Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Światła z przodu bardzo słabo świecą


pawełsmyczek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś opisać takie rozkręcenie lampy zespolonej Valeo z A4 B5 po II lifcie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYFO - postanowiłem zdemontować światła i zauważyłem to o czym wspominałeś, że właśnie na samym końcu odbłyśnika soczewki gdzie blisko znajduje się żarówka trzeba uważać na to aby nie uszkodzić tej powłoki. Niestety gdy tam zajrzałem zobaczyłem niemiły widok - ta powłoka na odbłyśniku popękała i odchodzi małymi płatam.

P020410_13160001.jpg

Trochę słabe zdjęcie ale mniej więcej widać o co kaman

Będę musiał go zregenerować i tu moja prośba - nie znacie przypadkiem dobrego zakładu, który się tym zajmuje na terenie Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic może Mysłowic, który zrobiłby to dobrze i za w miarę przystępne pieniądze. A może ktoś z Was miałby na zbyciu dobre odbłyśniki soczewek??

Co do mycia całego klosza to dzisiaj tego nie zrobiłem ale jak wybebeszę wszystkie kable, żarówki i odbłyśnik to na pewno zafunduje im kąpiel w ludwiku :) bo widzę znaczne przebarwienie

P020410_13530001.jpg

Pozdrawiam - Wielkie dzięx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Kolego baros tu masz namiary na firmę która kiedyś robiła regeneracje ...zadzwoń tam sobie i będzie wszystko wiadomo... :hi:

TAzQS.jpg

TAHki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie świecą jak należy :) Co prawda pojechałem do gościa z kato (dąbrówka mała), który zajmuje się również regeneracją ale warto było. Niestety sam tego nie wyczyściłem bo nie mogłem wyciągnąć samej soczewki z klosza. Wolałem nie próbować się w takim demontażu :) w końcu chodzi tu też o bezpieczeństwo :)

Pozdrawiam i dzięx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie świecą jak należy :) Co prawda pojechałem do gościa z kato (dąbrówka mała), który zajmuje się również regeneracją ale warto było. Niestety sam tego nie wyczyściłem bo nie mogłem wyciągnąć samej soczewki z klosza. Wolałem nie próbować się w takim demontażu :) w końcu chodzi tu też o bezpieczeństwo :)

Pozdrawiam i dzięx za pomoc

ile zapłaciłeś za regenerację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trochę temat ale u mnie też ten sam problem ze słabymi światłami. Wydaje mi się na 90%, że to problem tych soczewek. Mój brachol ma Ibizę z 96 roku i jeździł na philipsach blue vision i był bardzo zadowolony. I rzeczywiście jak spojrzałem jak świecą jego światła w porównaniu do moich to byłem w szoku a ma zwykłe lampy i już nieźle przyżółkłe w porównaniu do moich. Ostatnio mu się jednak spaliły te żarówki i postanowiliśmy razem zakupić najnowsze, teraz się nazywają Philips Blue vision ultra chyba, on kupił H4 ja H7. I co ? Zauważyłem u siebie poprawę ale nie taką jak oczekiwałem, natomiast u brachola widać dużą różnicę. Twierdzi nawet, że sprawdzał te nowe blue vision w stosunku do tych poprzednich i świecą jeszcze lepiej. I jak zauważę to u niego jest wyraźna niebiesko-biała poświata i dużo większa jasność niż u mnie. U mnie one po prostu świecą jaśniej niż poprzednie zwykłe thungsram-y ale szału nie ma jak za tą cenę (100zł za komplet). Szwagier ostatnio kupił Ibizę z 2001r. i też na zwykłych żarówkach ma o wiele jaśniejsze światła niż moje ! A też ma zwykłe reflektory, nie soczewki. Jeszcze teraz się zastanawiam tylko kiedy mnie krew zaleje jak się któraś spali, więc planuję w najbliższym czasie założyć koniecznie światła dzienne aby odciążyć żarówki mijania w czasie dnia. A do tego jutro jadę założyć przekaźniki i zobaczę czy coś się poprawi. W wolnej chwili chyba też się skuszę jednak na rozebranie reflektora i wyczyszczenie soczewki bo jak patrzę ogólnie na reflektor to ma dobry odblask i szkło czyste (długie świecą bardzo dobrze na zwykłych żarówkach) ale soczewka ma i swoje szkło jak i swój osobny odblask. Chociaż jak czytam jak problematyczne jest wyjęcie i zamontowanie z powrotem tej soczewki to mi się trochę odechciewa ale strasznie drażnią mnie te słabe światła w nocy.

I jeszcze jedno pytanie do bardziej zorientowanych: czy to normalne, że ta soczewka jest taka jakby mętna (mleczna), czy powinna być oryginalnie przejrzysta ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskich którzy mają problemy ze światłami odsyłam do testu żarówek jaką przeprowadził AUTO ŚWIAT. Latwo znależć w internecie.Z testu wynika tylko jedno.Im więcej +% tym krócej świeci żarówka.Druga sprawa to spostrzeżenie takie,że wraz z ceną nie wzrasta jakość świecenia.Jest jeszcze problem temperatury świecenia 6000 K jest chyba górną dopuszczalną granicą w Polsce.Prawda jest taka .Zarówka powinna być raz na 2 do 3 lat wymieniona na nową bo jak wszyskie żarniki się wypala i traci tym samym jasność. Zarowka typu H4 do zwykłego reflektora ma 1000 lumenów, H-7 1500 lumenów . standardowy ksenon ma ok 3200 lumenów. Wniosek: Wypalone odlyśniki lamp typu Halogen lub zabrudzone soczewki w nowszych generacjach przyczyną słabych świateł. Pozdrawiam tuningowców korzy obniżają przód auta zapominając o tyle : :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co kolega wyżej napisał wina jest odbłyśników ,bo sam rozebrałem to i zauważyłem jak są przepalone,a tu wystarczyło mi obrócić o 180 stopni i juz jest poprawa ,poza tym to oczywiście na chwile bo po jakimś czasie i druga strona sie przepala badz odpryskuje z temperatury jaka wytwarza żarówka,a przy okazji można przeczyścić soczewkę spirytusem i klosz o tyle ile sie da.Poprawa jest znaczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dolacze sie do tematu mam rowniez ten sam problem z swiatlami soczewki mam ori ale jakies takie fioletowe maze tak ma byc, ale nie wiem bo takie lampy juz kupilem . napiecie jest bardzo dobre takie jak powinna byc porownywalem z a6 c5 2000r zarowki wymienialem , na nowe . zawsze jezdzilem na philipsach 30% wiecej. ale juz nawet te nie pomagaja jade jak na postojowkach swiatla sa DOBRZE USTAWIONE ___/ nie wiem juz co to moze byc soczewki ??? odbłyśniki ??? gdzie to moge kupic

jak wyciagnac soczewke czy trzeba rozklejac klosz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...