Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Światła z przodu bardzo słabo świecą


pawełsmyczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam to samo - Audi z 2000 roku i na mijania widzę 2 metry do przodu.Dopiero światła drogowe świecą tak jak w innych samochodach mijania.Jak jadę na drogowych to nikt mi nigdy nie miga więc chyba nikogo nie razi.Jak je trwale podnieść do góry ? Kiedyś podniosłem ale znów świecą bardzo nisko i wydaje mi się ,że na krzyż lewe na prawo,prawe na lewo. ( mijania mam jak postojówki). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to nie mogę powiedzieć czy światła są słabe czy silne,bo jeszcze nigdy nie były dobrze ustawione.Świecą tak słabo jak robaczki świentojańskie.Mam żarówki H7 więc jak je odowiednio ustawię to powinny świecić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ja mam żarówki H4 i też widać tak ze 3-4 metry i w ostatniej chwili dopiero można zauważyć np. pieszego. A jak w nocy deszcz pada to w ogóle na "krótkich" to jadę po omacku. Na szczęście "długie" świecą w miare dobrze. Światła ustawiłem na stacji na przyrządach a potem pojechałem na inną stację aby sprawdzić na innych przyrządach, tak dla porównania. Ustawione są dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są nie najlepsze(mijania).Jest to skutkiem wypalania ,zużywania odbłyśników.W babci B3 91r,też miałem słabe ,do momentu wymiany na nowe.Po wymianie stała się jasność.Nasze fury chyba tak mają,że z czasem odbłyśniki wymiany wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny w sumie problem. W mojej niuni (lampy po 2 lifcie) światła również słabo świecą. Niedawno założyłem żarówki "setki" i nie ma dużej poprawy. Doradźcie mi co jest nie tak. Co można zrobić, jak to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny w sumie problem. W mojej niuni (lampy po 2 lifcie) światła również słabo świecą. Niedawno założyłem żarówki "setki" i nie ma dużej poprawy. Doradźcie mi co jest nie tak. Co można zrobić, jak to poprawić

sprawdź jakie masz lądowanie. i zmień te "setki" na normalne bo sobie lampy zepsujesz :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem słabo świecących świateł miałem i ja. (żarówki H4)

Na początku kombinowałem z żarówkami 100W i efekt był, ale lampy sie grzały i ktoś mądry mi powiedział że mogą się klosze przepalić... :shocked:

Kombinowałem jak koń pod górę, pytałem, pytałem, pytałem (wtedy jeszcze nie byłem na forum).

Pomogła dopiero wymiana odbłysników. Po wymianie musiałem wymienić żarówki na 55w bo 100w były za silne...

I jedno spostrzeżenie : na starych odbłyśnikach z żarówkami 100w widziałem mniej niż na nowych odbłyśnikach z żarówkami 55w.

Wymiana paroletnich wypalonych odbłyśników to jest wyjście (może poprzedni właściciel dużo jeździł w nocy?)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika, sprawdzał ładowanie, jest OK. To samo zrobiłem z żarówkami, założyłem normalne 55W Osram. Wydaje mi się, że mam zabrudzone klosze od środka oraz soczewkę. Czy ktoś wie, czy to można jakoś przeczyścić i jeżeli tak to z chęcią poznałbym jakiś patent na to, może są jakieś środki do tego? Będe wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash77 kiedys na forum A3 czytalem ze koles wzial klosz nalal do niego wody z Ludwikiem pozatykal wyjscia na zarowki i zaczal potrzasac lampa. Pozniej wzial przeplukal woda i wysuszyl suszarka. :rolleyes: Tez wydaje mi sie to glupawe ale koles nie narzeka. Jesli nie to to tylko wchodzi w gre rozebranie lampy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche głupawe, u mnie z tym jeszcze trudniej, gdyż jest to lampa soczewkowa :kwasny:

Myślałem, żeby wyciągnać lampę, potem żarówki jakoś przetrzeć to np jakimś patyczkiem z watą przez te dziurki, lub chociaż samą soczewkę, boję się tylko, żeby czegoś nie zepsuć.

Z tego co wiem to te lampy raczej nie są rozbieralne, chyba, że się myle[br]Dopisany: 17 Październik 2007, 17:51 _________________________________________________Witam koledzy! :hi:

Ja znowu wracam do tematu tych słabych lamp soczewkowych. Z tymi swoimi byłem już u kilku speców, sprawdzali mi ładowanie, zarówno na akumulatorze jak i na lampach, wszystko OK. Niektórzy podpowiadają żeby założyć przekaźniki, że być może pomogą coś. Praktykował to ktoś z Was?

Znajomy twierdzi, że tak już jest w Audikach, ale jakoś nie chce mi się wierzyć. Kolega ma A4kę ze zwykłymi lampami i nie narzeka a mnie z tymi moimi krew zalewa. A jak jest u Was? Z chęcią poczytałbym Wasze uwagi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że niektóre mają jakieś wady.

U nas główną przyczyną jest sportowe zawieszenie <przód jest niżej od tyłu i światło jest skierowane w asfalt>. Na początku zamontowaliśmy żarówki Philips Power X-treme +80% a później lampy podnieśliśmy ile się da w górę <tymi pokrętłami> a na koniec na śrubach montażowych lekko je podnieśliśmy i świecą znacznie lepiej, na początku była tragedia a teraz już aż tak źle nie jest, jeszcze musimy je ustawić tak aby światło szło bardziej na drogę. Ale i tak świecą za nisko.

Chociaż wydaje mi się że u nas ustawienie świateł w taki sposób, że stoją dwa samochody przy ścianie i ustawiasz je tak aby światło było na tej samej wysokości nie wchodzi w grę, bo mamy nisko przód który jest niżej od tyłu, a jak tak ustawimy światła to strumień światła nie będzie szedł prawidłowo na drogę tylko coraz wyżej i będziemy oślepiać innych kierowców, więc jeżeli ktoś ma sportowe zawieszenie to ma jeszcze bardziej przerąbane z tymi światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...