Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] DPF W AVF?


muszka76

Rekomendowane odpowiedzi

dzis bylem w ASO zapytac o pare gratow i przy okazji zapytalem jaki olej powinienem lac do mojej A4?Pan wziol ode mnie dowod i powiedzial ze musze lac olej spelniajacy norme 507.00 bo mam filtr czastek stalych DPF.Chyba cos mu sie pomylilo?Przecierz moja A4 jest z 2002r.

Kiedy ostatnio wymienialem olej to wlalem Motul specyfic 5W30 i kiedy bylem w K-cach u Aligatora to on powiedzial ze moge lac 5W40.

Jak to w koncu jest bo z tego co wyczytalem na forum to wlalem odpowiedni olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam praktycznie taki sam silnik taki jak Ty

różni sie tylko skrzynią biegów

leję 5W40 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie bylo DPF, ale powiedz mi kolego, od kiedy ta niunka sie po Polsce porusza? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jezeli rok temu jeszcze jezdzila w Niemczech, to najwidoczniej byly wlasciciel skorzystal z oferty ktore warsztaty (takze Audi) od 2 Lat wysylaja do wlascicieli Starszych Dieslow ktorzy u nich serwisowali swoje autka. Jezeli widzieli to w kompie Audi ( jak wyzej piszesz), to typuje na to ze poprzedni wlasciciel, dal w Audi zalozyc ten Filtr czasteczek stalych, i w tykim przypadku pozostaje ci drogi olej 5W30 (507.00), bo ten inny, 5W40 (505.01), zapcha ci ten filter.

Dla pewnosci wez auto na podnosnik/kanal i zobacz czy cos tam w wydechu nie jest dolozone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

U mnie po sprawdzeniu historii serwisowej wygląda to tak (mam pełen wydruk) : pierwsza wymiana oleju - 506.01 "Long Life" , następne to już 507.00 , myślę że po prostu w ASO w DE lali Helmutowi taki , bo był droższy :mysli: ... w historii serwisowej nie jest wspomniane o dołożeniu filtra DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy najblizszej okazji sprawdze pod autem czy czasem niemiec nie wpadl na pomysl i dolozyl sobie dpf,ale mysle ze raczej gosc z aso cos zle sprawdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

U mnie po sprawdzeniu historii serwisowej wygląda to tak (mam pełen wydruk) : pierwsza wymiana oleju - 506.01 "Long Life" , następne to już 507.00 , myślę że po prostu w ASO w DE lali Helmutowi taki , bo był droższy :mysli: ... w historii serwisowej nie jest wspomniane o dołożeniu filtra DPF

...bo olej 507.00 sie leje do wszystkich TDI z DPF, ale takze do tych co maja LL-service, dlatego tym nie powinno sie sugerowac czy jest DPF

(...),ale mysle ze raczej gosc z aso cos zle sprawdzil.

...albo raczej :masz nadzieje? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo olej 507.00 sie leje do wszystkich TDI z DPF, ale takze do tych co maja LL-service, dlatego tym nie powinno sie sugerowac czy jest DPF

Ale wystarczyłby 506.01 , a jak ktoś nie chce Long Life Service ( m.in. ja ) to też spokojnie można zalać 505.01 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jezeli rok temu jeszcze jezdzila w Niemczech, to najwidoczniej byly wlasciciel skorzystal z oferty ktore warsztaty (takze Audi) od 2 Lat wysylaja do wlascicieli Starszych Dieslow ktorzy u nich serwisowali swoje autka. Jezeli widzieli to w kompie Audi ( jak wyzej piszesz), to typuje na to ze poprzedni wlasciciel, dal w Audi zalozyc ten Filtr czasteczek stalych, i w tykim przypadku pozostaje ci drogi olej 5W30 (507.00), bo ten inny, 5W40 (505.01), zapcha ci ten filter.

Dla pewnosci wez auto na podnosnik/kanal i zobacz czy cos tam w wydechu nie jest dolozone.

A jaki on drogi 35zł za litr castola slx to dużo :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo olej 507.00 sie leje do wszystkich TDI z DPF, ale takze do tych co maja LL-service, dlatego tym nie powinno sie sugerowac czy jest DPF

Ale wystarczyłby 506.01 , a jak ktoś nie chce Long Life Service ( m.in. ja ) to też spokojnie można zalać 505.01 :wink4:

Nie wiem czy masz DPF, ale jak masz i zalewasz tym olejem to mozesz nim zniszczyc DPF.

No bo jezeli rok temu jeszcze jezdzila w Niemczech, to najwidoczniej byly wlasciciel skorzystal z oferty ktore warsztaty (takze Audi) od 2 Lat wysylaja do wlascicieli Starszych Dieslow ktorzy u nich serwisowali swoje autka. Jezeli widzieli to w kompie Audi ( jak wyzej piszesz), to typuje na to ze poprzedni wlasciciel, dal w Audi zalozyc ten Filtr czasteczek stalych, i w tykim przypadku pozostaje ci drogi olej 5W30 (507.00), bo ten inny, 5W40 (505.01), zapcha ci ten filter.

Dla pewnosci wez auto na podnosnik/kanal i zobacz czy cos tam w wydechu nie jest dolozone.

A jaki on drogi 35zł za litr castola slx to dużo :gwizdanie: :decayed:

Litr 507.00 Castrola w niemczech kosztuje okolo 100zl, wiec jak ten sam olej kosztuje w Polsce 1/3 tej ceny to moim zdaniem jest to niemal pewne ze to podrobka Castrola. W niemczech nawet najtansze NO NAME oleje 507.00 kosztuja 60-70€ za 5L, a ceny juz i tak w Niemczech sie niewiele roznia od tych w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz DPF, ale jak masz i zalewasz tym olejem to mozesz nim zniszczyc DPF.

Nie mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...