Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Przednie koło bije FILM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem z przednim lewym kołem, na początku myślałem, że krzywa jest felga a okazuję się, że jest idealnie prosta, a koło nadal biję. Na kierownicy tego bicia nie czuć, ale jak wychyliłem głowę za okno to widać, że felga lata na boki. Co to może być? Krzywa piasta?

Opublikowano

Najpierw sprawdź czy masz koło dokręcone. Mi kiedyś szpilki same się poluzowały - masakra, dobrze że w porę się zorientowałem. :shocked:

Opublikowano
  • Autor

Dokręcone są... więc ta opcja odpada.

Opublikowano

Podnieś auto na lewarku i ruszając kołem na boki lub góra ,dół zobacz wahacz lub końcówki drążków(a może wina łożyska).Jeżeli sprawdzałeś felgę na wyważarce i jest ok,to pozostaje sprawdzić to co napisałem.

Opublikowano

A łożysko sprawdzałeś ?

Opublikowano
  • Autor

Komplet wahaczy zmieniałem miesiąc temu, więc wątpię żeby przez ten czas mogłyby się wyrobić. Koło nie ma luzu w żadnej płaszczyźnie...

Opublikowano

To popatrz jeszcze czy zacisk albo klocki nie mają luzu :disgust:

Opublikowano
  • Autor

No ale co mają klocki albo zacisk do bicia koła?

Opublikowano

Kolego są to tak jak ktoś wcześniej wspomniał łożyska lub/albo możesz też wziąć pod uwagę winę opony, może jest wyząbkowana, lub ma guza, sprawdź to. Jeżeli to ie to a znajdziesz rozwiązanie to pochwal się, pozdrawiam

Opublikowano

Pęknięte zbrojenia w oponie dadzą też bicie ewentualnie krzywa piasta

Opublikowano
  • Autor

Przekładałem koła z tyłu na przód i jest to samo więc opona odpada. A jak sprawdzić łożysko?

Opublikowano

Mam problem z przednim lewym kołem, na początku myślałem, że krzywa jest felga a okazuję się, że jest idealnie prosta, a koło nadal biję. Na kierownicy tego bicia nie czuć, ale jak wychyliłem głowę za okno to widać, że felga lata na boki. Co to może być? Krzywa piasta?

To ty zdolny jesteś albo masz strasznie długą szyję :polew: :polew: A tak na poważnie to opone najprawdopodobniej masz trafioną. Jedź tam gdzie robią wyważanie pod obciążeniem tzw. test drogowy. Albo gdzieś mocno urwałeś np. w krawężnik i rzeczywiście piaste zgiąłeś

Najpierw sprawdź czy masz koło dokręcone. Mi kiedyś szpilki same się poluzowały - masakra, dobrze że w porę się zorientowałem. :shocked:

Kolego jakie szpilki :shocked: :shocked: ŚRUBY szpilki mają najczęściej japończyki.

Opublikowano
  • Autor

Opony i felgi odpadają, bo jak już pisałem przekładałem koła i jest to samo.

Opublikowano

Kolego jakie szpilki :shocked: :shocked: ŚRUBY szpilki mają najczęściej japończyki.

Dzięki za uwagę, poprawię się więcej nie będę takich bzdur pisał :embarrassed:

:polew:

Opublikowano

hej ja mam to samo:) bije jak szlak tylko nie wiem w którym kole, opcja z kolami oponami odpada - dzis sprawdziłem opony na wyważarce i dalej jest do d*py! Jak ruszam kierwnica na postoju to cos tluche sie z lewej strony albo wahacz albo jakas koncowka i jak jade to tez sie tlucze łożyska tez odpadaja były sprawdzone!

Opublikowano

Masakra ładnie musi autko chodzic na boki podczas jazdy. A sprawdzałeś całą oponę? Może ma guzki ? Półoska to może ona takie bicie powoduje. Trudno powiedzieć.

Opublikowano
  • Autor

Pisałem już wcześniej że koła i opony odpadają bo były sprawdzane i zamieniane z innymi, odziwo podczas jazdy nie czuć bicia, może bardzo małe, ale to przy prędkościach powyżej 120km/h

Opublikowano

No wygląda jak byś gdzieś przywalił i rzeczywiście skrzywił piastę :blink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.