Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Problem z kontrolką oleju


orzeszek75

Rekomendowane odpowiedzi

witam zgromadzonych i madrzejszych odemnie :/ od jakiegos czasu zapala mi sie kontrolka niskiego stanu oleju:( ale stan oleju sie zgadza za kazdym razem jak go sprawdzam. dodam ze jak sie zapali owa kontrolka to gasze silnik wyciagam bagnet sprawdzam stan i bagnet wraca na swoje miejsce ja przekrecam kluczyk i wszystko dziala poprawnie przez kilkanascie kilometrow:/ jakies pomysly co to moze byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zgromadzonych i madrzejszych odemnie :/ od jakiegos czasu zapala mi sie kontrolka niskiego stanu oleju:( ale stan oleju sie zgadza za kazdym razem jak go sprawdzam. dodam ze jak sie zapali owa kontrolka to gasze silnik wyciagam bagnet sprawdzam stan i bagnet wraca na swoje miejsce ja przekrecam kluczyk i wszystko dziala poprawnie przez kilkanascie kilometrow:/ jakies pomysly co to moze byc ??

Uszkodzony czujnik. Podniesienie maski kasuje świecenie kontrolki. Podnieś maskę i zamknij i zobacz czy świecenei zgasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gasnie!! gasnie dopiero po wyjeciu bagneta !! [br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 13:09_________________________________________________hmmm...wiec odlaczylem aku i :/ swieci mi sie caly czas ASP i nie moge otwierac i zamykac auta z pilota :wallbash: jakies propozycje na teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasnie!! gasnie dopiero po wyjeciu bagneta !!

co ty piszesz za herezje.. :cool1: a co ma wpólnego bagnet włozoy w rurke z elektornika...??

albo zdemontuj czujnik i go wymyj z osadu po oleju albo wymien na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to bzdury:/ pisze jak jest !! zapala msie kontrolka gasze silnik podnosze maske opuszczam i nic a jak wyjme bagnet i wloze wszystko wraca do normy!! ale moze teraz do kontrolki dodajmy ASP i pilota :/ jakies pomysly jak to naprawic !! popsulo sie po odlaczeniu aku [br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 13:56_________________________________________________a co chodzi o czujnik wole wymienic na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to bzdury:/ pisze jak jest !! zapala msie kontrolka gasze silnik podnosze maske opuszczam i nic a jak wyjme bagnet i wloze wszystko wraca do normy!! ale moze teraz do kontrolki dodajmy ASP i pilota :/ jakies pomysly jak to naprawic !! popsulo sie po odlaczeniu aku [br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 13:56_________________________________________________a co chodzi o czujnik wole wymienic na nowy

Ja miałem czujnik zalany płynem chłodniczym podczas wymiany termostatu i miałem takie objawy jak ty z olejem. W B5 nie świeci na chwile po podniesieniu maski. Myśle że podniesieni bagnetu nie ma tu nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asp ci zgasnie jak przejedziesz z 20 metrow a kluczyk trzeba zaprogramowac wkladasz do stacyjki i nacisnij jakis przycisk z pilota po wlaczeniu sygnalu wyjdz z auta i powinien dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mialem takie same objawy,tez mi sie zapalala kontrolka niskiego poziomu oleju.Kupilem nowy czujnik w aso ori i zmienilem na nowy.Ale co sie okazalo ze po zdemontowaniu starego czujnika i porownaniu go z nowym ten stary czujnik byl dluzszy od tego nowego i z tego powodu czujnik wskazywal ze jest za malo oleju pomimo tego ze na bagnecie byl dobry poziom.Wiec nowy czujnik zamontowalem i juz sie problem z zapalaniem kontrolki skonczyl.A co do tej kontrolki niskiego poziomu oleju to zawsze gdy podniesiesz maske to po chwili ta kontrolka zgasnie bo to normalne jest zeby dolac oleju to trzeba podniesc maske.Ja mialem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...