Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja między zegarami w B7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

nie orientuje sie zupełnie w tym temacie, więc postanowiłem do Was napisać :)

W A4 B7 avant, posiadam nawigacje miedzy zegarami którą obsługuje koło ręcznego, albo próbuje obsługiwać :(

Nawija po niemiecku jak najęta a ja ni w ząb nie kumam tego :P

Mam w bagażniku włożoną taka płytkę: http://clip2net.com/s/1Irjl

Nie wiem niestety jaki to model tej całej navi bo wszystko jest pościerane :( ale z tyłu coś takiego jest : http://clip2net.com/s/1Irkq

Czy jest możliwość samemu sobie nagranie jakiejś nawigacji na płytę?

Jak tak, to jaka? :) czy będzie po polsku gadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Czy jest możliwość samemu sobie nagranie jakiejś nawigacji na płytę?

Jak tak, to jaka? :) czy będzie po polsku gadać?

Jest możliwość skopiowania sobie map bo ja tak mam.

Navi będzie gadać do Ciebie po polsku jak będziesz miał mapy z polskim lektorem.

Pisz do klubowicza H4mm3R on posiada aktualne mapy. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście według mnie te mapy są kiepskie, ale jak chcesz to niema problemu.

Reszta na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie możesz też wgrać polskie Menu.

A jak to zrobić? :)

---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

Osobiście według mnie te mapy są kiepskie, ale jak chcesz to niema problemu.

Reszta na PW :wink:

Mam zamiar kupić sobie normalną nawigację :) ale chwilowo brak funduszy, a nie chce kupić jakiejś lipnej :(

Więc Twoja pomoc jak najbardziej wskazana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zlecić firmie

np takiej http://www.nawigacjakrakow.pl/bns-4.2-fis-nawigacja-w-liczniku,83.html

Na forum ktoś chyba sam wgrywał pl menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wgranie PL menu nie jest trudne - samemu można to zrobić bez problemu.

Poszukaj na forum był post z linkami do odpowiednich plików.

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zlecić firmie

np takiej http://www.nawigacjakrakow.pl/bns-4.2-fis-nawigacja-w-liczniku,83.html

Na forum ktoś chyba sam wgrywał pl menu.

Lepiej samemu bo dużo kasują w takiej firmie, znam ich osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten temat ale nie mogę nawierzchnić na nowym forum. Sam robiłem to u kumpla i wszystko zagadało tylko wgrywalo sie prawie godzinę. Może ktoś podrzuci link do spolaszczenia?

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nawigacja między zegarami do niczego się nie nadaje:facepalm: lepiej kupić jakąś nawigację za 200zł i wgrać Auto Mapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może ktoś coś podeśle? :)

Widziałem ten temat ale nie mogę nawierzchnić na nowym forum. Sam robiłem to u kumpla i wszystko zagadało tylko wgrywalo sie prawie godzinę. Może ktoś podrzuci link do spolaszczenia?

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie poradzilem sobie ze spolszczeniem.

Nieby w sieci mozna znalezc pare odnosnikow, ale zaden nie zadzialal.

Naped w rns-e po wsadzeniu plyty pokazuje komunikat "trwa odczyt plyty..." i tak juz mu zostaje...

Nic wiecej sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolorowego fisa i małą navi

U siebie spolszczenie wgrałem od : http://chomikuj.pl/czarny588 i działa. Z początku już wracając autem do domu przestawiłem język na angielski i też byłem zadowolony, ale skoro dało się jeszcze spolszczyć. Trzeba się stosować do instrukcji która również była na tej stronie. Po włożeniu płyty i zaznaczeniu install trzeba się uzbroić w cierpliwość bo wydawać się może że się coś zawiesiło, u mnie nie było reakcji przez pół godziny z tego co pamiętam.

Podobnie z mapą, trzeba nagrywać z minimalną prędkością, używałem clone cd, mapa Polska Czechy 2011. Pojawił się również polski lektor ( co prawda syntezator mowy Ivona :decayed:) Ale działa.

Co do funkcjonalności, może nie ma kolorowych bajerów jak na nawigacji z biedronki :kox:, nie widać mapy ale do celu prowadzi całkiem sprawnie.

Dla mnie wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu płyty i zaznaczeniu install trzeba się uzbroić w cierpliwość bo wydawać się może że się coś zawiesiło, u mnie nie było reakcji przez pół godziny z tego co pamiętam.

darkle, no to i tak rewelacja. Ja nie mam nawet komunikatu z mozliwoscia wyboru "install". Wsadzam plyte i tak jak pisalem "trwa odczyt plyty" i nic sie nie dzieje.

Nie wiem, moze z plyta cos nie tak. Nagralem na CD-RW, ale to chyba powinno czytac, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ze się podłączam do wątku ale też mam małą navi,działa całkiem nie zle.ja kłopot mam z ustawieniem rodzaju drogi,gdy wciskam rodzaj drogi pokazują się cztery rodzaje;krótka trasa,autostrady,prom,płatne,problem w tym,że nie moge odkreślić krótkiej trasy,pozostałe można,dlatego prowadzi mnie najkrótszą drogą,a to nie jest dobre.Moje pytanie to czy tak musi być czy z moja navi jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....gdy wciskam rodzaj drogi pokazują się cztery rodzaje;krótka trasa,autostrady,prom,płatne,problem w tym,że nie moge odkreślić krótkiej trasy,pozostałe można,dlatego prowadzi mnie najkrótszą drogą,a to nie jest dobre.Moje pytanie to czy tak musi być czy z moja navi jest coś nie tak?

Na tym forum wiedzę w temacie spolszczenia posiada kolega "czarny588" w każdym razie czarny ale nie wiem czy to ten, do tego właściwego mam chyba nr gg. również wgrywałem samodzielnie spolszczenie, miałem dużo problemów, bo kombinacja klawiszy którą proponowali nie działała do uruchomienia instalki, wreszcie po takiej zawieszce, wkurzyłem się i wyjąłem płytę w trakcie, a potem włożyłem ponownie, i o dziwo instalacja się rozpoczęła, dziś mam spolszczoną, niestety brak jest polskich znaków jak Ą,Ę,Ł itp., ponadto nie całe menu navi jest spolszczone, ale nie jest źle.

W sprawie odznaczania, to dziwne, bo ja mam chyba taką samą navi BNS 4.2 (wersja 0060) + kolorowy fis i opcje trasy jakie w tym podmenu posiadam to

- szybka (po kliknięciu krótka)

- autostrady

- promy

- płatne

wydaje mi się , że kiedy odznaczam szybką, to automatycznie przeskakuje na krótką trasę i nadal jest tam ptaszek, tak więc próba odznaczenia kończy się zmianą z krótkiej na szybą lub odwrotnie, nic tam się nie odznaczy, nie ma znaczenia, czy odznaczyłeś autostrady, czy nie. Ostatnie mapy polska/czechy DX 2011/2012 są całkiem niezłe, trasa różni się czasem od np. AM, ale w opcji "szybka" dość porządnie prowadzi i prawidłowo wskazuje wyjazdy ze skrzyżowań, nie mając żadnej navi a mając do dyspozycji BNS 4.2, ma się gwarancję, że w przypadku, gdy zabłądzimy na pewno nas wyprowadzi z opresji i doprowadzi do celu, choć niekoniecznie tą drogą którą oglądaliśmy w googlach:). wyszukiwanie miejsc docelowych, to też nie lada test, czasem wpisując miejscowość masz do wyboru np. "L"OBEZ, albo "L"OBEZ gmina, a to zasadnicza różnica w ustaleniu trasy przejazdu, takich kwiatków jest więcej, ale i tak korzystając z niej raczej testowo, uważam, że nie jest zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że jest niezła. Przynajmniej wyświetlacz jest w wygodnym miejscu a nie daje po oczach przyklejony na środku szyby.

W spolszczaniu menu ważne może być porządne nagranie płyty. A więc nagrywanie na dobrej nagrywarce z jak najmniejszą prędkością. Ja akurat posiadam zabytkową lecz mało zużytą nagrywarkę CD (nie DVD :decayed: ) która płyty CD ma możliwość nagrywania z małą prędkością. Dlatego być może nie miałem problemów z instalacją. Mapę też mam 2012 DX i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałbym się podłączyć do tematu. Jestem tu nowy, pare dni temu kupiłem b6 w avancie z kolorowym FISem. Mam oryginalną płytkę blaupunkt z lat 2001-2002 deutschland. Moje pytanko jest takie odnośnie tego gdzie mógłbym zdobyć nawigację w języku polskim? z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...