Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stukotanie w silniku - filmik do diagnozy


groszek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj słyszałem metaliczny stukot spod maski tak jakby popychacze. Dolałem oleju bo było minimum ale stukot pozostał.

Wrzucam filmik więc może wam uda się zdiagnozować co to może być lub potwierdzić że to popychacze.

Między 20 a 25 sekundą słychać stukot dosyć wyraźnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 sztuk

Sprawdza sie je najpierw tak- rozgrzewasz silnik do 90stp. robisz jazde tak z 5km aby temp oleju tez była odpowiednia. na biegu luźnym dodajesz gazu i trzymasz go na 2500rpm przez 2min,jesli popychacze bedzie nadal słychac to wtedy nalezy zrzucic pokrywe wałka i je sprawdzic w sosób - naciskajac na nie drewnianym lub jakims z tworzywa sztucznego klinem. krzywka danego zaworu patrzy do góry -naciskasz na szklanke mając w reku szczelinomierz z listkiem 0,2mm ktory nie powinien wejsc miedzy hydrosztos a czop wałka. jesli wchodzi- hydrosztos kwalifikuje sie do wymiany

na jakim oleju kolego jeździsz??

dopiero teraz sobie filma obejzałem. kolego to cykanie to napewno nie hydrosztosy. sprawdź uklad wydechowy. gdzies jest nieszczelnosc złacze elastyczne albo kolektor wydechowy przy głowicy...

lub takie cykanie wystepuje gdy wydmucha podkladke pod wtryskiem...

ale to słychac z prawego boku tak jak układ wydechowy leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam to samo u siebie. Z tego co kojarz to stało mi sie tak po zimie kiedy padła mi turbina i wymienialem rozrząd. Zlącze elastyczne mam nowe, wydech wygląda na szczelny. U mnie wgl przy ruszaniu słychac takie dziwne buczenie az wibracje przenoszą się do wewnątrz auta ... Nie wiem już co to moze być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to na popychacze nie wyglada bo słychac ze to cyka na dole i do tego z boku a tam jesty układ wydechowy. jesli to spaliny to bedzie widac okopcenie czarne a nawet wydostajace sie spaliny. a w czasie jazdy słychac bardzo turbine lub na postoju na biegu jałowym ja słychac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to na popychacze nie wyglada bo słychac ze to cyka na dole i do tego z boku a tam jesty układ wydechowy. jesli to spaliny to bedzie widac okopcenie czarne a nawet wydostajace sie spaliny. a w czasie jazdy słychac bardzo turbine lub na postoju na biegu jałowym ja słychac??

u mnie słychać turbine przy ruszaniu jak gwiżdze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to musieli byście dokładnie wykonać weryfikacje układu wdechowego pod względem nawet małych nieszczelności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popychacze powinny stukac raczej u gory silnika, ale mozna sie zmylic bo maska nie otwarta i pod spodem bardziej w tym momencie slychac.

Klekot jakby popychaczy ale moze faktycznie byc cos z wydechem, sprawdz najpierw ten uklad a jak bedzie ok to zapewne moga to byc popychacze.

A powiedz nagle sie to pojawilo ? Popychacze to raczej powoli powinny dawac o sobie znac jak u mnie czyli na zimnym przy rozruchu na poczatku klepia i potem coraz dluzej i w koncu caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę miał to na uwadze zanim kupie popychacze bo dzisiaj byłem u mecha i obsłuchał i mówi że o na 100 % popychacze:)

Akurat wymienie z rozrządem :)[br]Dopisany: 16 Sierpień 2010, 21:25_________________________________________________Wrzucam jeszcze jedno video tym razem spod maski, więc już więcej i lepiej słychać.

Sami posłuchajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze niech je najpierw sprawdzi - bo wymieni a dalej bedzie to samo to gość bedzie trochę daleko w pupie... ciekawe co wtedy ci powie... bo moze to wtryski klepia i tak odgłos sie roznosi po głowicy... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klekotanie pojawiło się nagle, albo w krótkim okresie czasu to na pewno nie są popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze ci dopilnować sobie szklaneczek w tamtym tygodniu wracając z wakacji jedną mi rozwaliło i troche mnie wyniosła ta naprawa bo przy okazji rozwaliło mi głowice i wałek. lepiej kupić nowe szklanki i dać za nie niecale 160 zł niż dać ponad 1000 za renont głowicy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj INA - ta firma oryginalnie dla rodziny VAG produkuje hydrosztosy i nie tylko...

Macio1986 - :cool1: hydrosztosy na 100%. ja z rana przez pare sekund mam identyczne cykanie i sie uspokaja... ale skoro u ciebie na ciepło i zimno cakaja to do wymiany... sam bedziesz to robił czy dajesz auto do warsztatu..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...