Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Metaliczny dzwięk z tłumika


piotras1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Więc mój problem polega na metalicznym ,że tak powiem wpadaniem w rezonans rury wylotowej przedniej.

Słychać tak jakby była tam jakaś metalowa część śrubka czy coś metalowego. Co dziwne dzwięk ten wydobywa

się tylko po nagrzaniu silnika do 90 stopni i gdy mam na drive i stoje czyli pedał hamulca wciśnięty puszczam

auto sie zaczyna toczyć i już nic nie słychać. Pojechałem na kanał zdemontowałem tumik przedni tumik tylni no i

dostałem sie do środka rury wylotowej przedniej do której mogłem wsadzić drucik z magnesem aby przedmiot

obcy wyciągnąć niestety nic sie nie chcało złapać w moją pułapke. Tej nieszczęśliwej przedniej rury nie chciałem

odkręcać od katalizatora gdyż nie miałem uszczelki która musi między nimi być. Moje audi 210 tys ma najechne i

się zaczynam zastanawiać czy winowajcą nie jest katalizator który moze coś wydmuchał ceramicznego??

Kto wie gdzie dostane taką uszczelke w szczecinie? A może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :>

[br]Dopisany: 16 Sierpień 2010, 20:19_________________________________________________Witam

Szkoda że sam odpowiadam na swoje zapytania ale pal licho :>

Otóż doszedłem (nie sam) co było powodem tego nieszczęsnego przydzwięku dzwonienia jak to zwał metalicznego dudnienia.

Katalizator. Po wyjęciu go z auta a było ostro (trudno palniki poszły w ruch ) :shocked: z auta okazało sie że jak

go ruszałem to pukało, cały wkład latał w środku i odbijało się to echem na rurze która idzie za katalizatorem .

Kat szlifierą wyciełem do okoła wyjełem wkład który wygląda jak plaster miodu nie popękany cały nawet niepozatykany

tylko pier... latał w środku.Jak bym wiedział , myśle że wystarczyłoby ostry szczał młotkiem w bok i by było ok :>.

Puche zaspawałem bez żadnej rurki w środku no i teraz jest ok :>

Turbo ciut głośniej świszczy żona nie zauważyła :mysli: Co do wzostu mocy w sumie ni nie zauważyłem (może ciut )

Nic nie wali teraz, co ciekawe wcześniej jak byłem u mechaników to kazali na te moje dudnienie wymienić tylni wydech :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem.

U mnie "metaliczny dźwięk tłumika" pojawia się przy 1500 obrotów na minut (przy wchodzeniu na obroty).

Czy to może być katalizator ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kurde ciężko powiedzieć, mi znawcy mechanicy cały tumnik tylni wymienili i chcieli przedni wymieniać niepotrzebnie zresztą.

Trzeba się wsłuchać na kanale pod autem.Ale moze być kat masz tak jak by metal w rurce latał?.Najgorsze że po rurze wszędzie niesie

ale ja miałem najgorszy stukot na tej przedniej co sie łączy z katem. Powodzwenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puche zaspawałem bez żadnej rurki w środku no i teraz jest ok :>

Dziadostwo odstawiłeś aż zęby bolą :thumbdown: w wolnossaku miałbyś pierdzenie poloneza jak smok :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puche zaspawałem bez żadnej rurki w środku no i teraz jest ok :>

Dziadostwo odstawiłeś aż zęby bolą :thumbdown: w wolnossaku miałbyś pierdzenie poloneza jak smok :thumbdown:

ja mam na wolnossaku wyciety kat bez rurki. sama pucha zostala. mruczy lekko glosniej ale efektu poldona nie uświadczysz. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, słyszałem takich efektów wystarczająco dużo żeby nie wierzyć, każda pliszka swój ogonek chwali :gwizdanie: od pustej puszki lepsza jest już rurka, od niej z kolei rurka w puszce kata, później tłumik przelotowy i w końcu, tak jak powinno być, nowy kat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też cały tumnik wpada w rezonans na wolnych obrotach po dodaniu gazu powyżej 1,5tys. obrotów znika za to jak jadę i dam na luz i hamuje to z przodu słychać też jakby coś stukało przy tumniku byłem u jednego szpeca i stwierdził że z tłumnikiem ,plecionka i wszystkimi wieszakami jest ok :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...