Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja również zmieniałem dwu krotnie sprężyny. Ale tył dałem w górę bo mam LPG więc parę kg jest więcej niż w standardzie.
Plus plan założenia Quattro dlatego też robiłem wszystko z lekkim zapasem.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Hej, planuje zakup gwintu AP i stoję przed wyborem. Dla mojego auta w propozycjach są dwa typy które różnią się max.nacisk VA:  do 1080 kg i 1081 - 1250 KG. Niestety w moim aucie nie ma tabliczki znamionowej, znalazłem tylko kody kategorii wagowej zawieszenia jest to : 1BE przód 0JJ,  tył 0YL. Jakie zawieszenie wybrać?   Dzięki za pomoc.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, mam a4 b6 1.8 t avant. Naklejek o taką :) nie dawno założyłem gaz i doszło mi jakieś 70 kg w koło.  Niestety d*pa siadla i wygląda to strasznie :( Podpowie ktoś jakie sprezynki założyć żeby stała równo a dodam jeszcze że myślę nad sprezynami s line. Pozdrawiam 

_20170312_091320.JPG

Zawartość dodana 6 minutes later

Fotka pogladowa ?

received_1385959034811847.jpeg

Opublikowano

a czytałes kilka podstron wstecz? przeciez koledzy pisali, że zakładanie z 1be czy 1bv to loteria - może nic nie zejść,  u Ciebie tanim kosztem proponuje zmiane talerzyków i siadzie 1,5cm.

Opublikowano

 


 

Edytowane przez maniak5225

Opublikowano

Mam kilka pytań odnośnie zawieszeń:

1. Czy zawieszenia 1BA i 1BE mają te same amortyzatory? Chodzi mi o długość i twardość itd i ktore lepiej się nadają do obniżania auta sprężynami (chce obnizyć auto ale przy okazji pozbyć się twardych amorów 1BV)

2. Czy przy zmianie amortyzatorów z 1BV na 1BE lub 1BA muszę wymienić jakieś wahacze z przodu bo słyszałem, że są inne.

3. Czy sprężyny z ośki podejdą bez żadnych problemów do Quattro chodzi mi o tył bo przód to na bank to samo (mam do kupienia Eibachy Sportline -45/-35 w dobrych pieniadzach, ale z ośki). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Opublikowano

WITAM, mam pytanie. Obecnie posiadam zawieszenie 1BA 

Przod :

0JH - klasa wagowa 8 przy 1BA 854-885 kg

tył

0YK - klasa wagowa 10, przy 1BA (Zawieszenie Standard): 545-570 kg.

 

Przy zmianie na 1 BE odbieram wg klasy wag. Jak poniżej  ?

przód

0JF - klasa wagowa 6,  przy 1BE 824-860 kg

tył

0YJ - klasa wagowa 9, przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 545-570 kg

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie mam 1BA. Wywalilem multitronic i wlozylem manual. Mam japy z przodu jak cholera. Przod 0JH z naklejki czyli 8 klasa wagowa dla 1BA. Kolory paskow na sprezynach to zolty bialy różowy różowy. Jakie kupic sprezyny zeby to siadlo nizej? Z 6 klasy wagowej czyli zolty zielony rozowy rozowy dla 1BA? Czy sprężyny z 1BE pod te amory z 1BA mozna zakladac? 

Opublikowano

Tu masz opisy
ef94e827085e995c7afca48bb533ef31.jpg


Tapnięte z iPhone

Opublikowano

Ja te opisy mam tylko chodzi mi o to czy z 8 na 6 klase to nie przesada? 

Opublikowano

Ja przeszedłem z 10 na 6 czy 5 i zeszło około 35mm

Zawartość dodana 0 minutes later

Czyli żadna przesada

Opublikowano

Twój wóz, Twoja decyzja. Amory jeśli idzie spring -30 powinny być pod krótszy zawias. Przy -20 nie jest to konieczne.


Tapnięte z iPhone

Opublikowano

Zmienione na 1be i jest ok

Opublikowano

Witam, mam pytanie dot. zmiany na 1BE, teraz ma 1Ba a4 b7 avant 1.9, główny cel trochę go obniżyć.

Przód

0JH - klasa wagowa 8
- przy 1BA 854-885

tył

0YK - klasa wagowa 10
- przy 1BA (Zawieszenie Standard): 545-570 kg

 

Czy sprężyny poniżej podejdą ? sprężyny są z b6 avant.

Patrząc na kolory:

Przód

0JG - klasa wagowa 7
- przy 1BE 861-899 kg

Tył

0YJ - klasa wagowa 9
- przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 545-570 kg

 

Tył ładnie się zgadza wagowo, pytanie czy przód podejdzie. Niby mieści się w przedziale. 

Nie znam się dobrze dlatego muszę być pewny, żebym się później nie zdziwił. :).

 

 

spr_yny_1_BE.jpg

Edytowane przez tomekxp2

Opublikowano

Moim zdaniem nie siądzie nic. Ja miałem 10ba zmieniłem na 10be i nic nie drgnęło w dół. Temat rzeka bo używki są w różnym stanie zgniecione i to loteria jak siadzie. Ja bym szukał ze 3 kategorie nizej

Opublikowano

 

No tu jest klasę niżej 8 na 7 przód i 10 na 9 tył. 

3 kategorie to sporo :)

Edytowane przez tomekxp2

Opublikowano

Kilka stron wcześniej opisywałem i dawałem zdjęcia jak to u mnie bylo,poszukaj

Zawartość dodana 0 minutes later

Strona 125

Opublikowano

Sprawdziłem, dużo zabawny z tym dobieraniem. Wniosek taki, kupić eibacha prokit - 30 + amory 1BE i nie trzeba kombinować. 

A jak jest z eibacha prokit, kupuję się pod bude, silnik ? Czy też są kategorie ?

 

Edytowane przez tomekxp2

Opublikowano

Jak dobrze kojarzę są dwie kategorie,też już ktoś o tym pisał, nie wiem to nie chce wprowadzać w błąd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.