Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VAS 5052 vs. VCDS 908


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem w wyszukiwarce, ale nic satysfakcjonujacego nie znalazlem. Interesuje mnie to jakie sa roznice w funcjach tych urzadzen diagnostycznych. Jasne jest ze VAS jest bardziej profesjonalny, ale co mozna wiecej dzieki VAS-owi? Jaki model jest odpowiedni? Mozna nim softy wgrywac? Czy jakbym chcial zmienic ECU na inny to potrzebuje VAG-a czy VAS-a?

Pozdrawiam

Tygrys[br]Dopisany: 21 Sierpień 2010, 01:37_________________________________________________Widze ze nikt tu tez mi nie moze powiedziec. He..., a ja juz znalazlem te informacje:

VAS jest produktem VAG (VCDS- RossTech), VAS potrafi to wszystko co VCDS z tym ze dodatkowo potrafi fleszowac sterowniki, ale zeby to mogl robic musi byc caly czas online, co kosztuje niemale pieniadze. Dodatkowo latwiejsze jest kodowanie nim. Mozna nim przypisywac sterowniki. Tyle sie dowiedzialem.

Moze ktos potwierdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to Blutooth to jest tylko opcja do VAS-a, czyli hardware uzupelniajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth to główna zaleta VAS-a/

I tu się raczej mylisz. :naughty:

Niestety ale sie nie mylę :) Oczywiście mówimy o sprzęcie oryginalnym (VAS +oryginal;na głowica VAS5054a).W przypadku chińskich klonów rzeczywiście może być problem z uruchomieniem blutetooth :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG miazdzy VAS jesli chodzi o mozliwosc logowania dynamicznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No VAS 5054a to podobno najaktualniejszy produkt.

ale jako co? 5054A to tylko wtyczka na BT

ja osobiscie pracuje na VAS 6150 https://erwin.volkswagen.de/workshop/englisch/index.htm?/workshop/englisch/docs_ase/h162810.htm

opartego na Toghbook'u Panasonic'a CF-52 http://www.toughbook.eu/products-and-services/semi-ruggedized/cf-52

co prawda jeszzce go nie upuscilem, ale cholerstwo jest podobno wytrzymale :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, co masz teraz jakiegos softa na lapku?

Bo slyszalem ze VAS-a mozna miec takze jako soft na dowolnym lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ja, a serwis :wink4:, tyle, ze to oryginal - koszt takiego to ponad 25kPLN :decayed:

ale masz racje, widzialem na digital-kaos jak ktos instalowal VAS-PC na laptopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...