Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Automat - pytania


scot

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie 15.7 to FIS podaje przy takiej "nieoszczędnej jeździe". Przy bardzo spokojnej i przy zmianie biegów ręcznie FIS pokazał najmniej 13.4.

A takie średnie liczone przeze mnie spalanie to ok 11 litrów (trasa + miasto). Więc nie jest dobrze... tym bardziej gdzie kolega z AKNem wyciąga 8 do 9 po samym mieście, to nie żebym mu źle życzył, ale trochę mu zazdroszczę :). Ma co prawda manuala, ale bez jaj.

To co myślicie o tym konwerterze ? Wiem, że najlepiej podjechać na warsztat ASB i się przekonać, ale chciałbym uprawdopodobnić, że to może być jego wina, bo tam mogą mnie już na miejscu naciągnąć na wymianę, a nie lubię wymieniać czegoś czego jeszcze nie potrzeba... tym bardziej, że ta wymiana to koszt od 2400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter do wymiany jest wtedy kiedy obroty ROSNA a auto nie jedzie.

z tego co rozumiem to u Ciebie dajesz gazu i silnik nie reaguje. to zupelnie inna bajka.

niestety u nas wikszosc "fachowcow" od diagnozy komputerowej ograniczna sie tylko do klikniecia w odczyt bledow, stweirdzenie ze nic nei widac i skasowania za usluge.

przeciez komp[uterem mozesz stweirdzic np jak komputer odczytuje stopien nacisniecie pedalu, potem w skrzyni jakie skrzynia "widzi" żądanie keirowcy co do mocy i ogolnie jeszcze pelno innych rzeczy ktore moga naprowadzic na usterke.

nie wymienialbym niczego poki bym sie nie dowiedzial ze to jest przyczyna problemu.

nie bywasz w gdansku? bysmy zajrzeli w auto... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biszkopt a tobie ile bierze? moja max 11L :kox:

max 10 po mieście

nigdy nie zbliżyłem się do tak wysokiego spalania w 2.5,ale mało jeżdżę po mieście,a w 3city się częściej stoi niż jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biszkopt a tobie ile bierze? moja max 11L :kox:

max 10 po mieście

nigdy nie zbliżyłem się do tak wysokiego spalania w 2.5,ale mało jeżdżę po mieście,a w 3city się częściej stoi niż jedzie.

tyle że ty masz troszkę inneijszy silnik - troszke nowszy :kox:

AKN vel AFB mi po mieście w Tiptroniku bierze nie więcej jak 11L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...