Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Avant Opony kierunkowe czy asymetryczne?


samu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam w swoim autku opony 235/45 R17 kierunkowe dunlop maxx sport na przodzie zrobily sie juz lysawe i postanowilem podjechac do jednej z najwiekszych hurtowni opon w krk, gosci mi mowi ze panie do auta kombi nie moga byc opony kierunkowe tylko asymetryczne bo ze na tylniej osi beda "zabkowac" (cokolwiek to znaczy), troche zgupialem bo autko odkad je posiadam a bylo przywiezione z niemcow ma takie opony a nie wydaje mi sie ze niemiec takie zalozyl bo mu sie bieznik podobal albo cenowo byly tansze, czy to prawda z tymi oponami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 avant tez Dunlopy Maxxy wyzabkowane na tyle po ok.50tys. U wujasa w Pasku 2006r te same opony i tez wyząbkowane. Może kijowe amory, może d*pa avanta lżejsza - może, ale jak będę zmieniał opony to na pewno już nie zarzucę tych Dunlopów na tył :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zalozylem tak jak pisalem nowe oponki i rzeczywiscie wulkanizator potwierdzil i pokazal mi nawet na starej oponie co sie dzieje, jak kierunkowe zalozone sa w kombi. Pierwsza roznice jaka to zobaczylem to napewno to ze sa cichsze niz dunlopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cie prosze opisz dokladnie co sie dzieje z oponami i dlaczego sie inaczej w kombi beda scierac. Aktualnie mam kierunkowe SAVA (po Niemcu) z dobrym bieznikiem z 2009r. 235/45/17 i poza tym ze sa bardzo glosne to raczej same plusy. Mialem juz przyjemnosc wjechac nimi w wielka kaluze jadac sporo ponad 100kph oraz hamujac ostro na suchym - jestem bardzo zadowolony. Tylko ten halas :(

Jeden sprzedawca opon mi zwrocil uwage jak tylko je zobaczyl ze te opony sie scieraja schodkowo czy ząbkowo i beda mi halasowac. Ale nic mi nie mowil ze kombi to takie czy takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Ci powiedzial scieraja sie zabkowo i halasuja, do kombi tylko asymetryczne.

ja mam kierunkowe letnie i zimówki, jeżdżę już drugi sezon i jest ok. :gwizdanie:

lato nexen n3000 225/45/17 :good:

zima vredestein snowtrac 2 195/65/15 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gosc mowi ze lekki tyl jest przyczyna ale jest tez taka opcja ze sa opony kierunkowe dedykowane do danego auta i moze to tez byc kombi, czyli mamy kierunkowe i kombi i jest ok.

IMO to mit. Często ludzie co mają kombi trochę wożą towaru, zresztą dlaczego tył w kombi miałby być lżejszy?

Chyba że ktoś ma wyrąbane amorki od przeładowania w kombi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, u mnie dunlopy sport maxx byly wyzabkowane a glownie niemiec latal po autostradach i raczej nic nie wozil (auto czyste i amory jak nowe) dla swietego spokoju moze lepiej zalozyc asymetryczne i swieto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...