%

I co? Dużo pomogło? Odczuwasz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też je kupię, chociaż te co mam założone to też jakieś Osramy ale nie wiem jakie dokładnie (z takimi już kupiłem auto). Rozmawiałem z jednym kolesiem, dobrym elektronikiem samochodowym a zarazem właścicielem A6tki (chyba 2000 r) i mówił, że ma taki sam problem, ma jeszcze Toyotę Corollę to mówi, że nie porównanie. Parę dni temu sprowadziłem A4 B6 2004 rok, ta ma już sporo lepsze lampy ale również nie ma rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz prolem z lampami jedz do elektryka ! nie sprawdzi jaka moc pobiera odbiornik czyli zarówka, bo napieci to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem to samo w A6, a teraz w B6 jedna zarowka mi sie spalila ( H7 ) wiec wymienilem jedna, drugą i swiecą do d*py , przed wymiana super swiecily, tylko ze zalozylem jakies gowniane zarowki ala "ksenon" firmy ...... , zamowilem philipsa zobaczymy czy bedzie poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze spotkalem sie z czyms podobnym,wiec kupilem sobie xenony 6000k (znajmomi proponowali ze to najlepsze rozwiazanie i szczerze mowiac kiepsko...widac roznice ale np lepiej te same xenony wygladaja w samochodzie bez soczewek..duzo lepiej widac..jaki koszt jest regeneracji tych odbłyśnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze spotkalem sie z czyms podobnym,wiec kupilem sobie xenony 6000k (znajmomi proponowali ze to najlepsze rozwiazanie i szczerze mowiac kiepsko...widac roznice ale np lepiej te same xenony wygladaja w samochodzie bez soczewek..duzo lepiej widac..jaki koszt jest regeneracji tych odbłyśnikow?

W Katowicach macher od regenerowania dał cene 160 pln od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukałem odpowiedzi na mój problem i widze ze nie jestem sam w temacie słabych świateł. :( Mam zespolone po 2 lifcie i mam załozone zamiast orginalnych xenonów 8000k. i oświetlają mi droge właśnie tak ze prawie nic niewidz :sick3: Wyciągnałem lampy z auta i chciałem rozebrać ale jak wiadomo nieda rady :) więc odkręciłem soczewki nalałęm wody z płynem coś typu ludwik tak płukałem pare razy i teraz jestem zadowolony bo auto wygląda po tym zabiegu jak nóweczka lampki ładnie błyszczą.

Ale właśnie przy rozebraniu soczewek zauważyłem ze jeden odbłyśnik był tak przypalony ze juz prawie nic z niego niema ,a drugi tez jest w cienkim stanie :thumbdown: i to własnie jest powodem moich słabych świateł.

Jeśli ktoś chce wyczyścić lampki od środka to polecam właśnie płukanie :thumbup:

Wie ktoś moze gdzie moge dostać nowe odbłyśniki do lamp po 2 lifcie????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc o płukaniu, masz na myśli cały klosz od wewnątrz?

jak wyglądała sprawa suszenia?

Poprostu wyjmnij lampy zdemontuj przewody i soczewki wlewasz ciepłej wody troche płynu np. ludwik, zatykasz otwory i jedziesz.I tak pare razy.

Jak juz bedziesz miał efekt nowych lampek to potrząś nimi zeby krople wody wyleciały i połoz w suche ciepłe miejsce az wyschną . Ja sobie jeszcze pomagałem suszarką do włosów :thumbup:

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dziś mi przyszły te Osramy NightBreaker +90% i muszę przyznać, że odczuwam sporą różnicę, teraz to wiem, że mam jakieś światła :thumbup: Ostatnio to bałem się już wieczorami i przy deszczowej pogodzie jeździć bo szczerze przyznać ale niewiele widziałem, na trasie pomagałem sobie przeciwmgielnymi bo tamte lepiej świeciły od mijania, a wczoraj już słyszałem na CB-radiu komentarze na moją jazdę na przeciwmgielnych :D. Jednak dobre żarówki dużo znaczą. Przede wszystkim odradzam wszelkiego badziewia a'lA Ksenon. Teraz zamówie drugi komplet do ojca B6tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash77 ciekawe tylko po jakim czasie przepala sie takie wysilone zarowki. Mi philipsy siadly po roku.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwa swojego i kogoś nie można przeliczyć na pieniądze. A poza tym jakie masz niewysilone żarówki? Wszystkie są takie, wcześniej za 66 zł kupiłem "setki" a'la xenon i świeciły jeszcze gorzej od normalnych 55W a za te zapłaciłem 63 zł bodajże + koszt wysyłki ale jakość jest nieporównywalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam b5 1999r z soczewkami i mam ten sam problem wczesniej jezdzilem autem ktore nie mialo soczewek i jak przelozylem zarowki

do b5 ( sa to zarowki +50% H7) nic nie widzialem, świeciły na żółto i dawały bardzo słabe światło

mysle ze tak to już jest z tymi soczewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w audi A4,A6,WPasat do rocznika 2004 we wszystkich tych modelach narzekają na krótkie światła że słabo świecą i to nie jest żadna przyczyna że reflektory są źle ustawione jest to spowodowane że żarówki orginalne są zakładane o małej mocy (W) proponuje żarówki HID 6000k lub mocniejsze H7 niż są założone to rozwiąże twój problem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - trochę odświeżam temat ale mam ten sam problem - moje soczewki dają bardzo słabe światło zwłaszcza w nocy i podczas opadów. 2 miesiące temu spaliła mi się jedna żarówka dlatego postanowiłem zmienić na Philipsy BlueVision - był jeszcze wtedy śnieg więc światło się ładnie rozchodziło i nie widziałem problemu. Niestety pojawił się gdy śnieg stopniał i coraz częściej pojawiają się opady deszczu w nocy - szczerze mówiąc to światło jakie dają moje soczewki jest tragiczna - nie ma wielkiej różnicy między postojówkami a mijania. Postanowiłem zmienić philipsy na inne normalne już białe żarówki firmy Varna +50% ale dalej nie jest rewelacyjnie chodź już znacznie lepiej niż wcześniej na BlueVisionach (Moim zdaniem są mocno przereklamowane i wszystkim odradzam zakup tych żarówek).

Chciałbym wiedzieć czy w końcu ktoś z Was zdecydował się zmienić odbłyśniki soczewek na nowe?? Czy wszyscy jak pisaliście kupiliśćie te żarówki od Osram +90% i czy rzeczywiście takie mycie wodą i płynem pomaga chociaż trochę bo jeśli tak to też będę musiał to zrobić.

Pozdrawiam Forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z lampami (mam przedliftowe H7+H7+H1). Pomogło rozkręcenie lampy na czynniki pierwsze i wymycie wszystkiego (odbłyśnik, szkło itp). Lampy nie są hermetycznie zamknięte, zawsze trochę pyłu wejdzie w klosz, poprzedniemu właścicielowi chyba nawet pękła żarówka w kloszu bo pełno tego było. Gorąca woda oraz ludwik są niezbędne. Trzy uwagi dla czyszczących odbłyśniki:

1. rób to bardzo delikatnie, bo kilkuletnia warstwa powierzchni odbłyskowej bardzo latwo schodzi do gołego plastiku, szczególnie z miejsca nad żarówką. Ja na szczęście miałem pod ręką komplet identycznych lamp kupiony uprzednio za jakieś śmieszne pieniądze (połamane uchwyty itp, ale odbłyśnik bardzo OK).

2. silniczki regulacji świateł nie wchodzą na wcisk, ale na sposób - zrób trochę luzu regulacją z góry lampy, a po przekręceniu mocowania do obudowy i odchacz przechylając silniczek (jak zajrzysz w środek obudowy bez szkła przedniego będziesz wiedzieć o co chodzi)

3. lampy działają lepiej gdy po włożeniu na miejsce podepniesz z powrotem kable

Cała operacja to jakieś 2-3h roboty, zależy od tego co trzeba dosztukować po zdrapaniu odbłyśnika lub połamania uchwytu silniczka ;) Efekt niemal jak wstawienie nowych lamp, a satysfakcja i zaoszczędzone pieniądze moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...