Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa elektrycznie składanych lusterek - zapieczone tryby fotorelacja


cherry24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podłącze się do tematu, gdyż jestem na kupnie elektrycznie skladanych lusterek lecz chciałbym się dowiedzieć czy do tego bedzie mi potrzeby jakiś inny przekaźnik aby to podłączyć czy bedzie można podpiąć to do istniejącej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu można je rozebrać bez zdejmowania tapicerki (nie trzeba go odkręcać od drzwi ).

Wystarczy rozebrać obudowę ,odkręcić silniczek i delikatnie go unieść.Kabelki mają wystarczającą długość wystarczy je DELIKATNIE naprężyć.

http://img821.imageshack.us/img821/5206/p27091022290001.jpg

Witam i potwierdzam . szybciej i łatwiej zrobić to na aucie 15 min. roboty wcale nie trzeba aż tak czyscic tych tulejek one sa zatarte kurzem a nie od pracy w wysokiej temperaturze jak np. tuleje na wałku czy wale głównym . wystarczy wd 40 swierzy smar i napewno wtedy nie rozkalibrujemy tych miedzianych tulejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam inny problem. Moje za bardzo się rozkłada.

Myślałem, że jest tam jakiś stycznik, ale ten co tam jest informuje tylko gdy lusterko manualnie się otworzy/zamknie.

Później myślałem, że gdzieś mechanicznie jest jakiś ogranicznik i się wyłamał. Rozebrałem lusterko na części i nic wyłamanego nie znalazłem.

Przesmarowałem i nadal jest tak jak było.

Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam inny problem. Moje za bardzo się rozkłada.

Myślałem, że jest tam jakiś stycznik, ale ten co tam jest informuje tylko gdy lusterko manualnie się otworzy/zamknie.

Później myślałem, że gdzieś mechanicznie jest jakiś ogranicznik i się wyłamał. Rozebrałem lusterko na części i nic wyłamanego nie znalazłem.

Przesmarowałem i nadal jest tak jak było.

Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.

A jak są złożone to przylegaja do auta ładnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam inny problem. Moje za bardzo się rozkłada.

Myślałem, że jest tam jakiś stycznik, ale ten co tam jest informuje tylko gdy lusterko manualnie się otworzy/zamknie.

Później myślałem, że gdzieś mechanicznie jest jakiś ogranicznik i się wyłamał. Rozebrałem lusterko na części i nic wyłamanego nie znalazłem.

Przesmarowałem i nadal jest tak jak było.

Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.

A jak są złożone to przylegaja do auta ładnie ???

Tak. Przylegają dobrze, tak jak zawsze przylegały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiorę po świętach prawe, przyjrzę się jak one jest zbudowane. Mam prawe duże nieskładane elektrycznie i mam zamiar zrobić dwa duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być z tym trochę roboty ale da sie :)

Zobacze czy da się przełożyć bebechy, jak nie to mam pomysł jak przykręcić dużą obudowę do małego ramienia :)

Zrobię fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to zdjęcie:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

To mam lusterko już z 99' i wygląda to nieco inaczej. Jednak horror sprężyny jest taki sam z tym, że nie da się dojść do mechanizmu składania bez ściągania sprężyny ponieważ 3 śruby są pod spodem a dwie z nich zakryte stelażem.

9569887956_922e22e3cc_o.jpg

Ja p#%$#^$ole, co za sprężyna.

---------- Post dopisany 25-08-2013 at 00:25 ---------- Poprzedni post napisany 22-08-2013 at 12:41 ----------

A nie ma nikt zdjęcia jak wygląda sam stelaż w przedlifcie po rozebraniu??

Sama część z gwintem śruby wychodząca z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzy się na ilość a na pozycję.

Kostka lusterka ma 10 pinów i wszystkie 10 może być zajęte. Który pin jest który to sobie w schemacie znajdziesz.

2 piny - grzałka

2 piny - fotochrom

3 piny - sterowanie

3 piny - składanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w kostce jest pinów to ?

5-grzane sterowane

7-grzane sterowane fotochrom

8-grzane sterowane składane

10-grzane sterowane fotochrom składane

bo mam do kupienia z 7 pinami w kostce a sprzedajacy niewie czy są składane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzy się na ilość a na pozycję.

Kostka lusterka ma 10 pinów i wszystkie 10 może być zajęte. Który pin jest który to sobie w schemacie znajdziesz.

Jest schemat, jest XXI wiek i zdjęcia może sprzedający zrobić też pralką, więc sobie możesz dla pewności sprawdzić.

---------- Post dopisany at 19:36 ---------- Poprzedni post napisany at 19:29 ----------

Jeśli ma żółty i niebieski przewód to możesz być na 99% pewien, że są składane.

Sprawdź czy są piny 1, 5 i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie dowiem czy mam skladane lusterka ? u mnie sie nie skladają ale wiem ze da sie je recznie zlozyc. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temacik. Sam opis regeneracji super, tylko zdjęcia zniknęły. Pytanie jednak, jakie mnie nurtuje, to fakt, czy w UK były montowane lusterka składane? Zakupiłem na alledrogo lustro prawe elektrycznie składane i sprzedawca zapewniał, że wersja jest EU, ale samo lustro jest duże. Gdzieś tu na forum czytałem, że elektrycznie składane lusterka do przedlifta montowane były tylko na Włochy, a w pozostałych krajach były manualne. I teraz jeszcze jedno pytanko, czy ma Włochy szły obydwa lusterka duże czy tylko na UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pełnej odpowiedzi na Twoje pytania, ale:

LLL - lewe EU (duże)

LLR - prawe EU (małe i duże)

RLR - prawe ANGOL (kierowcy - duże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...