Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z AXA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z AXA direct a konkretnie z AC. Tak się niestety zdarzyło, że dziś rano wybito mi w aucie szybę oraz skradziono Nawigację RNS-E. Tak więc zadzwoniłem do AXA z tym problemem powiedziałem dokładnie co się stało na to Pani stwierdziła że niestety przelew za AC jeszcze do nich nie dotarł :shocked: Dodam, że za składkę zapłaciłem w Sobotę 28.08.2010 i od razu przelew został wykonany na ich konto mam to potwierdzone w banku. W związku z tym mam pytanie czy AXA może nie uznać mojej szkody skoro wg. nich pieniądze nie zostały zaksięgowane na ich koncie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli przelew robiłem przez internet ? To coś to zmienia ?

wydtukuj sobie potwierdzenie przelewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenie przelewu będzie dopiero z dnia 30 sierpnia, ponieważ wszystko co zostało przekazane do przesłania zostało dopiero wykonane w pierwszym dniu po weekendzie, czyli pn 30.08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenie przelewu będzie dopiero z dnia 30 sierpnia, ponieważ wszystko co zostało przekazane do przesłania zostało dopiero wykonane w pierwszym dniu po weekendzie, czyli pn 30.08.

ale date wpłaty ma wcześniejsza :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal , ale napewno nie ułatwi to sprawy, gdy środki wpływają po szkodzie.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal , ale napewno nie ułatwi to sprawy, gdy środki wpływają po szkodzie.. :wink4:

na bank będą sie migać ale temat do wygrania , zawsze liczy sie data wykonania przelewu , a jakby bank/poczta trzymała kase tydzień , czemu winien jest wpłacający ?? niczemu , nie jego wina , podejrzewam ze AXA miała dzisiaj rano środki zeby wypłacić szkode za szybe i RNSE , czekając do popołudniowych godzin na pieniądze od Yaemka :wink4:

a to ze bedą sie migać to jest pewne jak w banku :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze czy jak jutro wstawię nową szybę to axa pokryje te koszta czy lepiej narazie zostawic i jeździć z oknem zaklejonym folią ? Bo mam dylemat a kompletnie nie wiem jak to ugryźć :confused4:

a nie musi tego rzeczoznawca obejrzeć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hestii do 5k zł szkody , rzeczoznawca nie jest potrzebny, w AXA nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kieruję do OWU.

Podstawą obowiązywania ubezpieczenia jest data od ... do ... , nie fakt zaksiegowania środków na koncie, ale tak ja przedmówca cocoo24 napisał ...

Jeśli mowa o oględzinach, to bez łaski likwidator powinien się zjawić. Jeśli nie, zrób zdjęcia, pobierz zgłoszenie szkody i przekaż do axa.

Jeśli w ciągu 7 dni nie odbędą się oględziny, wezwij niezależnego rzeczoznawcę - koszt pokryje axa za niewywiązanie się z umowy.

Aha, podstawa, zgłoś całe zajście na policję, bo nie wiem czy to zrobiłeś...

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do OWU... to OWU dostałem razem z ubezpieczeniem OC a na AC czekałem ponieważ konieczna była wizyta rzeczoznawcy który mial wycenić autko. Wszystko poszło gładko i w piątek zadzwoniła do mnie Pani z AXA która powiedziała żebym wpłacił resztę pieniędzy na to samo konto i kolejnego dnia po wpłacie będe miał juz ważne AC. więc od kiedy do kiedy obowiązuje umowa ? A sprawę oczywiście zgłosiłem z samego rana policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa ubezpieczenia składa się z wniosku i z polisy albo z wnioskopolisy.

Na w/w dokumentach znajdują się daty obowiązywania umowy.

Jeśli axa warunkuje obowiązywnie umowy od wpłaty, to w takim razie w OWU musi być zapis na ten temat.

W ubezpieczeniach data dacie nie równa :/

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoabcz w regulaminie czy nie ma zapisu ze ubezpieczenie zaczyna dzialac po wplywie pieniedzy na konto. bo z reguly tak jest i moze sie tak zdarzyc ze nie dostaniesz( ale to nie tylko wAXA tak robia, to jest powszechny zapis)[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 15:51_________________________________________________ja mam inny problem. ubepieczylem sam w AXA mialem szkode przedniej szyby i wyplacili bardzo dobrze, ale teraz musialem zrobic cesie do banku i rzeczoznawca AXA przez teleofn wycenil moj samochod na 27 tysi a ubezpieczeni 10miesiecy wczesniej liczone bylo od 38400tys.. I co tu teraz zrobic, po 10 miesiacach srednia wartosc rynkowa spada o 30% ? delikatnie mowiac zjebalem pania na infolini, pewnie ze nie jej wina ale ona byla poslancem i niby czekam na konkat kolegi jeszcze raz od wyceny, tylko ze tydzien prawie mija i cisza.

Jak bedziecie sie ubezpieczec w ktorym kolwiek, pytajacie o wartosc pojazdu w trakcje trwania umowy.

Bo najpierw biora srednia cene katalogowa ile rocznik powinien kosztowac do wyliczenia skladki. a jak jest szkoda to srednia wartosc rynkowa zanizona min przez przebieg samochodu. nadmienie ze moja ma nalate 216tys. auto jest z 2004 roku wiec to tylko 30tys na rok, to jakos duzo ? mi sie wydaje ze to srednia europejska. skoro niemiec robi 50tysi na rok to 30 w polsce to chyba normalny wynik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem kolejny raz do AXA i dowiedziałem się że moja polisa została wyliczona na dzien 31.08.2010 i bedzie obowiązywać od jutra. Nie przypominam sobie, żebym zgadzał się na zawarcie polisy od dnia jutrzejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. OWU (AXA):

7. Umowa ubezpieczenia jest zawarta po dostarczeniu Ubezpieczającemu OWUK

pocztą (w tym pocztą elektroniczną), w dniu zapłacenia składki lub jej pierwszej

raty, z zastrzeżeniem postanowień ust. 8.

8. Umowa ubezpieczenia nie dochodzi do skutku (nie jest zawarta), jeżeli składka

lub jej pierwsza rata nie zostanie opłacona w terminie ustalonym przy składaniu

wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia lub wskazanym w propozycji zawarcia

umowy ubezpieczenia.

[...]

Za dzień zapłaty składki lub jej raty uznaje się:

1) w przypadku płatności składki przelewem bankowym – dzień następujący po

dniu złożenia polecenia przelewu, o ile na rachunku zlecającego znajdowały

się odpowiednie środki,

2) w przypadku płatności składki za pobraniem pocztowym – trzeci dzień po dokonaniu

płatności na rzecz podmiotu uprawnionego do pobrania kwoty składki,

3) w przypadku płatności składki kartą kredytową – dzień dokonania autoryzacji

transakcji,

4) w przypadku płatności składki wpłatą gotówkową na rachunek bankowy

– trzeci dzień po dniu złożenia zlecenia,

5) w przypadku płatności składki z wykorzystaniem polecenia zapłaty – dzień

obciążenia rachunku zlecającego, o ile na rachunku zlecającego znajdowały

się odpowiednie środki.

Jeśli dyspozycję wydałeś 28.08, to 29.08 umowa powinna już obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...