Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik


ethernal

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sie w końcu ruszyło, wymieniłem płyn i termostat i w końcu dolny waz ciepły.

Ja jeszcze raz wymienieam termostat.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nosfer dolny waz byl zimny caly czas. w ogole chlodnica byla zimna. Tylko gorny waz od chlodnicy sie nagrzewal bo tamtedy pompowalo gotujacy sie plyn do zbiorniczka. Ale zimny waz dolny moze byc tez wlasnie przez termostat. Ew niesprawna pompe wody. Najlepiej zrobic walsnie taki test jak ja. Zdejmujesz 2 weze z nagrzewnicy, laczysz je przezroczysta rurka ( ja uzylem trzykawki ktora obcielem po obu stronach, akurat mialem takiej wielksoci) i wted y omijasz nagrzewnica i widzisz po dodaniu gazu czy Ci pompuje pompa ( plyn bedzie ganial) i czy przypadkiem nie bylo to spowodowane przytkana nagrzewnica. Dodatkowo mozesz nalozyc jakis inny waz na jeden koniec nagrzewnicy i dmuchnac. Jak bedzie ciezko przelatywalo powietrze to masz powod. Powinno przelatywac swobodnie. Termostat wymien 2x dla pewnosci, najlepiej jakbys mial np taki stary zepsuty na ktorym silnik nie osiaga max temp tylko tak 50-60 st. Zakladajac go w duzym stopniu moglbys wykluczyc uszkodzenie uszczelki/glowicy. Bo mi nie gotowalo na takim termostacie. A po tych probach jedz ewentualnie na badanie CO2 u mnie to kosztowalo 30 zl. najlepiej jak masz jakiegos znajomego ktory by Ci mogl to zrobic bo to roznie z tym bywa albo powtorz test z 2-3 razy. Dla pewnosci. U Mnie niby wyszko pozytywnie a glowica i uszczelka byla ok. Nie spiesz sie z rozbieraniem silnika bo to zawsze ingerencja a przyczyna moze byc banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kolejny termostat. Obieg ruszył..

Węże ciepłe. Wszystko wydaje się być ok.

Jutro pojeżdżę jeszcze z Vagiem. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mi sie wydaje ze musze zrobic jak ethernal bo dalej mi wywala cisnienie zbiorniczkiem. jutro odlacze nagrzewnice i wstawie rurke i obadam sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. że jeśli termostat zatrzyma obieg to opór wody będzie na tyle duży, że jeśli masz uszkodzoną pompę wody to jej wirnik będzie stał w miejscu a ośka pompy będzie się obracała w nim. Tak było u mnie, wirnik cały, pompa cała a nie śmigało bo wyrobiło się połączenie wirnika i ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.8T jest termostat elektromechaniczny z tego co sie orientuje, a wiec koszt to jakieś 350zl za orginal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepne sie pod temat kolegi gdyz borykam sie z podobnym problemem z tym ze roznica jest silnik(1.9tdi AHU)

Termostat zostal wymieniony dwa razy,szczelnosc ukladu tez sprawdzana i wszystko jest OK.

Nie ma oleju w zbiorniczku wody ani majonezu na korku oleju,bialego dymu z wydechu te nie wiec raczej uszczelka odpada.

Zato ogrzewanie jest nie za dobre co zwrocilo moja uwage na ten post.

Pytanie czy to moze byc nagrzewnica czy uklad chlodzenia w tdi jest inaczej zrobiony

Dzieki Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tdiku 1.9 wielkiej różnicy niema bo ja posiadam tez tdika jak ci nie grzeje kabiny to najprawdopodobniej nagrzewnica jeszcze sprawdź jako masz teperature czy ci nagrzewa sie silnik ale nie zaszkodzi ci po prostu przepłukać nagrzewnicy tak jak tu bylo opisywane w końcu to nic nie kosztuje po za dolaniem litry płynu potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica przeplukana ale dalej pluje.zauwazylem zato ze chlodnica po dluzszej jezdzie jest goraca w jednym miejscu a reszta zimna:/ wyglada na to ze nastepna do roboty bedzie ona

Trzeba sprawdzić dolny wąż (z prawej strony) jeśli jest zimny znaczy termostat nie puszcza.

Ja wymieniałem dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem od początku ale w passacie było tak że wirnik spadł z pompy i niby wszystko ładnie a wodę gotowało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...