Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prawdopodobnie masz już wypracowane sprężyny z tyłu.

Miałem podobnie tylko ja mam lpg i jest dodatkowy cieżar w bagażniku.

Auto wyglądało jak motorówka, z tyłu nisko a przód wyżej niż 1BA.

Obniżyłem przód na 1BE i jest równo tył i przód 65 cm do rantu błotnika.

Mimo że teraz mam zawieszenie obniżone na 1BE nie powróciłbym do 1BA.

Auto lepiej trzyma się drogi i w zakrętach nie buja na dołach. Nie jest aż tak strasznie nisko aby zaczepiać spodem.

Po polu i po lesie nie jeżdżę

Proponuje przejechać się takim autem z zawieszeniem 1BE

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

Witam mam pytanie o te słynne już talerzyki z B5 czy do A4 B7 będą pasowały??

Oprócz dwóch sztuk talerzyków coś jeszcze muszę kupić np podkładki 4D0 412 107 B ?

Pozdrawiam .

Edytowane przez bartekzks

Opublikowano

edekxp

"Prawdopodobnie masz już wypracowane sprężyny z tyłu." -też mi się tak wydaje ale jeszcze sprawdzę kolory kropek.
"Obniżyłem przód na 1BE i jest równo tył i przód" -myślałem o tym.
"Proponuje przejechać się takim autem z zawieszeniem 1BE" - jeździłem passatem B5FL 1BE, może to wina trochę zużytych amortyzatorów ale zahaczałem o wszystko. Passat ma co prawda trochę inny kształt dołu zderzaka i łatwiej przytrzeć ale i podwoziem tarłem, osłona pod silnikiem miała trudny żywot.

Opublikowano

jeździłem passatem B5FL 1BE, może to wina trochę zużytych amortyzatorów ale zahaczałem o wszystko

Gdzie ty jeździłeś?

U mnie nic nie haczy itp.

Trzeba tylko uważać na wysokie krawężniki przy parkingach aby dokładkę nie zostawić :D

Tak wygląda:

IMG_20150315_160145_zps9qesef5c.jpg

A było tak :facepalm:

DSCF2665.jpg

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

Witam w mojej b7 mam zawieche 1ba przód OJH a tył OYG chciałem dac springi 1 be to jakie kolory oznaczeń mam szukać ? A i jeszcze taka sprawa ze z racji lpg w bagazniku tyl siedzi niżej

Opublikowano

Gdzie jeździłem? W woj. mazowieckim. W pewnym okresie tu były najgorsze drogi w całej Polsce. No i przyjrzyj się -w A4 B6 zderzak u dołu idzie lekko w górę ku przodowi a w passacie równolegle do ziemi i daleko w przód - wystarczyły jakieś głębsze koleiny, moje ulubione to były te w Częstochowie na przelotówce w kierunku Katowic. Teraz już takich nie robią...

Mam mniej więcej to co było u Ciebie na zdjęciu nr 2 :) Są pewne zalety, ale wygląd kijowy. To co tylko przesiadka z przodu na 1BE?

Opublikowano

To co tylko przesiadka z przodu na 1BE?

Ja bym tak zrobił, zresztą tak zrobiłem

Auto lepiej się prezentuje z przodu i lepiej się prowadzi

Zmień sprężyny przednie na 1BE, amorów nie koniecznie trzeba zmieniać, trzeba je tylko przerobić

Jak zmieniłem same sprężyny to auto stało tak samo około 69cm

Opublikowano

Witam mam pytanie o te słynne już talerzyki z B5 czy do A4 B7 będą pasowały??

Oprócz dwóch sztuk talerzyków coś jeszcze muszę kupić np podkładki 4D0 412 107 B ?

Pozdrawiam .

Ponawiam prośbę :notworthy:

Opublikowano

Oprócz dwóch sztuk talerzyków coś jeszcze muszę kupić np podkładki 4D0 412 107 B ?

Raczej nie

Podkładki z B6 oryginalne założyć

Opublikowano

Oprócz dwóch sztuk talerzyków coś jeszcze muszę kupić np podkładki 4D0 412 107 B ?

Raczej nie

Podkładki z B6 oryginalne założyć

Mam B7 to będzie tak samo ?? Podkładki wtedy dać z B7 czy B6 ??

Opublikowano

Załóż te co masz czyli z B7

Myślałem że masz B6, chociaż pewnie są takie same

Opublikowano

Załóż te co masz czyli z B7

Myślałem że masz B6, chociaż pewnie są takie same

Ale te talerzyki B5 do B7 będą pasować to główne pytanie ??

Bo nie chce zamówić na marne

Opublikowano

No skoro pasują do B6 to i do B7.Chyba że masz jakieś dziwne amory co są innej grubości

Zmierz sobie sufmiarką

Auto na takich tależykach siądzie około 1 cm

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

mam 1BA - Standard suspension/shock absorption więc chyba to samo tylko nie chce wydać 250 zl na marne

Edytowane przez bartekzks

Opublikowano

Jakie 250zł za co?

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

8D0412103B TARCZA SPRĘŻ. 106.24 130.67

http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/

Ok mam do B7 tez pasuje :

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/378576-B5-lowering-caps-on-my-B7-to-even-out-the-stance

Teraz pytanie do tych co mają talerzyki z B5 założone jakie gumowe podkładki macie ??

Bo tu widzę mają dylemat

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/646510-Tell-me-why-these-B5-perches-won-t-fit

Edytowane przez bartekzks

Opublikowano

Po co te talerzyki kupować nowe

Przecież jest pełno używanych amorów z B5 za 40zł można znaleźć 2 sztuki - amory złom

Co do gumowych podkładek zapytaj kolegę pabloooo85

Opublikowano

wg Etki wszystkie A4 B5 mają takie same talerzyki

http://allegro.pl/amortyzator-audi-a4-i5056198457.html

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

po dołożeniu Q chcę/muszę z tyłu zmienić sprężyny, bo mi siada za bardzo. fabrycznie mam 1BA i kategorie wagowe 0yl i 0jj. Ktoś mi może potwierdzić, że na tył muszę teraz założyć 0yM, żeby było dobrze? Jeśli tak, to może mi ktoś sprawdzić numer sprężyn? Myślę też nad włożeniem 1BE na przód i tył. jakich numerów wtedy bym musiał szukać? chodzi o b7 2.0 tdi 170 km avant teraz już z Q

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.