Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Bierze olej


Lechu23

Rekomendowane odpowiedzi

Powtorze sie... Niech wypowiadaja sie osoby majace juz jakies doswiadczenie z tym silnikiem. Opowiesci o Kadecie GSI, czy czymkolwiek innym tu nie maja zastosowania... Na Boga, gdyby branie oleju bylo normalnoscia w innych silnikach nikt by sie nie pytal czy to zle ze ALT bierze iles tam oleju... Zrozumcie, ze ten silnik nawet jako nowy, ostro jezdzony cos bral oleju, takze przestancie pisac ze w moim 1,8t czy moim gsi nie bierze... Piszcie jesli cos wiecie o ALT i tylko o ALT w tym przypadku, bo o tym modelu jednostki napedowej tutaj sie rozmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam silnik alt do tego zagazowany na liczniku 150 tysiecy po generalnym remoncie glowicy uszczelniaczy i tym podobne ( walneła uszczelka pod głowica ) jeżdze na castrolu magnateku i powiem wam ze ja to mam dopiero spalanie bo na 100 km potrafi mi wziac 200 ml tym bardziej ze miałem przeciek który zostal usuniety pod spodem jest(w tej chwili) sucho a oleju ubywa w takich ilosciach mechanik powiedzial ze to prawdopodobie pierscienie ale przeczytałem kilka postów na temat odmy i zastanawiam sie czy tu nie bedzie to samo to znaczy ze przez trojnik zasysa do dolotu ten olej i poprostu go spala dodam ze kopci al;e sam nie wiem po zapaleniu go i po jakis 5-8 minut nie kopci (dłużej nie patrzyłem) ale po powrocie z łodzi trasa około 300 km kopci i na gazie i benzynie juz ma dosc prosze o jakies podpowiedzi (wiem licznik był kręcony na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przed wymianą uszczelniaczy brał tyle samo oleju ,jeżeli tak to prawdopodobnie masz zapieczone pierścienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle spala to masz całkiem zapieczone pierścienie. Szkoda że mechanik jak miałeś zdejmowaną głowicę to od razu ich nie wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALT lubi brać olej i żadne remonty czy też wymiana uszczelniaczy nie pomoże :whistling: bo olej wypija przez odmę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...