Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] 2.6 V6 problem jaki olej


Nordyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem samochod w hiszpanii teraz chce wymienic olej ale problem polega na tym ze nie bylo zadnej kartki czy cos takiego. W ksiace serwisowej (dokladniej na fakturach) doczytalem sie ze w serwisie :audi: byl lany olej 15w50 ale jaki nie wiadomo (mineralny , polsyntetyczny czy syntetyczny) na miejscu od mechanikow dowiedzialem sie ze taki olej to tylko mineral ale znalazlem np. motula 15w50 fullsynthetici i polsytetyki tez. z tego co wiem to jezeli byl wlany mineral to syntetyka juz lepiej nie nalewac pozatym auto ma 170000 takze to juz czas na polsyntetyk albo mineral. Co doradzacie na jaki olej wymienic. ps wiem ze temat oleju byl walkowany wiele razy ale nigdzie o 2.6 V6 sie nie doczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam motor i leje 10w40 mobila,kupuje z beczki 16zł litr.Wchodzi 5 L .Wymieniam co 12 tys i od wymiany do wymiany zasysa mi koło litra.Zależy od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Mobila 0W50, przebieg 255 tys z hakiem. Trochę pije oliwy, od wymiany do wymiany z full stanu bez dolewek schodzi na minimum, przy ostrym bucie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wlej Mobila 10 W /40. Będzie bezpiecznie,nawet jeśli jeździł na mineralnym. Ja go leję i jestem zadowolony. Mam ten sam silnik i pracuje dobrze na tym oleju. Mam przejechane 250 tyś i pasuje mu ten olej. To czy będzie ci brał olej to już indywidualna sprawa każdego silnika, ale po pierwszej zmianie zaglądaj do silnika co 1000 km i sprawdzaj poziom... Nie kupuj oleju z beczki, często jest kiepskiej jakości albo podrabiany a naprawa tego silnika do tanich nie należy...Kup w oryginalnym opakowaniu. Wejdzie ci 5L. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje zawsze mobila 10w/40 i napewno nie z beczki tylko orginalnie zapakowanego, zmeniam co 12 tys. wtedy to stan oleju jest juz na koncu bagneta, nic nie dolewam silnik zrobione ma juz 282 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...